Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Комп'ютеризацiя навчання

Комп'ютеризацiя навчання

Назва:
Комп'ютеризацiя навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Iнформацiйний блок
Проблемна ситуацiя
Демакова I. проаналiзувала твори школярiв про комп'ютер [ ]. Частина учнiв давала високу оцiнку ЕОМ, виходячи з можливостi використання її людиною: "ЕОМ не замiсть людини, а для неї"; "Комп'ютер порахував, а зробила людина". Та були такi, що оцiнювали комп'ютер як iнтелектуальний комплекс, що iснує окремо вiд людини: "ЕОМ - це те ж саме, що i розум людини, тiльки краще: з неї можна отримати потрiбну вiдповiдь у будь-який момент".
Переоцiнка ролi комп'ютера, певною частиною учнiв, негативно впливає на , що формуються. Наскiльки Ви погоджуєтесь з цим твердженням? Чому? Як Ви рекомендуєте використовувати комп'ютерну технiку в i дозвiллi, щоб запобiгти негативному впливу її на iнтелектуальний i фiзичний розвиток дiтей та молодi?
Комп'ютеризацiя навчання - застосування комп'ютера як та iнтенсифiкацiї .
Щоб забезпечити ефективне використання комп'ютера як , на першому етапi необхiдно зробити його ПРЕДМЕТОМ НАВЧАЛЬНОЇ . Спочатку набуваються знання про принципи роботи з машиною, засвоюються роботи оператора. I тiльки пiсля цього, на другому етапi, комп'ютер перетворюється у вирiшення навчальних або професiйних , у зброю людини.
Склалося так, що у той час, як американськi, японськi, англiйськi або пiвденнокорейськi школярi i дошкiльники оволодiвали елементарними роботи з найсучаснiшими комп'ютерами, виставленими для вiльного використання не тiльки у шкiльних кабiнетах, але i в дитячих садках та iграшкових магазинах, нашi школярi займалися теорiєю програмування у її, частiше за все, "паперовому", безкомп'ютерному варiантi, оскiльки в бiльшостi шкiл комп'ютерiв не було (та й сьогоднi гостро не вистачає). За кордоном у масовому порядку в школах готували користувачiв, здатних ввiмкнути комп'ютер, скористатися "меню", що пропонує тi чи iншi дiї, здiйснити цi дiї, розв'язати за допомогою комп'ютера певнi практичнi , просто погратися. У нас же основна увага придiлялася iз програмування. "У них" формувалася комп'ютерна грамотнiсть користувача, "у нас" - iнформацiйна грамотнiсть програмiста [ 5, с.337-338].
Крен у бiк безмашинного програмування пояснювався дуже просто. Комп'ютерну грамотнiсть передбачалося формувати без комп'ютерiв, що те ж саме, як i вчити плавати на березi [ 5, с.338].
Ще одним наслiдком недостатнього забезпечення навчальних закладiв комп'ютерною технiкою є те, що часто вивченням комп'ютера все i завершується, до використання його як справа не доходить. А шкода, адже, на думку сучасних науковцiв, комп'ютер як засiб навчання якiсно змiнює можливостi накопичення та застосування кожною людиною, можливостi [ 52, с.280].
Комп'ютер може бути використаний при вивченнi як природничо-математичних, так i гуманiтарних дисциплiн. У навчальному процесi корисними можуть бути електроннi пiдручники, контролюючi програми, довiдники i бази даних навчального призначення, збiрники i , комп'ютернi та .
Комп'ютери мають значний вплив на контрольно-оцiннi функцiї , надають їй характеру гри, сприяють навчально- тих, хто навчається. Комп'ютери дозволяють досягти якiсно бiльш високого рiвня навчального матерiалу, значно розширюють можливостi включення рiзноманiтних у , а безперервний , пiдкрiплений детально продуманими стимулами , пожвавлює , суттєво пiдвищує до освiтнього матерiалу, створює вiдчуття його доступностi, вiри у власнi сили i [ 5, с.341].
Комп'ютер може бути з успiхом використаний на всiх етапах - на етапi подання навчальної iнформацiї, навчального матерiалу у процесi iнтерактивної взаємодiї з комп'ютером, на етапi повторення та засвоєних (, ), на етапi поточного та пiдсумкового i , на етапi корекцiї результатiв навчання [ 5, с.341].
На свiтовому ринку наявна така кiлькiсть навчальних програм, що їх не можна перелiчити. Один лише перелiк закордонних фiрм, якi розроблюють цi програми, займає десятки друкованих сторiнок [ Osborn C.W. (ed) International Yearbok of Educational and Instructional Technology 1984/1985. L., 1985]. Аналогiчних даних стосовно розробок, що проводяться у СНД, нам не вдалося знайти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Комп'ютеризацiя навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок