Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості полікультурної освіти вчителів в університетах США

Особливості полікультурної освіти вчителів в університетах США

Назва:
Особливості полікультурної освіти вчителів в університетах США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,69 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Особливості полікультурної освіти вчителів в університетах США


У нових освітніх і соціокультурних умовах особливу актуальність для вітчизняної школи і педагогіки набувають розробка питань полікультурної освіти та виховання, використання позитивного світового досвіду, накопиченого в цій галузі. Реформування освіти в Україні націлене на впровадження нових підходів у підготовці майбутніх учителів, втілення нових стратегій. Звернення до гуманістичних засад педагогічної науки, інтеграційні процеси в економіці та в освітньому просторі, поява комунікаційної мережі створюють низку передумов для активізації засад полікультурної освіти.
Одним із засобів трансформування та оновлення сучасної системи освіти є вивчення європейського та світового досвіду педагогічної освіти та підготовки педагогічних кадрів з урахуванням полікультурності суспільства. Країною, яка має багатий досвід у становленні та розробці питань полікультурності, є США, одна з перших країн, які звернулися до вирішення цієї проблеми, що було викликано історичними умовами. Як зазначає відомий дослідник американського суспільства А.Токвіль, “Сполучені штати Америки – це єдина країна, яка дає змогу простежити природний і спокійний розвиток суспільства, в якому всі події і впливи піддаються науковому аналізу. Як наслідок, Америка виставляє в яскравому світлі феномен творення, який у інших країнах прихований від дослідників у глибинах віків” [12, c.845].
Актуалізація засад полікультурного виховання в Україні розпочалася з кінця 90-х років ХХ століття. У науковій літературі зустрічається багато споріднених термінів для позначення напрямку освітньої політики на засадах полікультурного виховання. Це такі поняття, як “полікультурна освіта” (О.Гаганова, М.Красовицький, Т.Клінченко, З.Малькова, Л.Супрунова, Є.Ковальчук), “багатокультурна освіта” (Г.Дмитрієв, О.Дубовик, В.Міттер), “мультикультурна освіта” (П.Майо, П.Макларен, Г.Палаткіна, П.Фрейре), “плюралістична освіта” (А.Шафрикова, А.Абсалямова, Е.Беккі, А.Бруннер, Н.Козакевич, А.Моатассиме, Т.Мулуса), “інтегративна освіта” (К.Ірвін, М.Кліток), “інтеркультурна освіта і виховання” (Г.Ауернхаймер, П.Дойє), “полікультурна освіта і виховання” (І.Антонюк, Р.Баяновська, О.Гаганова, О.Джуринський, І.Лощенова, Т.Рюлькер, О.Сухомлинська).
Дуже активно розроблялися питання полікультурної освіти в американській педагогіці такими вченими, як К.Беннет, Дж.Бенкс, Г.Бейкер, Ж.Гай, Д.Голлник, Дж.Ґудлад, Л.Дарлінг-Хаммонд, К.Кемпбел, С.Ньєто, Д.Садкер, М.Садкер, П.Тідт та А.Тідт, Е.Р.Холлінс, Ф.Чінн та іншими.
Актуальність упровадження полікультурної освіти зумовлена потребою організації нашого суспільства на засадах гуманізму, свободи, рівності та соціальної справедливості. У полікультурній освіті акцент робиться на закладені в етнічних культурах цінності, що мають загальнолюдське значення, а отже, сприятимуть розвитку особистості, встановленню добросусідського співробітництва на міжособистісних, державних і міжнародних рівнях. Багато уваги приділяється питанню захисту прав національних меншин: державами-членами Ради Європи та деякими іншими було підписано низку документів, наскрізною ідеєю яких є створення умов терпимості та діалогу, необхідного для того, щоб культурне різноманіття було джерелом і фактором збагачення, а не розколу кожного суспільства.
Виходячи з усіх документів ЮНЕСКО, можна стверджувати, що подальший розвиток та трансформування освіти, і зокрема вищої, спрямовано на виховання та навчання наступних поколінь у дусі терпимості та діалогу культур. Освіта повинна стати провідником національних та загальнолюдських цінностей, сприяти розумінню та поглибленню знань не тільки про власну культуру, але й культуру та традиції інших народів чи етносів, виступати захисником свободи людини зі всіма її індивідуальними рисами, інтересами, орієнтаціями та надавати можливості для повної, багатопланової самореалізації.
Американські дослідники під полі/мультикультурною освітою розуміють освіту, спрямовану на збереження і розвиток усього різноманіття культурних цінностей, норм, зразків і форм діяльності, що існують у певному суспільстві, і на передачу цієї спадщини молодому поколінню [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості полікультурної освіти вчителів в університетах США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок