Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Місце і роль громадського виховання в педагогічному вченні

Місце і роль громадського виховання в педагогічному вченні

Назва:
Місце і роль громадського виховання в педагогічному вченні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Місце і роль громадського виховання в педагогічному вченні


Наближається ювілей видатного вітчизняного педагога К.Д. Ушинського, педагога-демократа, мислителя, громадського діяча, творця одної школи, чиї ідеї не втратили своєї сили і в наш час, а навпаки, сприяють розвитку сучасної педагогічної думки» Велич К.Д. Ушинськогое тільки в тому, що він відкрив нові шляхи розвитку педагогічної науки, підняв її на якісно новий щабель, а в тому, що його прогресивні педагогічні й використовувались, використовуються і використовуватимуться для досконалення процесу навчання й виховання. Гуманізм, демократизм, турбота про загальне благо, патріотизм, зв'язок школи з народним життям, виховуюче і розвиваюче навчання, освітнє і виховне значення рідної мови, праця і виховання - всі ці думки продовжують жити і сьогодні і тому особливо близькі нам.
Справді, багатьом його ідеям з проблем педагогіки, психології, людинознавства судилося довге життя. Оскільки сьогодні гостро постала проблема реформування освіти на національному грунті, формування у молоді національної самосвідомості, ми й вирішили звернутися лише до о аспекту педагогічного вчення видатного педагога, як проблема народної школи та рідної мови, бо, на наш погляд, вона є найболючішою сьогодні. Збереження мови і культури набуває зараз такої ж значушою важливості, як і екологія.
Відомо, що російський царизм довгий час тримав російський народ і всі народи, що проживали на її території, у неуцтві, у ХІХ ст народна освіта була однією з найважливіших соціальних проблем а в кінці 50-х-початку б0-х років питання освіти, навчання Й виховання набули особливої гостроти. Як влучно висловився М. Драгоманов, "вся історія шкіл в Росії за останні сто років є не що інше, як бійка уряду з народом освітою та видумки як би не дати людям вчитись, - особливо мужикові не дати вчитись навіть просто азбуки" (М. Драгоманов. Народні шкоди на Україні //Громада. Українська часопись. -1878. - № 2. - С. 123).
Після скасування в Росії кріпосного права достало питання про реформу системи народної освіти, про нові підходи в розв'язанні актуальних питань навчання й виховання широких кіл трудового народу в умовах розвитку капіталістичних відносин. Першим, хто виступив з гострою критикою станово-кріпосницької системи освіти й виховання, хто "поглянув на справу виховання з філософського погляду і побачив у ньому не питання шкільної дисципліни, дидактики або правил фізичного виховання, а найглибше питання людського духу - "питання життя", був М.І. Пирогов (див.: К.Д. Ушинський. Вибр. твори: У 2-х т. - К., 1983. - Т. І. - С. 144). У своїй статті "Педагогічні твори М.І. Пирогова" К.Д. Ушинський стверджує, що справді це було не тільки "питання життя", а й "найбільше питання людського духу", тому, на думку педагога, якщо філософське розв'язання цього питання може вагатися, може бути відкладуване, то у практичній сфері виховання розв'язання його потрібне негайно. "Нові покоління, - каже К.Д. Ушинський, - з'являються на світ божий, ростуть і вимагають від нас виховання, а виховання вимагає від нас певного напряму, певної мети, певного переконання" (там само).
Славнозвісний хірург, що зазнав "і європейської слави, і севастопольських тривог", своїми першими словами про виховання, за свідченням К.Д. Ушинського, "збудив педагогічну думку. яка спала у нас до того часу". Дійсно, своїм палким виступом М.І. Пирогов розбудив прогресивну громадськість країни. Вперше в Історії Росії соціально-педагогічні проблеми стали предметомсуспільного обговорення. Передові люди суспільства намагалися знайти шляхи розв'язання соціальних проблем виховання й освіти, знайти відповідь на "питання життя" . Цю відповідь на питання, що поставив перед суспільством М.І. Пирогов, Д Костянтин Дмитрович Ушинський - педагог-філософ, педагог-психолог, педагог-теоретик, видатний мислитель свого часу. Саме він показав, як треба виховувати і кого треба виховувати; він визначив і напрям, і мету виховання; він намітив широку програму реформ всієї системи освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Місце і роль громадського виховання в педагогічному вченні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок