Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ САМООЦІНКИ В ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ САМООЦІНКИ В ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ САМООЦІНКИ В ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 159.
М.А. Пліс
ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ САМООЦІНКИ В ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
У статті досліджено вплив рівня самооцінки на успішну навчальну діяльність у юнацькому віці, на професійну орієнтацію та формування особистості.
Самооцінка має важливе значення для успішної навчальної діяльності, a також професійної орієнтації, вибору життєвого шляху та власного ставлення до дійсності. Від того, чи адекватно особистість сприймає себе, чи немає певних "деформацій" в її ставленні до себе, залежить її майбутнє.
Для юнацького віку характерним є становлення свого специфічного світогляду. У цей період ще не усвідомлюється повним обсягом суб'єктивність своїх домагань і об'єктивність своїх можливостей. Неадекватна самооцінка зумовлює невідповідне ставлення до себе, чим породжує проблеми в майбутньому, коли людина вже доросла і певним чином автономна.
Фахівці в галузі вікової психології та фізіології відзначають, що здатність людини до свідомої регуляції своєї поведінки в 17-19 років розвинута не повною мірою. Не є рідкістю немотивований ризик, невміння передбачати наслідки своїх вчинків, в основі яких можуть бути не завжди гідні мотиви. Так, науковці зазначають, що 19-20 років — це вік безкорисливих жертв і повної самовіддачі, але і нерідких негативних проявів.
Е. Еріксон уважав, що юність — пора самоаналізу і самооцінок. Самооцінка здійснюється шляхом порівняння ідеального "Я" з реальним. Але ідеальне "Я" ще не вивірене і може бути випадковим, а реальне "Я" ще всебічно не оцінене самою особистістю. Це об'єктивне протиріччя в розвитку особистості молодої людини може викликати в неї внутрішню невпевненість у собі і супроводжується іноді зовнішньою агресивністю, розв'язністю чи зарозумілістю.
Юнацький вік, за Еріксоном, будується навколо кризи ідентичності, яка складається із серії соціальних та індивідуально-особистісних виборів, ідентифікацій і самовизначень.
Розглядаючи внутрішні умови виникнення негативної самооцінки в юнацькому віці слід зазначити, що їх діапазон включає аналіз таких чинників, як внутрішні конфлікти, неузгоджена діяльність складових особистості (яка в цей віковий період зазнає найбільшого прогресу та реконструкції), а також неузгодження ролей, які виконує особистість, під час свого становлення в навчальній, професійній та особистісній сферах.
З. Фрейд визнав внутрішній конфлікт особистості необхідним проявом рухливості, динамічності існуючого життя. Мало того, внутрішній конфлікт сприяє розвитку особистості. Але в зіткненні сил не можна однозначно визначити результат боротьби. Тому особистість може піти як шляхом розкриття своїх можливостей, так і шляхом їхнього обмеження. В останньому разі замість гармонізації динамічних сил наступить розбалансування психічних процесів. А перебуваючи на вершині влади, внутрішньо конфліктна особистість може підштовхнути маси людей до агресивної поведінки, знаходячи в ній джерело задоволення своїх деспотичних амбіцій і заспокоєння своїх страхів.
З метою збереження своєї цілісності особистість виробляє неусвідомлені захисні механізми від негативних, руйнівних наслідків подібного протиборства.


Для розробки теорії внутрішнього конфлікту (як умови виникнення негативної самооцінки в юнацькому віці) унаслідок рольової неузгодженості основне значення мали роботи американських вчених Дж. Міда і Ч. Кулі — засновників інтеракціоналізму.
Розробка проблем особистості в інтеракціоністів тісно пов'язана з вивченням законів соціальної психології. Людина одержує свою особисту визначеність через взаємодію з іншими в групі. Сила групи не дорівнює силі одного з її учасників, помноженій на їхню кількість, тому що група неоднорідна. Різні члени групи виконують у груповій взаємодії різні функції, що іменуються ролями (водій, пішохід, покупець, продавець, друг — види ролей).
Цілком логічно, що особистість виступає насамперед як система ролей, що виконує людина в групах різного ступеня спільності (громадянин — студент — гравець волейбольної команди — онук — друг).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ САМООЦІНКИ В ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок