Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інформаційна освітянська мережа ЮНЕСКО – молодим громадянам України.

Інформаційна освітянська мережа ЮНЕСКО – молодим громадянам України.

Назва:
Інформаційна освітянська мережа ЮНЕСКО – молодим громадянам України.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,84 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інформаційна освітянська мережа ЮНЕСКО – молодим громадянам України.


Європейською педагогікою 90-і роки були названі “десятиріччям громадянськості”. Це часи історичних змін, що залишили відбиток на громадянському вихованні і освіті, і поставили перед суспільством серйозне завдання – виховувати громадян, які можуть жити та розвиватись в оновленому світі і покращувати його, долати труднощі шляхом реформування і вдосконалення, бути громадянами світу, залишаючись при цьому громадянами своєї батьківщини.
На початку третього тисячоліття Генеральна Асамблея ООН, керуючись гуманістичними та миролюбними пріоритетами, проголосила, що роки з 2001 по 2010 стануть Декадою культури миру і ненасилля для дітей світу, та обрала ЮНЕСКО координаційним центром.
В рамках затвердженої програми і бюджету на 2002-2003 роки були виділені такі напрямки роботи ЮНЕСКО :
1. Велика програма І – освіта
2. Велика програма І І – природничі науки
3. Велика програма ІІІ – соціальні та гуманітарні науки
4. Велика програма І V – культура
5. Велика програма V – комунікація та інформація
Важливість і необхідність комунікаційного та інформаційного забезпечення системи освіти є аксіомою. ЮНЕСКО має розгалужену, достатньо децентралізовану інформаційну мережу. До неї входять такі сектори, як комунікації та інформації, освіти та ін., у яких працюють інститути, відділи, бюро, здійснюються програми і проекти. Спектр дії Програми ЮНЕСКО DANIDA спрямований на правову освіту, освіту у галузі Прав Людини та Прав Дитини. За проектами ЮНЕСКО працюють такі відомі мережі, як мережа Асоційованих шкіл ЮНЕСКО, що нараховує близько 4500 шкіл у 137 країнах світу. Сьогодні в Україні існує 40 асоційованих навчальних закладів ЮНЕСКО, діяльність яких допомагає молодим Українцям зайняти активну громадянську позицію у житті. Проблеми, які обирають діти і вчителі для вивчення стосуються прав людини, культури інших народів, охорони і збереження природи та ін.
Ще одна не менш відома програма – ЮНІТВІН – мережа, кафедр ЮНЕСКО, яка нараховує понад 500 навчальних закладів у 113 країнах світу. В Україні працює 12 кафедр ЮНЕСКО у вузах Києва, Харкова, Донецька, Одеси, які залучаються до реалізації різного роду проектів, що здійснюються у рамках Програми ЮНЕСКО. Участь українських ВНЗ у Програмі сприяє розвитку їх міжнародної співпраці та інтеграції вітчизняної вищої освіти і науки у світові науково-освітні процеси.
Інформаційна культура розвивалася різними шляхами, намагаючись якнайширше задовольнити потреби людства в інформуванні і найповніше здійснити свої безпосередні функції. Традиційними сферами комунікації були і залишаються інформаційні агенції, преса, радіо, телебачення, кіно та кінохроніка, які є засобом реалізації активної громадянської позиції.
Сьогодні до інформаційного середовища приєднується Інтернет і використання його у освітній галузі поширюється.
Проект ЮНЕСКО "Інформаційна мережа культури світу" ставить за мету створення мережі сайтів, що дасть змогу здобути інформацію про діяльність проекту ЮНЕСКО "На шляху до культури світу", а також в поширити інформаційну продукцію щодо культури світу і ненасильства.
На сайті ЮНЕСКО (www. unesco. org) можна знайти достатньо інформаційних матеріалів щодо освіти і виховання, зокрема громадянської освіти. Ось лише деякі вузли в Інтернет, що містять відомості, присвячені цій проблемі: Правові акти ( Legal instruments) - посилання на деякі найважливіші документи ЮНЕСКО (конвенції, угоди, декларації, тощо); Інформаційні служби ( Information services). ЮНЕСКО має більше за 50 інформаційних служб і безліч інформаційних джерел, в тому числі, доступних on-line: бібліографічні, довідкові і повнотекстові бази даних.
Відомий вислів «Хто володіє інформацією, той володіє світом» сьогодні, коли, інформаційні технології стають дедалі потужнішими все більше і більше, є аксіомою. І якими будуть ці володарі залежить значною мірою від зусиль педагогів.


Література:
A, Sannikov, P. Fontani UNESCO's Action in the Field of Education for Citizenship and Human Rights.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інформаційна освітянська мережа ЮНЕСКО – молодим громадянам України.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок