Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Система освіти Німеччини

Система освіти Німеччини

Назва:
Система освіти Німеччини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,07 KB
Завантажень:
660
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Система освіти Німеччини
1.


2.
3.
4.
5.
6.
7.
ВІДОМОСТІ ПРО КРАЇНУ
Німеччина (Deutschland) чи Федеративна Республіка Німеччини (Bundesrepublik Deutschland) — найнаселеніша країна Західної Європи - 81 млн.чол.(1993 р.) Її територія після відновлення цілісності (31 серпня 1990 р.) становить 356 957 км2.. Державної релігії немає: 30 млн. протестантів, 28 млн. католиків, чимало релігійних меншин. Державна мова — німецька. В адміністративному відношенні країна є федерацією - 16 земель (Lander), кожна з яких квазіавтономна у питаннях виховання та освіти. ФРН — демократична держава (Конституцію прийнято 1949 року), де народ, обирає законодавчі, виконавчі й судові органи. Перші — Бундестаг (федеральний парламент) і Бундесрат (представляє усі 16 земель), другі — федеральний уряд на чолі з федеральним канцлером. Формальним керівником країни є обраний на 5 років федеральний Президент. Головні партії: Християнського-Демократичний Союз (CDU), Соціал-Демократична партія Німеччини (SPD), Вільна Демократична партія (FDP), Християнсько-Соціальний Союз (CSU) і "зелені" (спілка 90).
Німеччина — одна з найрозвиненіших у світі індустріальних країн. У 1992 р. промисловості і будівництву належало 33,6% ВНП, сільському та лісовому господарству — 1,2%. Розподіл зайнятості: 37% у промисловості, 1% у сільському господарстві, 62% у 3-му секторі. Безробіття для старих і нових земель у 1993 р. було 8,2% і 15,3%. Видобувається буре і кам'яне вугілля, нафта, сіль, поліметалічні руди. Німеччина є найбільшим у світі продуцентом інструментів та промислового обладнання. ФРН залишається другим у світі експортером та імпортером. Грошова одиниця — німецька марка (DM).
МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Історично освіта на заселених німцями територіях була справою Церкви і Держави. Ще з часів раннього середньовіччя саме вони визначали її зміст та обсяг, несли тягар відповідальності за організацію та матеріальне забезпечення. Сучасна земельно-федеративна структура системи освіти є одним з видимих спадків старих часів.
Найстаріший університет Німеччини (м.Гейдельберг, 1385 р.) створений відповідно до паризької моделі, за якою імператор чи папа надавали корпорації викладачів і студентів право вивчати теологію, право, медицину і філософію латиною, задовго до введення наприкінці 17-го ст. обов'язкової освіти у частині земель. Поділ країни на мікрокнязівства та релігійні сварки швидко привели до появи в Німеччині майже 40 університетів (на 1700-й рік), які готували державних чиновників. Пізніше кількість закладів зменшилося через злиття чи ліквідацію, а їх діяльність занепала внаслідок застарілих програм. Так звані "нові" університети з'явилися впродовж 18-го ст. У них почали вивчати ще й природничі науки та викладати німецькою (Halle, 1694 р.; Gottingen, 1737 р.; Erlangen, 1783 р.).
Найглибші реформи вищої освіти, названі “неогуманістичними”, відбулися у Німеччині в ХІХ сторіччі. 1809 року в Берліні було створено університет за новою концепцією. Ця подія пов'язана з ім'ям Вільгельма фон Гумбольдта, який короткий час керував освітою в уряді Пруссії. В основу діяльності цього навчального закладу, що й досі вважається моделлю класичного університету, він поклав наступні принципи: широка автономія при державному фінансуванні, самоврядування групи керівників кафедр (ординаріїв), наукові дослідження без вузького практичного спрямування, відмінність від шкільної та суто професійної підготовки. Реалізація цих принципів вивела тогочасну Німеччину на позицію світового лідера в царині вищої освіти та докторантури, а нова модель університету набула широкого розповсюдження в усьому світі.
Другим наслідком реформ ХІХ ст. стало створення технічних навчальних закладів для розвитку прикладних наук, що не викладалися ні в "нових" університетах, ні і в університеті Гумбольдта. Вони довго боролися за отримання університетського статусу. Після Другої світової війни в ранг закладів вищої освіти також перейшли вищі фахові школи, але їх дипломи лише нещодавно наблизилися до університетського рівня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Система освіти Німеччини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок