Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Українською реферат: Формування особистості та поведінки маленьких дітей з позиції біхевіоризму

Формування особистості та поведінки маленьких дітей з позиції біхевіоризму / сторінка 12

Назва:
Формування особистості та поведінки маленьких дітей з позиції біхевіоризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,87 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

У батьків часто бувають різні точки зору щодо дисципліни. Для дитини важливо відчути послідовність кожного з батьків щодо дисципліни. Якими б не були між батьками суперечки, їх потрібно обговорювати наодинці, а перед дітьми виглядати єдиним монолітним собором. Дисципліни не буде, якщо один з батьків не буде підтримувати іншого і що гірше, почне критикувати його перед дитиною.
Фізичне покарання не є конструктивним методом дисципліни. Воно говорить дитині про те, чим ви не задоволені, але не говорить про те, що ж йому слід робити. Згідно професора Штрауса, фізичне покарання це фундамент на якому тримається споруда сімейного насилля. Це шлях першого випробовування насилля і він встановлює емоційний контекст асоціації любові з насиллям. Дитина засвоює те, що хто його любить, той і б’є. Фізичне покарання встановлює ліберальне право бити інших членів сім’ї. Діти застоюють урок: те, що дійсно важливо виправдовується застосуванням фізичної сили.
Загалом існує п’ять типів поведінки: розумова, емоційна, фізична, розливальна і загальна категорія дітей “Увага” гіперактивність визначається як:
А. Неуважність: не закінчує завдання, здається часто не слухає те, що говорять; легко відволікається. Важко сконцентровується, важко зосередитися на ігровій діяльності.
В. Імпульсивність: часто роблять, потім думають; переходять швидко від одного виду діяльності до іншого, важко організовується в роботі, потребують багато і постійного нагляду, важко їм бути у черзі.
С. Гіперактивність: бігають і забираються куди попало: не можуть тихо сидіти, під час сну дуже рухливі.
Багато аспектів поведінки можуть вивчатися і обговорюватися без вказівки на причини. Хороша поведінка дитини залежить від його відкриття того, що він може подіяти на поведінку людей які його люблять. Слід навчити наших дітей одного – любити і бути любимими. І на останок, багато уваги слід приділяти, так званим емоційним вибухам. Так само і діти мають емоційні напруги і відчувають потребу у їх знятті. Батькам слід пам’ятати одне, чим менше вони говорять про них і привертають до них увагу, тим скоріше дитина подолає цю емоційну напругу. Єдине, що вимагається від батьків, це спокійне ставлення щодо такої поведінки. Ще одна проблема, з якою стикаються батьки – це розвиток мови. Спеціалісти вважають превентивний і непрямий підхід до оволодіння мовою як найкращий і пропонують деякі “за” і “проти”.
За:
коли дитина говорить слід, приділяти їй якомога більше уваги.
слухати уважно те, про що вона говорить, оскільки це для неї дуже важливо.
не перебивати дитину її, дати закінчити
намагатися усунути від дитини негативний впив який заважає вільному оволодінню мовою.
завжди намагатися підтримувати спокійну і не вимушену атмосферу в домі.
говорити з дитиною спокійно, повільно і просто. Це допоможе їй досягти вільності і розкутості у мові.
слідкувати, щоб дитина дуже не перевтомлювалася
старайтеся підтримувати дитину в хорошій фізичній формі.
старатися підтримувати гармонію між вимогами і її підготовкою.
Проти:
не говорити про його погану мову, як про заїкання.
ніколи не обговорювати мовні проблеми у присутності дитини
не хвилюватися за мову дитини
коли дитина говорить, ні в якому разі не показувати, що визнаєте і помічаєте її труднощі.
ніколи не просіть дитину говорити повільніше, або припинити а потім почати знову або подумати перед тим, як сказати. Такі вимоги тільки збільшують проблеми і труднощі.
ніколи не карати дитину за те, що вона не може повторити.
Підсумовуючи вище сказане, слід зауважити, що батьківство це – вимогливе, дуже відповідальне і важливе завдання. Не кажучи про те, що воно є і завданням творчим і всі дорослі потребують в цьому великої допомоги.


Висновки
Виховання батьків – міжнародний термін, під яким розуміється допомога батькам, вихователям та вчителям у виконанні ними функцій вихователів, батьків. Вважається, що в руслі біхевіоризму виник навчально-теоретичний напрямок виховання батьків.
Теоретичною основою навчально-теоретичної моделі виховання батьків є положення згідно з яким поведінка батьків і дітей є завчасно, і змінити її можна методом перевиховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Формування особистості та поведінки маленьких дітей з позиції біхевіоризму

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок