Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми підготовки спеціалістів з безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах

Проблеми підготовки спеціалістів з безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах

Назва:
Проблеми підготовки спеціалістів з безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,49 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Проблеми підготовки спеціалістів з безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах


Вступ
Україна підтримала Концепцію ООН про сталий людський розвиток (Sustainable Human Development) як напрям дій у XXI столітті. У «Повістці дня на ХХІ століття» – головному документі Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992), «sustainable development» набуває статусу концептуального, теоретико-методологічної основи рішень про необхідність виходу цивілізації на рівень збалансованого розвитку. Такий підхід, в першу чергу, пояснюється тим, що Україна йде шляхом докорінних соціальних перетворень, кінцева мета яких є інтеграція в міжнародну спільноту. Відбувається пошук шляхів щодо визначення основних орієнтирів індексу людського розвитку, який відображає гуманітарний потенціал суспільства і характеризується рівнем освіти, тривалістю і якістю життя людей тощо.
Одним з шляхів вирішення проблем безпеки життєдіяльності людини є формування нового мислення, що спрямоване на зміну підходів щодо визначення мети, шляхів і методів розвитку цивілізації як необхідного чинника виживання людства. Освіта та виховання у сфері безпеки життєдіяльності мають забезпечити формування цілісного знання і мислення, необхідних для прийняття обґрунтованих рішень на рівні людини, сім'ї, суспільства, держави.
Проблеми ж при викладанні БЖД виникають й через більш ніж десять років її появи у всіх ВНЗ України. Спільним наказом Міністра освіти і науки та Начальника штабу-заступника начальника ЦО України № 182/200 від 20 липня 1995 р. введена до навчальної програми усіх ВНЗ України обов’язкова дисципліна «Безпека життєдіяльності», яка складалась з двох частин: «БЖД» – для підготовки бакалаврів; «Цивільна оборона» – для підготовки фахівців і магістрів загальнотехнічних, будівельних, транспортних, економічних і подібних спеціальностей.
Перший заступник Міністра освіти і науки України 31 серпня 1997 року затвердив навчальну програму нормативної дисципліни «Основи охорони праці» для вищих закладів освіти, 04 грудня 1998 року – навчальну програму нормативної дисципліни «Безпека життєдіяльності» для вищих закладів освіти, 02 серпня 1999 року – навчальну програму нормативної дисципліни «Охорона праці в галузі» для вищих закладів освіти.
В усіх вищезгаданих документах ці дисципліни існують як окремі незалежні дисципліни і послідовність їх викладання повинна бути саме така і її зміна є недоцільною.
Відомо, що політику економічної підготовки фахівців в Україні визначають дві науково-методичних комісії: напрям 0501 - «Економіка і підприємництво» – Київський національний економічний університет (КНЕУ) та напрям 0502 - «Менеджмент» – Київський національний торгівельно-економічний університет (КНТЕУ), які розробили, відповідно, два стандарта освіти та дві освітньо-професійні програми підготовки фахівців з вищою освітою.
Затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 06.06.02 №330 освітньо-професійна програма підготовки бакалавра, спеціаліста і магістра КНЕУ застаріла і відповідала скасованій програмі з БЖД, яка була затверджена наказом № 182/200 у 1995 році, а затверджена наказом МОН України від 08.11.02 №642 програма КНТЕУ повністю співпадає з програмою, затвердженою МОН України у 1998 році.
Наказом МОН України від 07.06.06 № 444 для напряму 0501-«Економіка і підприємництво» було об’єднано три курси: «Охорона праці», «Безпека життєдіяльності» та «Цивільна оборона» на модульному принципі під єдиною назвою БЖД. Викликає великий сумнів така послідовність вивчення модулів, за умови, що безпека життєдіяльності є базовою дисципліною при вивченні охорони праці, захисту навколишнього середовища, цивільної оборони та інших дисциплін.
Таким чином, одночасно діє три стандарти освіти, а навчальним закладам необхідно вирішувати, який із них відповідає сучасним вимогам і який із них виконувати.
Формулювання цілей роботи
Мета дослідження – показати особливості викладання предмету «Безпека життєдіяльності» в технічних та економічних вищих навчальних закладах, а також зміст, структуру і послідовність вивчення студентами блока дисциплін «Безпека життєдіяльності».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проблеми підготовки спеціалістів з безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок