Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми практичної підготовки молодого фахівця в умовах університетської освіти

Проблеми практичної підготовки молодого фахівця в умовах університетської освіти

Назва:
Проблеми практичної підготовки молодого фахівця в умовах університетської освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,68 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 378
Букач М.М., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. П. Могили
Проблеми практичної підготовки молодого фахівця в умовах університетської освіти
Розглядаються роль та місце практичних форм навчання в системі університетської освіти. Приділяється увага проблемі розбудови навчального плану, виходячи з потреб не лише набуття знань, а й формування практичних вмінь та навичок.
The role of practical form of the education in the University system is considered. Great attention is paid to the problem of the development of curriculum from the point of view not only of getting knowledge but also of forming practical skills a experience. Аналізуючи розвиток вищої освіти в Україні, ми можемо констатувати досить повільні темпи її реформування й пристосування до умов ринкової економіки. Ця невідповідність освіти умовам ринку наочно простежується у тому, що значна частина випускників вищих навчальних закладів поповнює лави безробітних. З точки зору ринкової економіки така освіта дорого коштує суспільству і є нерентабельною. Отже, виникають питання: якого фахівця потребує українське суспільство на сучасному етапі економічного розвитку? І що слід зробити, аби покращити ситуацію?
Сучасні роботодавці зацікавлені у
Нормальне училище без практичної школи при ньому - те ж саме, що медичний факультет без клШки; але i одна педагогiчна практика без теорИ' - те ж саме, що знахарство у медицинi [4, с. 19].
К.Д. Ушинський
розширенні посадових обов'язків працівників й наданні їм більших повноважень. Адже це дозволяє скоротити кількість керівників середньої ланки, контролюючі посади, а також заощадити час на прийняття рішень. Але водночас від працівників вимагається вміння швидкого сприйняття, обробки великих масивів виробничої інформації, а також вміння знаходження оптимальних рішень у нестандартних професійних ситуаціях. Як бачимо, ринок вимагає не тільки наявності знань, а в першу чергу - вмінь застосувати ці знання у нових незвичних умовах, тобто мова йде про сформованість практичних вмінь та навичок. З цього приводу, у 1990 р. міжнародною групою експертів під егідою науково-дослідних установ ЮНЕСКО було проведене цікаве, на нашу думку, дослідження. Експерти оцінювали знання та вміння 13-річних школярів багатьох країн світу. Проведений експертами аналіз дав наступні результати. За рівнем знань учнів утворилася така ієрархія: "Угорщина, Словаччина, СРСР, Англія, Канада, Франція, Ізраїль. [...] За рівнем вміння діяти в нестандартних ситуаціях ієрархія змінилася і мала наступний вигляд: Ізраїль, Канада, Франція, Угорщина, Англія, СРСР, Словаччина". Як бачимо, вже на рівні середньої школи наша система освіти переважає західні системи щодо надання учням теоретичних знань, але поступається у напрямку формування практичних вмінь та навичок. Слід зазначити, що у вищих навчальних закладах це відставання стає більш разючим, і як результат - незадоволення роботодавців рівнем набутих професійних вмінь та навичок молодими фахівцями, а отже, й проблеми з працевлаштуванням.
Питанню використання практики як могутнього засобу активізації процесу професійного становлення молодого фахівця присвятили свої праці багато науковців. На нашу думку, є потреба відзначити праці таких науковців: Т.Ф. Білоусової, Л.О. Булатової, М.П. Задесенця, Н.В. Кузьміної, С.О. Сисоєвої, В.О. Сластьоніна, Г. В. Шевцової, В. О. Сухомлинського.
Великого значення надавав практичним формам діяльності для професійного становлення педагога В.О. Сухомлинський: "Без участі у виховній роботі уся педагогічна культура, усі знання педагога є мертвим багажем" [3, с.16].
Т.Ф. Білоусова вважає, що практика дає можливість студентам усвідомлювати необхідність набуття теоретичних знань, накопичує практичний досвід у роботі, що сприяє активізації творчої діяльності, а це, в свою чергу, веде до інтенсифікації процесу професійного навчання.
С.О. Сисоєва розглядає практичні форми навчання як лабораторію, в якій відбувається формування молодого фахівця, безпосередня підготовка його до професійної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Проблеми практичної підготовки молодого фахівця в умовах університетської освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок