Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблема попередження асоціальної поведінки серед осіб, які ніде не вчаться і не працюють

Проблема попередження асоціальної поведінки серед осіб, які ніде не вчаться і не працюють

Назва:
Проблема попередження асоціальної поведінки серед осіб, які ніде не вчаться і не працюють
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,92 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Проблема попередження асоціальної поведінки серед осіб, які ніде не вчаться і не працюють


ПЛАН
1. Актуальність превентивної роботи з неповнолітніми та молоддю, які ніде не вчаться і не працюють.
2. Теоретичне обґрунтування превентивної роботи із незайнятою молоддю.
3. Психолого-педагогічний портрет незайнятої суспільно корисною працею молодої людини.
4. Особливості превентивної роботи з неповнолітніми та молоддю, які ніде не вчаться і не працюють.


1. Актуальність превентивної роботи з неповнолітніми та молоддю, які ніде не вчаться і не працюють.
Ефективність запобігання негативним проявам поведінки неповнолітніх залежить від своєчасного усунення причин, що їх зумовлюють. Насамперед, виявлення неповнолітніх, які складають так звані “групи ризику” і організації серед них профілактичної роботи. Однією з таких груп є особи, які ніде не навчаються і не працюють. Проведеним дослідженням складу неповнолітніх правопорушників, які стоять на обліку кримінальної міліції у справах неповнолітніх, за видами зайнятості встановлено, що він має досить стабільну структуру. Так, у 1996р. неповнолітніх, які не працювали і не вчились, було 8,2%, у 1997 р. – 23,8%, у 1998 р. – 27,7%, - у 1999 – 25,2%, у 2000р. – 25,1%.
За цей проміжок часу серед засуджених осіб віком до 18 років частка неповнолітніх, які ніде не навчались і не працювали згідно державної статистичної звітності, становила: у 1996р. - 26,1%, у 1997р. – 40%, у 1998р – 28,4%,у 1999 р. – 24,9%.. У 2000 р. їх кількість збільшилась на 12,9% і станом на сьогоднішній день цей показник залишається на потійному високому рівні.
Для запобігання проявів асоціальної поведінки неповнолітніми вивчається питання їх зайнятості органами державної влади та місцевого самоврядування, зокрема прокуратурою, судом, центрами зайнятості населення, службами у справах неповнолітніх і освіти. Така ділянка роботи обумовлена необхідністю виконання Закону України „Про освіту”: зважаючи на те, що незайнятість молодих людей призводить до скоєння протиправних дій, соціальної дезадаптації, кожного року доцільно вивчати стан залучення їх до навчання та праці, вживати заходи щодо покращення стану їх соціальної адаптації і розвитку.
Працевлаштування неповнолітніх має здійснюватися згідно вимог Закону України від 1 березня 1991 р. „Про зайнятість населення”, Указу Президента України від 24 січня 2001 р. 342/2001 „Про додаткові заходи щодо забезпечення виконання Національної програми „Діти України” на період до 2005 року”, Положення про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 р. № 3578. В ст.7 Закону „Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні” записано: ”Держава гарантує працездатній молоді надання першого робочого місця не строк не менше двох років після закінчення або припинення навчання у середніх загальноосвітніх, професійних навчально-виховних і вищих навчальних закладах”.
2. Теоретичне обґрунтування превентивної роботи із незайнятою молоддю.
Високо цінував виховну роль праці В.А.Сухомлинський: „Нема і не може бути виховання поза працею і без праці, тому що без праці у всій її складності й багатогранності людину не можна виховати”.
Досліджуючи вплив праці на формування і розвиток особистості, К.Д.Ушинський писав: „Найбільш необхідно, щоб...стало неможливим те лакейське марнування часу, коли людина залишається без роботи в руках, без думки в голові, тому що в ці хвилини псується голова, серце, моральність”. А М.М.Фіцула зауважуває, що любов до праці може бути вихована тільки в праці.
Для розвитку особистості необхідно формувати світогляд, який визначає ставлення до навчання та трудової діяльності. Як зазначає Митрохін В.І.: „Світогляд – це сукупність поглядів, оцінок, норм і установок, які визначають ставлення особистості до людей, суспільства.... і які виступають в якості орієнтирів, регуляторів її поведінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблема попередження асоціальної поведінки серед осіб, які ніде не вчаться і не працюють

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок