Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підготовка майбутніх учителів української мови до педагогічного конструювання

Підготовка майбутніх учителів української мови до педагогічного конструювання

Назва:
Підготовка майбутніх учителів української мови до педагогічного конструювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,82 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Підготовка майбутніх учителів української мови до педагогічного конструювання


Реальна потреба створення інтелектуального потенціалу перетворюючих процесів у нашому суспільстві зумовлює підвищення інтересу науковців до проблеми творчості, як у загальному філософському сенсі, так і в окремих галузях науки. У педагогічній галузі особливо цікавим є такий аспект, як формування готовності майбутніх вчителів до педагогічної творчості. Очевидно, що лише творчий учитель в змозі сформувати творчу особистість вихованця. Ця істина вже стала доволі тривіальною, але, на превеликий жаль, так і залишилась на рівні абстрактних міркувань, не ставши системою конкретних масових дій у практиці. На доконечній потребі і своєчасності останніх ми зараз і робимо особливий наголос.
Природне бажання одразу ж перейти до конкретної справи наштовхується на необхідність попереднього розуміння і визначення сутності справи. Дійсно, спроба відшукати загальноприйняте існуюче визначення педагогічної творчості виявляє таке велике розмаїття поглядів та позицій, що вони іноді не тільки не збігаються, а подекуди навіть суперечать одне одному [2, с.3; 4, с.7; 8, с.9]. Не вдаючись у подробиці, дамо тут лише отримане нами шляхом аналізу та узагальнення попереднє визначення поняття педагогічної творчості, достатнє для виконання нашого конкретного практичного завдання – формування готовності майбутніх учителів до самостійного конструювання текстів вправ при вивченні української мови у школі. Але навіть при такому обмеженні мети та предмета розгляду, визначення поняття педтворчості виявляється досить складним. Це є: 1) пошук, створення та використання нових моделей педагогічної діяльності на всіх рівнях її існування (реально-методичному, нормативному та теоретичному); 2) в усіх її складових, функціонуванні та розвитку; 3) задля формування нової творчої (за усіма відомими показниками) особистості як тих, хто навчається, так і тих, хто навчає.
Оскільки мова йде про формування саме готовності майбутніх вчителів до педтворчості, то дамо також і визначення готовності шляхом переліку відмітних ознак та складових, що містяться у науковій літературі [1; 5; 8]. Це є: 1) інтегроване утворення якостей особистості; 2) яке складається з мотиваційного, емоційно-вольового, змістового, операційно-дійового та рефлексивного (пізнавально-оцінювально-коригувального) компонентів, необхідних для успішної професійної діяльності; 3) яке переводить особистість (за наявності позитивного ставлення) в активний стан; 4) з моменту усвідомлення мети, потреб і мотивів під час підготовки та початку діяльності; 5) з подальшою розробкою плану, моделей наступних дій, власне їх реалізації в предметних діях, до завершальної оцінки та коригування (за необхідності) всього процесу; 6) яке формується внаслідок спеціальних упорядкованих впливів.
Цей перелік складових готовності, на нашу думку, не тільки є упорядкованим описом складу цього явища, а й визначає його як поетапний процес, як перебіг дій під час формування цієї самої готовності до педтворчості. На першому етапі формуються пізнавальні інтереси та потреба у творчій діяльності з одночасним оволодінням знаннями, вміннями та навичками. На другому – стимулюються професійні інтереси та формуються позитивні мотиви з одночасним оволодінням змістовим та операційно-дійовим компонентами. І на третьому етапі вже з’являється потреба у професійній самореалізації з активним одночасним оволодінням рефлексивним компонентом творчої діяльності.
Якщо перейти від такого більш психологічного, ніж педагогічного рівня подання цього процесу до дидактичного, а в перспективі – і до конкретно методичного, то в такому разі увага зосереджується на побудові конкретного навчального процесу, в основу якого покладено формування цієї самої готовності до педагогічної творчості майбутнього учителя певної спеціальності. Провідним методологічним підґрунтям для побудови повного циклу навчання творчої педагогічної діяльності, для формування стійкої тривалої готовності ми обираємо положення соціології праці про гармонізацію праці на сучасному рівні її розвитку [10, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Підготовка майбутніх учителів української мови до педагогічного конструювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок