Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Наступність у реалізації особистістю орієнтованої освіти дошкільника і молодшого школяра

Наступність у реалізації особистістю орієнтованої освіти дошкільника і молодшого школяра

Назва:
Наступність у реалізації особистістю орієнтованої освіти дошкільника і молодшого школяра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Наступність у реалізації особистістю орієнтованої освіти дошкільника і молодшого школяра
Система освіти, послідовність ланок її структури, тривалість цих окремих ланок як і загальна тривалість шкільного навчання відзначаються відповідними методологічними принципами. Одним з основних є принцип наступності, який має вийнятково важливе значення, зокрема стосовно дошкільної ланки освіти і початкової школи.
Період вступу дитини до школи узгоджується з загальною стурктурою ланок в системі освіти: наявністю дошкільної ланки, метою і змістої її роботи, ступенем її обов’язковості, дотриманням наступності, взаємною орієнтацією дитячих садків і початкової школи щодо відповідності мети, змісту, методів навчання й виховання. На процес адаптації дитини до вимог школи впливають і реформи, які час від часу відбуваються в освіті. Ці реформи можуть торкатись стурктури освіти в цілому, її спрямованості, мети, змісту, методів, а можуть позначатись лише на змісті певних навчальних предметів.
Розвиток шкільної освіти й дошкільного виховання відбувається на основі принципів індивідуалізації й особистісної орієнтованості освітньо-виховного процесу. Впровадження в життя цих принципів дає змогу кожній школі визначити, який рівень підготовки до навчання мають діти, що вступають до першого класу; наскільки розвиток дітей залежить від екологічної ситуації, від соціально-економічних умов сім’ї; виявити дітей, рівень розвитку яких відповідає віковим нормативам, а також тих, у кого завищені або занижені вікові показники розвитку.
Навчання в школі розпочинається з шести років. В зв’язку з цим перед дошкільним закладом постає завдання щодо підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі. Кожному новому поколінню необхідно засвоїти все більше і більше наукової інформації. Для того, щоб не виникало протиріч між термінами вивчення і швидко зростаючим об’ємом знань, необхідно шукати нові системи і методи викладання на всіх етапах навчання і в першу чергу на початкових. На основі досліджень таких вчених як В. В. Давидов, Л. В. Занков, Д. Б. Єльконін розроблено принципово нову систему навчання в початкових класах, яка дозволяє найбільш повно використовувати резерви розумового розвитку дітей. “Початкова школа зі школи навиків перетворюється в школу розвитку.” [1. c. 65]. В зв’язку з цим нова система заснована на послідовності взаємопов’язих принципів, ведучими серед яких є навчання на високому рівні складності, підвищення питомої ваги теоретичних знань, вивчення матеріалу швидкими темпами. В нових програмах початкової школи значно підвищився рівень знань, який необхідно засвоїти. З перших днів перебування в школі дитина починає знайомитися з науковими поняттями, якими оперує математика, лінгвістика, природознавство. В курсі “Рідної мови”, наприклад, дається більше відомостей про закономірності, які є в основі граматичних правил, крім того, робота ведеться одночасно над лексичним значенням слова, його вимовою, морфологією і правописом. Значні зміни внесено і в методи навчання. Якщо раніше ведуче місце займало повторення, то тепер пріорітетну ланку займає активна мислительна діяльність.
Важливо відзначити, що в роботі вихователів дошкільних закладів і вчителів початкових класів склалась струнка система співпраці на той період, коли діти вступали до школи у 7 років. Питання наступності опрацьовувались з урахуванням завдань дошкільного виховання та вимог школи. Педагогічний досвід останніх років засвідчує, що стосовно шестирічних першокласників такої наступності і взаємного розуміння між вихователями і вчителями досягти вдаєтья не завжди. Є певні розходження у визначенні цілей і завдань навчання для шестирічок, змісту і форм роботи з ними. Для вчителів організація навчального процесу з шестирічками часто пов’язана зі значними труднощами, до того ж, частина педагогів будують цей процес так само, як і з семирічками, вважаючи, що коли дитина прийшла до школи, то має вчитись. Такий підхід приводить до швидкого згасання дитячої безпосередності, яке може зумовити зниження допитливості, зацікавленості, зростання пасивності, байдужості до навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Наступність у реалізації особистістю орієнтованої освіти дошкільника і молодшого школяра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок