Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Занурення в об`єкт пізнання як умова формування пізнавально-творчої самостійності студентів в евристичному навчанні

Занурення в об`єкт пізнання як умова формування пізнавально-творчої самостійності студентів в евристичному навчанні

Назва:
Занурення в об`єкт пізнання як умова формування пізнавально-творчої самостійності студентів в евристичному навчанні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,66 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Занурення в об`єкт пізнання як умова формування пізнавально-творчої самостійності студентів в евристичному навчанні


Сучасний стан освіти можна визначити як пошук нових ефективних і гуманістичних шляхів підготовки спеціалістів, рівень освіти яких має відповідати потребам соціально-економічної ситуації у країні. У рамках Болонського процесу особливо актуальним постає питання щодо створення умов такої організації навчання, що оцінюється результатами самостійної пізнавальної діяльності студентів. Відтак, з огляду на гуманістичну спрямованість сучасної освіти, самостійна творча пізнавальна діяльність є необхідною умовою формування високопрофесійної творчої особистості фахівця, підґрунтям формування пізнавально-творчої самостійності. Саме тому в системі вищої освіти проводиться розробка дидактичних умов формування пізнавально-творчої самостійності студентів.
Умова є зовнішнім (по відношенню до предмету) оточенням об’єктивного світу, без якого предмет не може існувати. У педагогіці умови часто відносяться до факторів навчання і виховання поряд з предметом підготовки, освіти тощо. На думку С.Ященко, умова – це середовище, в якому реалізується виявлений причинно-наслідковий зв'язок між досліджуваними предметами, подіями, явищами, процесами. О.Кривонос додає, що це середовище не виникає само по собі, а має бути спеціально (штучно) створеним суб’єктами навчального процесу [3, с. 409].
Під формуванням пізнавально-творчої самостійності студентів ми розуміємо отримання студентами нових навчальних (і особистісних) продуктів, які виробляють у них вміння свідомо діяти в ситуації вибору, грамотно, самостійно ставити, досягати своїх цілей, діяти творчо як у процесі навчання, так і в майбутній професійній та життєвій (суспільній) областях.
Для здійснення творчого задуму взагалі й у навчанні зокрема, потрібна попередня підготовча робота, яка полягає в обміркуванні його змісту, з’ясуванні деталей, шляхів його реалізації та збиранні необхідних матеріалів. Така підготовча робота властива творчості не тільки конструктора-винахідника, вченого, митця, а й студента. Вона часто буває довготривалою.
Після підготовчої роботи відбувається реалізація творчого задуму, яка так само може тривати різний час залежно від змісту завдання, його складності, підготовки особистості та умов творчої праці. Здійснення творчого задуму – велика й напружена робота, яка потребує участі та піднесення всіх сил людини, максимальної зосередженості її свідомості на предметі творчості. Ця зосередженість буває настільки високою, що працівник, захоплений завданням, не помічає, що відбувається навколо нього. Зосередженість потребує участі пізнавальних і вольових сил людини.
Систематична наполеглива і напружена робота є визначальною умовою успіху творчості. За цієї умови найчастіше виникають такі моменти творчого піднесення, які називаються натхненням і за наявності яких особливо успішно знаходяться нові способи розв’язання завдань, виникають нові та продуктивні ідеї тощо. Натхнення характеризується напруженням усіх сил працівника і виявляється в емоційному захопленні предметом творчості та продуктивній роботі над ним. Натхнення виникає не до початку роботи, а під час неї як певний її наслідок. Звідси випливає, що для успішного досягнення мети треба систематично і регулярно працювати [6].
Саме тому вважаємо за необхідне дослідити такі методи, форми і види навчання, які забезпечують максимальну концентрацію, тривалу зосередженість на об’єкті пізнання. До них відносимо метод занурення. Отже, метою нашої статті є дослідження занурення як умови формування пізнавально-творчої самостійносі студентів в евристичному навчанні.
Аналіз педагогічної літератури показує, що чітке поняття «занурення» практично не сформульоване. Мало того, різні автори під цим поняттям мають на увазі різні методи, одні використовують це слово тільки в лапках, як би підкреслюючи його умовність, інші – без, а треті – в словосполученні «так зване занурення».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Занурення в об`єкт пізнання як умова формування пізнавально-творчої самостійності студентів в евристичному навчанні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок