Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дослідження освіти глухих та жестової мови в Північній Америці

Дослідження освіти глухих та жестової мови в Північній Америці

Назва:
Дослідження освіти глухих та жестової мови в Північній Америці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Дослідження освіти глухих та жестової мови в Північній Америці   


Вступ
Наша конференція дає чудову можливість для обміну досвідом, надбаннями по вдосконаленню якості навчання для дітей з особливими потребами, для глухих і слабочуючих дітей. Моя мета полягає в тому, щоб описати деякі з важливих подій, що стосуються дослідження жестової мови в Північній Америці, пов'язати ці події з важливими змінами у навчанні глухих дітей. Висвітлюючи історію спеціальної освіти, можемо дослідити те, що було корисним і те, що не приносило користі, щоб вибрати потрібне для планування на майбутнє.
Говорячи "жестова мова" будемо мати на меті будь-яку жестову мову, що використовують глухі люди. Наприклад, в Канаді є дві офіційні мови – американська жестова мова (ASL), якою користуються англомовні глухі та Квебекська мова (LSQ), якою користуються франкомовні глухі. Крім того спостерігається зростаючий інтерес до інших жестових мов, що використовують місцеві народи Північно-Західних територій і Nunavut.
Є незаперечним той факт, що кожна країна має місцеву жестову мову або різноманіття мов, що відображають культуру глухих людей, що там живуть. Наприклад, в таких країнах, як Швейцарія, існує чотири місцеві жестові мови, якими користуються глухі французької, італійської, німецької та швейцарської громад. В той же час, не можна визнати природною мовою систему жестів, що припускає одночасне жестикулювання і промовляння, бо є штучним кодом, а не природною мовою.  
Дослідження знакових мов в Північній Америці.
Протягом декількох минулих десятиліть в постійно зростаючому обсязі літератури, що досліджує і описує знакову мову глухих, додалися нові припущення і гіпотези стосовно походження і складових мови (Armstrong, 1999). Ідея, висловлена William Stokoe ( Вільям Стокоу), полягала в тому, що жестові системи могли б дійсно бути мовами. Stokoe – вчений-лінгвіст, який працював у 50–х роках у Галадетському університеті (на той час Галадетському коледжі) і описав систему, відому нині як американська жестова мова (ASL). Ця система базується на лінгвістичних принципах контрасту на до лексичному рівні – рівні нижчому за жест чи слово, таким чином припускаючи, що жестова мова може мати фонологічні рівні, які можна розпізнати, що значно розширює діапазон лінгвістичних досліджень цих явищ. Робота Stokoe також підтримувала неодноразові спроби описати етапи виникнення мов людства впродовж еволюційної історії розвитку видів, галузі досліджень, що зажила непевної слави. Теорія про еволюцію людських мов була висунена внаслідок появи теорії Дарвіна про виникнення видів, але не набула поширення через недостатність доказів.
Ця область була настільки суперечливою, що в 1866 р. Паризьке лінгвістичне товариство заборонило обговорювати цю теорію на своїх зібраннях. Stokoe та інші вчені в галузі антропології та лінгвістики звернулись до цієї теорії і протягом 1960-1970 р. заклали її більш наукове підґрунтя (Armstrong, 1999)
Починаючи з гіпотези Stokoe, була випущена величезна кількість дослідницької літератури, в якій описуються спроби визначити ступінь порівняння, можливий між жестовим та усним мовленням, і ту роль, що кожен метод відігравав в еволюції оволодіння мовою. Stokoe зазначив, що істотні відмінності між знаковим і усним мовленням випливали з відмінностей в здатності органів зору та слуху сприймати інформацію. Armstrong наголошував, що глухі люди мають сенсорну гостроту відчуттів у візуальному середовищі і це дозволяє в жестовій мові, як говорить Peirce, вживати конструкції до певної міри неможливі в усному мовленні.
Багатьом чуючим людям, незнайомим з мовою жестів глухих, важко уявити, через принципово різні способи передачі, що вона має таку саму силу спілкування, як усне мовлення. Століттями люди розглядали жестову мову як жестикулювання, яке не відповідає усному мовленню. Армстронг (1999) приводить цитати Edward Tylor, впливового британського антрополога XIX ст.: "Слід зауважити, що мова жестів ні в якому разі не відповідає написанню слова і усному мовленню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Дослідження освіти глухих та жестової мови в Північній Америці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок