Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Психолого-педагогічна наука

Психолого-педагогічна наука

Назва:
Психолого-педагогічна наука
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Психолого-педагогічна наука досить добре досліджує педагогічні, методичні, дидактичні основи і закономірності педагогічного впливу на учнів, але творчі, евритичні компоненти залишаються мало пізнаними. Разом з тим, учені вважають, що можливості людини значно перевищують її діяльність, тому в житті ця різниця між потенційним і вельним реалізується в творчості.
На сучасному етапі постало питання про пошук на використання форм, методів та прибанів навчально-виховного процесу, спрямованих на виховання активної особистості. У цьому аспекті важлива роль належить мистецтву, зокрема театральноиму мистецтву, але завдяки своїй художньо-естетичній сутності та ігровій природі здійснюється впли на емоційну, інтелектуальну, вольову сферу особистості школяра.
З метою доведення, що театральне мистецтво має перевірену часом і досвідом багатьох поколінь здатність навчати і виховувати, розвивати особистість на високому духовному рівні, ми звертаємся до глибокого історичного аналізу педагогічного досвіду.
Діяльність «нен театрів» приділяє увагу такі українські автори, як: Д.Антонович, М.Ворик, М.Вороний, І.Карпенко-Карий, Г.Перетез, М.Петров. В Росії: М.Булгаков, Ю.Лотман, П.Нарозов, Л.Старікова, М.Царьов. у своїх працях названі автори дають глибоку характеристику впровадження театральних форм виховання і навчання у середніх навчальних закладах, а також у домашньому вихованні. В Україні та Росії як найбільш методів формування і розвитку освіченої шляхетної особистості, здатних вживати на інших людей і словами і своєю поведінкою.
Відомий вчений і театрознавець Г.Н.Бояджиєв повідомляє, що театральне мистецтво було створене вченими елутами, тому і поняття «театр», «драма», «сцена» мають давньогрецьке походження. Мета театральних видовищ полягає у вихованні високих ідеалів громадської доблесті, народжених усіх успіхів життя греків, відстоєних у довгій боротьбі за демократію. Хочеш відродити націю почни з театру, - говорили давні греки. Платон, спираючись на давні традиції, згідно з якими музика виражає стан душі, а тому може сприяти її вжиткуванню, вихованню, створення морального характеру, приймає ідею комунікативно-виховної характеристики мистецтва на думку глядача (слухача), Платон з позиції аристократичної ідеології пропонував увести сувору цензуру на види і жанри мистецтва. Арістотель, розуміючи поміркований, а почасти демократичні погляди, досліджував проблему взаємодії художника і шлядача з точки зору психологічних механізмів, що здійснюють їх комунікацію. «Співчуття» за Арістотелем – це перенесення почуттів глядача на героя трагедії.
Моральне начало, моралізували глибоко пронизує праці Просвітителів у всіх країнах Європи. В Німеччині Ф.Шимер писав статті про театр, одна з яких називається «Театр як моральна установа». Для Шимера театр – засіб показати людству його хиби, розвінчати зло. Тисячі приступів, які залишилися без покарань, карає театр; тисячі чеснот, про які мовчить правосуддя, проявляє сцене [ ; 17]. Саме театр здатний діяти з такою силою, яка б могла заставити людину, подивитися на себе з боку і оцінити свої душевні якості. Театральне мистецтво, стверджує Шимер, не дає людині відокремитися, воно «робить нас причетними до чужих страждань і за мимовільні страждання винагороджує». [ ; 17].
В творах французьких просвіфтителів Д.Дідро і Ж.Руссо бачило звернення до мистецтва як до сфери взаємодії людей в оточуючому світі. Під цим кутом зору Дідро розглядає всі види мистецтва, особливо театр. Руссо в «листі до д’Аламбера» вказує на властивість театру «заставити судити про моральну суть» інакше, аніж ми її трактували раніше. [ ; 562].
Кант вважав, що головна мета мистецтва організувати людське спілкування зза допомогою спільного почуття, душевного стану задоволення, яке виникає у процесі сприйняття його аудиторією. Думка про діалог згодом стала основоположною у розумінні сутності художньої діяльності, яка покликана вирішувати проблеми духовного вдосконалення особистості, оновлення суспільства. У відповідності зі способами спілкування Кант класифікує і види мистецтв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Психолого-педагогічна наука

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок