Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Зміст сучасної професійно-педагогічної підготовки соціальних педагогів в Україні

Зміст сучасної професійно-педагогічної підготовки соціальних педагогів в Україні

Назва:
Зміст сучасної професійно-педагогічної підготовки соціальних педагогів в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зміст сучасної професійно-педагогічної підготовки соціальних педагогів в Україні

 
ЗМІСТ:
У зв'язку з офіційним введенням у 1991 році в Україні посад «соціальний педагог», «соціальний працівник» та «фахівець з соціальної роботи» і затребуваністю цих фахівців вимогами життя виникла необхідність з'ясування змісту їх підготовки. Взагалі, питання про співвідношення понять «соціальний педагог» й «соціальний працівник» ще до кінця не з'ясоване в сучасній соціа-льно-педагогічній науці. Наприклад, В. Бочарова ототожнює ці терміни. За вірним визначенням більшості вчених (І. Звєрєва, Б. Бітінас, А. Капська, Л. Катаєва, Л. Коваль, С. Хлєбік та ін.) між соціальним педагогом і соціальним працівником існує принципова різниця.
На наш погляд, поняття «соціальний працівник» значно ширше в порівнянні з терміном «соціальний педагог». До соціальних педагогів відносять людей, які мають спеціальну педагогічну освіту та здійснюють свою діяльність переважно в школах й інших освітніх закладах, тобто мова йде про спеціаліста, який працює з дітьми та молоддю. А соціальний працівник, крім безпосередньої педагогічної діяльності, професійно може займатися роботою в будь-якій іншій соціальній сфері (у відділах соціального забезпечення, у військових частинах, на виробництві, на Біржах праці тощо) і виконувати більш широкі функції (допомоги, захисту, реабілітації, охорони тощо).
У сучасній соціально-педагогічній науці, поряд з термінами «соціальний педагог» та «соціальний працівник» існує ще й поняття «фахівець із соціальної роботи». Вважаємо, що до даної категорії можна віднести як соціальних педагогів, так і соціальних працівників. Підтвердження цій думці знаходимо у довідко-вій та науково-педагогічній літературі. Зокрема, в «Словнику-до-віднику для соціальних працівників та соціальних педагогів» за редакцією А. Капської записано: «Фахівець із соціальної роботи — особа, яка має спеціальну освіту і здійснює практичну соціаль-ну роботу з різними категоріями дітей і молоді та соціальними групами» [3, с. 226].
«Спеціаліст із соціальної роботи, — відзначається І в «Соціа-льній педагогіці» за редакцією Л. Коваль, І. Звєрєвої та С. Хлє-бік, — соціальний працівник або соціальний педагог, зайнятий у сфері соціальної роботи, освітньо-виховної, культурно-дозвіль-ної діяльності й який має спеціальну освіту, спеціальну кваліфікацію, знання та досвід соціальної роботи з окремими групами людей» [2, с. 23].
Серед науковців існують й інші підходи до тлумачення по-няття «фахівець із соціальної роботи». Наприклад, О. Холостова відзначає, що «посада «фахівець з соціальної роботи» — еквівалент прийнятої в світі посади «соціальний працівник» [4, с. 247]. Варто також зазначити, що далеко не в усіх країнах світу сьогодні існує поняття «соціальний педагог». Наприклад, у сучасній Англії є «соціальний працівник» і «фахівець по роботі з молоддю». А у Франції функції соціальних педагогів виконують «соці-альні кур'єри». До їх числа належать: вихователі раннього дитинства, вихователі із попередження злочинності серед молоді, рад-ники із соціальної та родинної економіки, аніматори з соціокультурної діяльності та секретарі з медичної соціальної роботи. На відміну від Англії, в більшості земель Німеччини «со-ціальний педагог» — це єдина і загальна назва професії для всіх хто спеціалізується з соціальної роботи».
Одним із перших навчальних закладів в Україні, що почав підготовку фахівців за спеціальністю «соціальна робота» був Дніпропетровський державний університет. Цю ініціативу підхопили Харківський гуманітарний інститут «Українська Народна Академія» та Харківський інститут екології і соціальної роботи. До перших вузів, котрі почали займатися підготовкою соціальних пе-дагогів належали Запорізький державний університет, Донецький державний університет і Харківська державна академія культури.
З 1994 року в школах України вже офіційно було введено посаду соціального педагога. З цього ж року спеціальною підготовкою соціальних педагогів почав займатися і інститут післяди-пломної освіти педагогічних працівників Харківського державного педагогічного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зміст сучасної професійно-педагогічної підготовки соціальних педагогів в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок