Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування професійно-орієнтованого ставлення у студентів непрофільних ВНЗ, які отримують додатковий фах

Формування професійно-орієнтованого ставлення у студентів непрофільних ВНЗ, які отримують додатковий фах

Назва:
Формування професійно-орієнтованого ставлення у студентів непрофільних ВНЗ, які отримують додатковий фах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,27 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Формування професійно-орієнтованого ставлення у студентів непрофільних ВНЗ, які отримують додатковий фах


У засобах і головних шляхах соціалізації молоді напередодні зламу сторіч виникли засадничі зміни, які безперервно посилюються. Вони полягають у збільшенні тривалості навчання практично всієї молоді до значень 16–22 рр. (для країн-членів Європейського Союзу нижчі значення стосуються Греції і Португалії, а найвищі – Швеції та інших держав Скандинавії [9]). Відтак, система освіти перетворюється з допоміжного у найбільш поширений засіб надання професії і головний шлях виходу молоді безпосередньо на ринок праці. Вкажемо – і надалі все вищий відсоток активного населення в тій чи іншій формі не перериває подальші заняття, намагаючись підвищити свою фахову компетентність чи здобути додаткову професію. Вказані явища не оминули й Україну, де в останні роки стабільно зростають контингенти вищих шкіл, рухаючись до показників, які перетворюють цей рівень навчання в обов’язкову стадію соціалізації, у засіб отримання молодою людиною професії з метою підготовки успіху на швидкозмінному і непередбачуваному ринку праці [2]. Та в нових умовах входження України до Болонського процесу, на відміну від часів елітарної вищої освіти, значно урізноманітнився рівень підготовки студентів до успішного виконання навчального плану, зріс відсоток відносно слабких студентів, що ускладнило працю викладачів ВНЗ. Тому викладач вищого навчального закладу повинен бути зараз не просто високопрофесійним, а й спроможним викладати свою дисципліну по-сучасному, розкрити тенденції і явища широкого плану не лише в контексті формування професійної компетентності, а з наданням знань і вмінь щодо методів і засобів успішної життєдіяльності в тих умовах, що сформуються в Україні та Європі найближчим часом.
У цій статті ми розглянемо питання підвищення ефективності навчання тих груп студентів, які намагаються отримати не одну, а одразу дві професії, серед яких є фах учителя чи викладача (у широкому сенсі – педагогічного працівника). Різноманітними питаннями теоретичного обґрунтування, планування, розробки і впровадження системи психолого-педагогічної підготовки (на основі цілісного комплексу спеціалізованих дисциплін), студентів вищих навчальних закладів не лише педагогічного, але й непедагогічного профілю, займалися багато науковців. У роботах С.Я. Батищева, Н.Ф. Тализіної, В.Д. Шадрикова, В.А. Якуніна серед багатьох питань і тем висвітлюються методологічні і теоретичні основи професійної освіти. В.А. Козаков, В.А. Семиченко, С.О. Сисоєва, М.М. Фіцула й інші розглядали саме психолого-педагогічну підготовку студентів для надання другої чи допоміжної спеціальності, психолого-педагогічні проблеми фахової підготовки інженерів і роль дисциплін із психолого-педагогічного циклу в гуманізації природничої та інженерно-технологічної освіти – С.І. Богомолов, М.Є. Добрускін, Є. Авер’янова, І. Федоров.
Найбільш поширеною, а тому актуальною, є проблема ефективного навчання студентської молоді другій професії – педагогічній. Отримання такої професії передбачає застосування розвиненого блоку дисциплін психолого-педагогічного циклу.
Актуальність такого дослідження зумовлена, по-перше, загальною зміною парадигми сучасної вищої освіти, що безпосередньо пов’язується з впливом на цілі і якості освіти таких принципів, як гуманістичність (людиноорієнтованість), фундаментальність та безперервність. По-друге, на рівні вищої професійної освіти особливе місце посідає оптимізація навчальної діяльності студентів, результативність якої залежить від багатьох факторів, як зовнішніх (дидактичні умови, методи й форми організації навчання та ін.), так і внутрішніх, психологічних, серед яких важливе місце посідає професійно-орієнтоване ставлення до предмету, позитивне сприйняття процесу навчання, участь у створенні сприятливої емоційної атмосфери.
Конкретні приклади стосуватимуться студентів Київського національного економічного університету, які отримують дві професії – економіста і педагогічного працівника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Формування професійно-орієнтованого ставлення у студентів непрофільних ВНЗ, які отримують додатковий фах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок