Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методика проведення засідань методоб’єднання класних керівників та вчителів початкових класів

Методика проведення засідань методоб’єднання класних керівників та вчителів початкових класів

Назва:
Методика проведення засідань методоб’єднання класних керівників та вчителів початкових класів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Методика проведення засідань методоб’єднання класних керівників та вчителів початкових класів


Школа незалежної України переживає процес реформування, відходу від стандартизації навчально-виховного процесу.
Реалії сьогодення спонукають педагогів до внесення необхідних змін у систему виховання, вирішення ряду завдань: одухотворення дитячих душ, формування і розвиток особистості під зовсім іншим кутом зору, олюднення стосунків між індивідами, підвищення рівня якості навчально-виховної роботи засобами педагогічної майстерності, підготовки педагогів, які прагнуть до творчого пошуку оригінальних, нестандартних рішень різних педагогічних проблем. Продуктом творчого пошуку можуть бути нові навчальні технології, оригінальні виховні ідеї, форми і методи виховання, нестандартні підходи виховання.
Важливим фактором підвищення ефективності навчально-виховного процесу в школі є добре організована методична робота з усіма педагогічними працівниками, покликана допомогти вчителю підвищити рівень власної педагогічної майстерності, розв’язати проблемні питання, які стоять перед ним у той чи інший період професійного росту.
Найважливішою ланкою у виховній системі школи, основним механізмом організації індивідуального підходу до дітей є діяльність класного керівника – максимальний розвиток кожного учня, збереження його неповторності, розкриття потенційних талантів та створення умов для нормального духовного, розумового, фізичного вдосконалення.
Тому найбільш поширеною формою навчання педагогів у міжкурсовий період є методоб’єднання класних керівників.
У нашій школі працює методоб’єднання класних керівників і вчителів початкових класів. Це вчителі з різним рівнем професійної компетентності, стажем роботи і природними здібностями та нахилами. Одні вважають, що нічого нового не побачили на даному заході, інші зуміли б так же, деякі – бачать багато нового, цікавого, але так і не пробують нічого впроваджувати у практику своєї роботи.
Що ж робити, щоб ця форма навчання педагогів була ефективною для всіх?
В кінці навчального року проводжу співбесіду з класними керівниками, які працюватимуть з учнями в новому навчальному році. Після проведеної співбесіди я маю змогу зрозуміти запити і потреби класних керівників, які виливаються в проблемне питання методоб’днання.
Класні керівники визначають, які виховні заходи слід провести у своїх класних колективах відповідно до їхньої вікової категорії і вже проведених в класах міроприємств.
Визначаємо на нараді з класними керівниками теми та форми проведення відкритих виховних годин, обговорення методичної літератури, посібників, педагогічних газет та журналів.
Стараюся побудувати методичну роботу з працівниками на основі диференційованого підходу до рівня підготовки вчителів і результативності їхньої роботи, використовуючи найбільш доцільні форми і методи роботи.
Це доповіді, бесіди за “круглим столом”, диспути, дискусії, обмін досвідом, години спілкування, родинні свята, огляди фахових газет та журналів.
Виносимо на порядок денний питання роботи з обдарованими дітьми.
Робота засідань методоб’єдання спрямована на підвищення кваліфікаційної професійної майстерності вчителів, розвиток їхнього творчого потенціалу і в кінцевому рахунку удосконалення навчально-виховного процесу, забезпечення високого рівня освіченості, виховання і розвитку учнів.
Виходячи з проблеми цілей та завдань школи, методичне об’єднання класних керівників та вчителів початкових класів в цьому навчальному році працюватиме над проблемою “Організація виховного процесу на засадах прогресивних педагогічних ідей, інноваційних технологій особистісно-орієнтованого виховання учнівської молоді”.
З цією метою ми запланували провести такі засідання:
№ п/п | Назва заходів | Дата виконання | Хто відповідає
І. | 1. Підсумки роботи МО за 2002-2003 н. р. та завдання на 2003-2004 н. рік | 15.09
2. Погодження планів виховної роботи класних керівників, педагога-організатора відповідно до плану роботи школи на 2003-2004 н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методика проведення засідань методоб’єднання класних керівників та вчителів початкових класів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок