Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ДО ВИВЧЕННЯ КУРСУ "УКРАЇНСЬКА МОВА ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ" У ВНЗ УКРАЇНИ

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ДО ВИВЧЕННЯ КУРСУ "УКРАЇНСЬКА МОВА ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ" У ВНЗ УКРАЇНИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ДО ВИВЧЕННЯ КУРСУ "УКРАЇНСЬКА МОВА ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ" У ВНЗ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,63 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК [378.2+371.388]:364
Петрожалко Ю.В., Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Петрожалко Юлія Володимирівна - аспірант 3 р. н. кафедри зв'язків з громадськістю, психології та педагогіки Національного університету "Києво-Могилянська академія", магістр філології. Коло наукових інтересів: формування компетентної особистості засобами сучасних педагогічних технологій; назва дисертаційного дослідження: "Компетент-нісний підхід до вивчення курсу "Українська мова професійного спрямування" у ВНЗ України.
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ДО ВИВЧЕННЯ КУРСУ "УКРАЇНСЬКА МОВА ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ" У ВНЗ
УКРАЇНИ
У статті обґрунтовано зміст поняття "компетентність" у вищій освіті, введено нові поняття: "компетентніший підхід до вивчення курсу "Українська мова професійного спрямування", "компетентність з курсу української мови професійного спрямування"; окреслено можливі шляхи реалізації компетентнісного підходу до вивчення курсу "Українська мова професійного спрямування" у ВНЗ України.
The content of the concept "competence" in higher education is grounded. New concepts such as "competence approach to teaching the professional Ukrainian language" and others are given. Possible ways of realisation of competence approach to teaching the professional Ukrainian language at higher educational establishments of Ukraine are defined. Постановка проблеми у загальному вигляді. Загальновизнаним є той факт, що система вищої освіти України перейшла до стану структурного реформування в напрямі її адаптування до загальноєвропейської. Професор НаУКМА Н.В. Артикуца зазначає, що "Стратегічна мета реформування й модернізації вищої освіти і науки в Україні - створення ефективного інноваційного освітнього середовища у вищих навчальних закладах через сприяння прогресивним нововведенням, упровадження найсучасніших технологій і моделей навчання" [1, 4].
В умовах розвитку української державності, практичної реалізації європейського вибору України, приєднання України до Болонського процесу зростає потреба в оновленні знань з фахової української мови, які необхідні студентам для майбутньої роботи та можливої участі в державному управлінні. Навчальний матеріал: зразки документів, приклади використання усного мовлення, лексика, а також методики його викладання - мають враховувати майбутні професійні реалії.
Одним із оптимальних шляхів задоволення потреб щодо всебічно підготовлених фахівців як випускників ВНЗ, так і їх замовників, є застосування компетентнісного підходу до вивчення даного курсу. Саме розвиток у особистості життєво важливих компетент- ностей може надати людині можливості орієнтуватись у сучасному суспільстві, інформаційному просторі, швидкоплинному розвиткові ринку праці, подальшому здобутті освіти.
Одним з найперспективніших шляхів впровадження та реалізації компетентнісного підходу у практиці викладання курсу «Українська мова професійного спрямування», на наш розсуд, є застосування сучасних педагогічних технологій, в основі яких лежать різні форми, методи і методики активного та інтерактивного навчання.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. В педагогічній науці активно обговорюється проблема вдосконалення системи освіти шляхом застосування компетентнісного підходу (Ельконін Б.Д., Болотов В.А., Серіков В.В., Петровська Л.А., Мітша Л.М., Волошина М.С., Добутько Т.В., Зимня І.О., Маркова А.К., Михайличенко А.І., ОвчарукО.В., Тубельський A.M., Татур Ю.Г., Кун Т., Пометун О.І., Олійник Т.О. тощо).
На сучасному етапі розвитку педагогічної науки існує чимало теоретичної та практичної літератури, у якій розглядається питання залучення педагогічних інновацій до навчально- виховного процесу у вищій школі (Абашкіна Н., Алексюк A.M., Гончаренко С.У., Волкова Н.П., Зязюн І.А., Дичківська І.М., Кларін М.В., Лігоцький А., Ничкало Н.Г., Онкович Г.В., Пєхота О.М., Подласий І.П., Сагач Г.М., Сисоєва С.О., Щербань П.М., Фіцула М.М., Ягупов В.В. та інші).
На сьогодні видано багато українських підручників та посібників з курсу "Українська мова професійного спрямування", а також різноманітних довідників з ділового спілкування, але жоден із них не задовольняє повною мірою потреб студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ДО ВИВЧЕННЯ КУРСУ "УКРАЇНСЬКА МОВА ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ" У ВНЗ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок