Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Формування особистості та поведінки маленьких дітей з позиції біхевіоризму

Формування особистості та поведінки маленьких дітей з позиції біхевіоризму / сторінка 2

Назва:
Формування особистості та поведінки маленьких дітей з позиції біхевіоризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,87 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Але слід бути завжди терпимим до протилежних сторін дитини; не намагатися порівнювати постійно дитину з іншими дітьми, якщо не на її користь. Важливий також факт, що періоди релятивного еквілібріма можуть бути після або перед періодами, коли поведінка менш спокійна. По досягненню 4-х річного віку дитина може піти вперед або лишитися позаду, так званих, вікових рамок. У цьому віці спостерігається значний дисеквілібрум між дитиною і її оточенням, деякі діти перебувають в гармонії і спокої з самим собою навіть тоді, коли їх поведінка турбує оточуючих. Тому важливо для батьків і педагогів усвідомити ритм зросту. Різницю між гармонійним і негармонійними періодами і усвідомити, що затишшя завжди супроводжується бурею. Кожна дитина - особистість, і про це слід пам’ятати. Важливо пам’ятати, що кожний віковий період має як позитивні, так і негативні аспекти, і навіть у “важкому” віці є найкращі сторони. 6-річна дитина може бути бунтівною, агресивною, вимогливою, егоїстичною. Але водночас вона показує великий ентузіазм і шалену любов до життя. Деякі речі для неї жахливі, інші прекрасні. Вона може ненавидіти 1 хв., і несамовито любити наступну. Діти різняться, і кожна дитина має власну манеру поведінки. Існує багато різних підходів до вивчення і класифікації особистості. Ми поводимо себе так, і в силу того, як ми побудовані. Такий підхід до вивчення особистості називається конституційною психологією. З точки зору будови людини багато вчених вірять, що вона може передбачити свою поведінку – їжу, сон, соціальну поведінку, яку ситуацію вона шукатиме, а якої намагатиметься уникнути, можливість або неможливість успіху у діяльності, що вимагає фізичних навичок. Людина усвідомлює, до якої міри вона може висловлювати свої емоції, скільки мужності їй знадобиться перед двобоєм, і наскільки мужньою вона буде, щоб здолати фізичний біль. Особистість, що показує стоїцизм і байдужість до фізичного болю, не обов’язково має більше сили волі ніж людина, що пасує перед фізичним болем. А це все від того, що ця людина має інакшу тіло будову ні та, що менш чутлива до болю. Існує три фізичних типів будови. Кожна людина являє собою сплав цих трьох типів, але у багатьох людей домінує той чи інший тип. Ці три типи є: ендоморфія, мезоморфія і ектоморфія.
Людина, в якої домінує ендоморфія, має великий шлунок і печінку. Переважно такі люди повні, які люблять конфорт і відпочинок, вони комунікабельні, люблять добре поїсти і викликають симпатію.
Мезоформи, навпаки, мають великі кості, міцне серце і циркулярну систему, сильні м’язи. Вони стійкі і сильні. В їхній поведінці домує м’язова активність, вони люблять спорт і бути вищими за інших.
Екоморфи, навпаки, худі люди з плоскою грудною клітиною, з довгими і погано розвинутими м’язами рук і ніг. Їхня повнота показує занадто високу чутливість і бажання сховатися. Дуже важливо пам’ятати, що кожна особистість це є поєднання цих трьох елементів. І кожна особистість у різних життєвих ситуаціях поводиться відповідно. Згідно Шелдона, ендоморфи люблять поспати на відміну від мезоморфів, які, люблять прокидатися і залишатися активними і також на відміну від ектоморфів, які ненавидять спати, але які хоча б раз заснули ненавидять, коли їх будять і відривають від диво снів. Сон ендоморфів глибокий, легкий. Вони повністю відпочивають у сні, вони сплять у любому положенні і зазвичай хроплять. Мезоморфи мають низькі вимоги до сну. Вони рано встають, можуть спати не більше 6 годин і мати ще безліч енергії. Вони сплять неспокійно, рідко бачать сни і вголос хроплять. Ситуація інша у ектоморфів. У дорослому житті часто трапляється безсоння, в дитячому віці таких дітей можна положити спати тільки в разі повного виснаження. Їм дуже тяжко прокидатися. У сні вони повністю не відпочивають, рідко хроплять, часто бачать сни і потребують більше сну ніж перші два типи.
Харчування.
Є діти худі, тонкі екоморфи, які їдять дуже мало і здається зовсім не набирають вагу. Батьки турбуються про те, що вони можуть захворіти якщо не їстимуть і намагатимуться “запихнути” в них ще кусок хліба чи порцію картоплі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: Формування особистості та поведінки маленьких дітей з позиції біхевіоризму

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок