Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток у майбутніх учителів початкових класів готовності до самостійної навчально-пізнавальної діяльності

Розвиток у майбутніх учителів початкових класів готовності до самостійної навчально-пізнавальної діяльності

Назва:
Розвиток у майбутніх учителів початкових класів готовності до самостійної навчально-пізнавальної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,85 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Розвиток у майбутніх учителів початкових класів готовності до самостійної навчально-пізнавальної діяльності


Однією з тенденцій розвитку навчально-виховного процесу у вищій школі є розширення самостійності майбутніх фахівців, що передбачає самостійний пошук і засвоєння студентом нової інформації, організацію діяльності, спрямованої на власний саморозвиток. Це зумовлює чітку організацію самостійної роботи студентів, яка була б різноманітною за формами, мала б принципово нову мотивацію. Актуальність проблеми розвитку в майбутніх учителів початкових класів готовності до самостійної пізнавальної діяльності зумовлена також необхідністю забезпечення безперервної освіти та самоосвіти майбутніх педагогів упродовж усього життя.
Якщо перефразувати висловлювання К.Ушинського, що мистецтво виховання має ту особливість, що майже всім воно здається справою легкою і знайомою, але не всі прийшли до розуміння того, що крім терпіння, уроджених здібностей і навичок, необхідні ще спеціальні знання. Стосовно навчання першокурсників у вищих навчальних закладах, то можна відзначити, що певна частина викладачів упевнена, що навчання для вчорашніх випускників середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів є легким і знайомим, вони вже вміють працювати самостійно, швидко адаптуються до навчання в умовах ВНЗ. Але такі викладачі забувають, що студенти потрапляють у значно відмінні умови їхньої навчально-пізнавальної діяльності, які зумовлені зміщенням акценту на самостійну пізнавальну діяльність, часовим розривом між отриманням інформації та контролем за результативністю її засвоєння, необхідністю розвитку у студентів професійної компетентності, яка передбачає не лише оволодіння певною сукупністю знань, умінь, а й розвитку ставлень, досвіду, особистісних якостей фахівця, які забезпечують результативність професійної діяльності.
Суперечності, які виникають у процесі адаптації студентів-першокурсників до навчання у вищому навчальному закладі, можна розв’язати завдяки цілеспрямованому формуванню пізнавально-інтелектуальної компетентності. Актуальність розвитку останніх з перших днів перебування у вищих навчальних закладах зумовлена і переходом на кредитно-модульну систему навчання, яка передбачає значне збільшення часу на самостійну роботу студентів. Розвитку цієї компетентності має виділятися час при вивченні всіх навчальних дисциплін, хоча засвоєння систематизованих знань щодо організації самостійної роботи, розвиток певних умінь, особистісних якостей, які необхідні для самовдосконалення пізнавальної діяльності майбутніх фахівців, має відбуватися насамперед у процесі вивчення дисципліни “Вступ до спеціальності”. Одним із аспектів розвитку пізнавально-інтелектуальної компетентності є проблема самоосвітньої діяльності. Розробка проблеми розвитку самоосвітньої діяльності майбутніх учителів має важливе значення, оскільки така діяльність виступає засобом пізнання й розвитку інтелектуальних і професійних можливостей особистості, актуалізує педагогічний потенціал і сприяє формуванню фахівця відповідно до вимог інформаційно-технологічної революції, формує уявлення про самоосвітню діяльність як про особистісну й суспільну цінність, і в той же час як про одну з найважливіших цілей у всіх сферах діяльності.
У статті ми спинимося на аналізі методів розвитку готовності студентів, майбутніх учителів початкових класів, до самостійної самоосвітньої діяльності у процесі вивчення педагогічних дисциплін.
Проблема самовдосконалення особистості засобами навчання привертає увагу багатьох дослідників. Відома концепція філософської та психолого-педагогічної наук про самореалізацію особистості як життєво необхідну потребу і спроможність до самостійного розгортання власних сутнісних сил і творчого потенціалу (А.Маслоу, В.Андрущенко, І.Бех, І.Зязюн). Розвинута здатність педагога до самостійної перетворюючої діяльності виступає дійовим мотивом і засобом зростання самостійності учнів.
Теоретичний аналіз проблеми самостійності засвідчив, що до неї зверталися в різні історичні періоди зарубіжні та вітчизняні філософи, педагоги, психологи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Розвиток у майбутніх учителів початкових класів готовності до самостійної навчально-пізнавальної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок