Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Ціннісна свідомість управління освітою суспільства сталого розвитку

Ціннісна свідомість управління освітою суспільства сталого розвитку

Назва:
Ціннісна свідомість управління освітою суспільства сталого розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,25 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему
Ціннісна свідомість управління освітою суспільства сталого розвитку


Якось одного разу на шляху із Корінфу до Афін Діоген зустрів свого знайомого, від якого втік раб. Бідкаючись на виявлену невдячність, знайомий говорив, що рабу тому він нічого поганого не зробив, навпаки, той ”сидів, ледащо такий, вдома, їв та пив і не мав ніяких обов’язків, окрім того, що супроводжувати мене”.
”І ти вважаєш, – сказав Діоген, – що справедливо вчинив із ним, годуючи його, ледаря та неуча? Ти ж ще більше псував його; адже лінощі та байдики понад усе гублять людей нерозумних.
Він абсолютно вірно вирішив, що ти його псуєш; і добре зробив, що втік, очевидно, щоб взятися за роботу, а не зіпсуватися нарешті, байдикуючи”.
Теорія цінностей переживає своє відродження у зв’язку із новими соціальними, науково-технічними та професійними реаліями дійсності. Аксіологічні підходи та способи їх здійснення через освітні системи знаходяться у центрі уваги розвинутих країн світу і відносяться до числа пріоритетних напрямків на початку XXI століття.
М.С. Розов відстоює думку, що ”ціннісна свідомість – максимально широка, плюралістична у сферах релігійних, ідеологічних, соціальних, культурних, економічних, національних та ін. твердо стоїть на сторожі загальнозначущих цінностей – вітальних і громадянських прав людини, а також всіх необхідних умов (політико-правових, екологічних, соціально-економічних) для забезпечення цими правами сучасного та всіх майбутніх поколінь людей. Це дає нам право вести мову про ціннісну свідомість як глобальну етику нової історичної епохи. Саме на цінності повинна спиратися сучасна освіта – міст, який переведе людей у нову епоху”.
Сучасні філософи освіти (М.І. Михальченко, В.Г. Кремень, О.М. Коршунов), говорячи про ”цінності”, уточнюють: ”цін-ність – це не будь-яке значення, а лише те, що відіграє позитивну роль у розвитку суспільства: вона, в решті-решт, пов’язана з соціальним прогресом”.
Ці зміни безперервні, постійні та стрімкі. На думку В.Ільїна, оновлення соціального середовища протікає за законами акселерації.
Відбувається накопичення аксіологічного потенціалу, який визначається системою ціннісних орієнтацій особистості, спрямованих у майбутнє, пов’язаних з її власними зусиллями, з власною активністю, з розумом.
Для українського суспільства в період трансформації характерна аномія – такий стан соціальної системи, в якому чітко виявляється ”слабкий консенсус, брак віри в цінності або цілі, а також втрата ефективності нормативних і моральних рамок, що регулюють як колективне, так і індивідуальне життя”. Аномія ускладнює досягнення провідної мети трансформа-ційного суспільства, яка полягає в новому самовизначенні за рахунок пропонування й обґрунтування шляхів прогресивного розвитку.
Держава, як суб’єкт загальнонаціонального управління, має такі основні цілі: забезпечення стабільного розвитку економіки країни, створення ефективного механізму функціонування та справедливого розподілу.
Місія держави у сфері освіти також визначається зазначеними цілями, наповнюючи їх специфічним змістом.
Ще наприкінці ХІХ століття існувала думка, що ”Не можна терпіти, щоб держава або de jure, або de facto мала цілковитий контроль над освітою народу. Мати такий контроль і реально здійснювати його – означає бути деспотом. Хоч уряд…може і в багатьох випадках повинен засновувати школи та коледжі, він не повинен ні змушувати когось іти вчитися до них, ні вабити обіцянками, але й повноваження індивідів засновувати свої конкурентні навчальні заклади жодною мірою не має залежати від схвалення уряду. Було б цілком виправданим, якби держава вимагала від усіх людей володіння певним обсягом знань, та аж ніяк не можна виправдати, коли вона приписує їм, як і від кого вони мають дістати, ці знання”.
Держава все більш розглядається як орган простого адміністрування і все менше – як орган управління (Зигмунд Бенмен, Мартін Олброу). Все більше ”вільних” людей виступає за послаблення ролі держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Ціннісна свідомість управління освітою суспільства сталого розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок