Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Школа сім’я – грані співробітництва (батьківськізбори)

Школа сім’я – грані співробітництва (батьківськізбори)

Назва:
Школа сім’я – грані співробітництва (батьківськізбори)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Школа сім’я – грані співробітництва (батьківськізбори)


План
1. Роль батьків у розвитку шкільної системи виховання.
2. Підготовка дітей до правильного вибору професії.
а) Роль батьків у підготовці до вибору професії.
б) Сторінками учнівських анкет.
3. Праця звеличує людину.
Обладнання. На дошці «Конституція України».


Мета. Розкрити суть правильного вибору професії та її значення для держави і особистості; роль батьків у підготовці дітей до правильного ви-бору професії.
Ст. 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
Ст. 43. Кожен має право на працю, що включає можливість зароб-ляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення грома-дянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії. Використання примусової праці забороняється.
Слово вчителя.
На минулих батьківських зборах ми з вами обговорювали, роль батьків у розвитку шкільної системи виховання і з'ясували, що участь батьків, громадськості у вихованні дітей - це прояв піклування про майбутнє України з боку старшого покоління, в якого великий і прав-дивий життєвий досвід.
Адже основними виховними завданнями сім'ї та родини, -як говориться в Концепції національної школи, - є: виховання здоро-вої дитини, включення її в спільну з дорослими діяльність.
Наші діти - це наша старість. Правильне виховання - це наша щаслива старість, а погане виховання - це наше майбутнє горе, наші сльози, наша провина перед іншими, перед усією країною.
На сьогоднішніх зборах ми поговоримо про підготовку дітей до правильного вибору професії. Моральний клімат сім'ї, культурно-освіт-ній і технічний рівень батьків, їхній світогляд, ставлення до праці позначаються на підготовці учня до трудової діяльності. Ніщо так не переконує дітей і не викликає в них потреби наслідувати як особистий приклад батьків. Видатний педагог Макаренко писав: «Ваша власна поведінка - вирішальна річ. Не думайте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте або навчаєте її. Ви виховуєте її в кожний момент вашого життя». Ті батьки, які виховують у дітей трудові на-вички з раннього віку, роблять по-справжньому добру справу. За на-родною оцінкою, праця - першооснова життя суспільства, головний засіб створення матеріальної і духовної культури. Тому трудове вихо-вання дітей в українській родині має забезпечити:
- розуміння ролі праці в житті суспільства і людини, повагу до людей праці;
- свідоме ставлення до праці як вищої цінності людини і суспільства;
- психологічну, моральну і практичну підготовку дітей до вибору про-фесії та безпосередньої праці в матеріальній і духовній сферах;
- розуміння основ сучасного виробництва.
Пройде небагато часу, і наші діти закінчать навчання в школі. Перед ними постануть запитання: Де продовжити навчання? Яку професію обрати? І саме в правильності вибору потрібна ваша порада, допомога, підтримка.
У ст. 53 Основного Закону - Конституції України сказано: «Ко-жен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язко-вою». Хочу підкреслити, саме повна загальна середня освіта.
Які шляхи її здобуття для наших майбутніх випускників?
по - перше, це продовження навчання в середній школі;
по - друге, продовження навчання в професійно-технічних училищах;
по - третє, продовження навчання в середніх навчальних спеціаль-них закладах (коледжах, технікумах);
по - четверте, продовження навчання в школах-ліцеях, гімназіях, - спеціальних школах.
І вже сьогодні ви, батьки, разом зі своїми дітьми повинні серйозно підійти до вирішення цієї проблеми, добре подумати над правильніс-тю вибору. Адже вибір навчального закладу, а згодом і професії, знач-ною мірою впливає на все наступне життя молодої людини. Тут не можна покладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйоз-ніше ставлення до цієї проблеми.
Роблячи ставку на «грошовиті» професії, пам'ятайте, що високооплачувана праця буває складнішою і важчою фізично чи розумово, вимагає вищої кваліфікації, більшої відповідальності і затрати часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Школа сім’я – грані співробітництва (батьківськізбори)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок