Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування педагогічної культури батьків з питань організації здорового способу життя дошкільників

Формування педагогічної культури батьків з питань організації здорового способу життя дошкільників

Назва:
Формування педагогічної культури батьків з питань організації здорового способу життя дошкільників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Формування педагогічної культури батьків з питань організації здорового способу життя дошкільників


Економічні, соціальні, політичні зміни в сучасному суспільстві зумовлюють чисельні педагогічні проблеми молодої родини. Умови сьогодення примушують молодих людей більше піклуватись про матеріальні потреби. Нині дуже гостро постає питання формування педагогічної культури молодих батьків, оскільки в сучасних умовах відбувається тенденція зниження її рівня. До проблеми формування педагогічної культури майбутніх батьків звертались у свій час Т. Але-ксеєнко, Ю. Шурко, О. Вишневський, С Русова, М.Стельмахович, В. Сухомлинський та інші.
Розглянемо особливості впливу родинного осередку на виховання фізично здорової дитини з раннього віку.
Про необхідність формування в дітей позитивної мотивації на здоро-вий спосіб життя зазначено у низці офіційних документів та програм. Так, зокрема, в Конвенції з прав дитини (1990) великого значення нада-ється здоров'ю молодого покоління як вирішальному чинникові вижи-вання людства. У вітчизняних програмах "Малятко", "Дитина", у Базо-вому Компоненті дошкільної освіти проблеми охорони та зміцнення здоров'я дитини визначаються як найголовніші чинники повноцінного розвитку дошкільнят. У коментарі до Базового Компонента йдеться про те, що дитина має набути елементарних уявлень про залежність стану здоров'я від способу життя.
Педагогічну культуру розглядаємо як складову частину загальної куль-тури, яка залишається невід'ємною часткою виховного процесу сім'ї. Ві-домо, що основи фізичного здоров'я закладаються ще в ранньому ди-тинстві. Повноцінна життєдіяльність організму, хороше самопочуття є запорукою досягнення дитиною подальших успіхів у навчанні та в праці. Отож, дорослі повинні ініціювати виховання у малюків адекватних реак-цій на турботу про своє здоров'я.
Для успішного виховання дітей батькам слід володіти цілим комплек-сом знань, умінь і навичок, який дозволить їм найефективніше організу-вати процес виховання. На думку Л. Тіщенко, педагогічну культуру ба-тьків складає все їхнє життя, сприймання і розуміння оточуючого світу, ставлення до людей, звички. Діти розвиваються шляхом наслідування, копіювання дорослих, тому важливо, щоб від перших днів біля колиски дитини була педагогічно грамотна людина [7, 205]. Однією з найпошире-ніших помилок сучасних батьків щодо виховання дітей з немовлячого віку є стійкий стереотип стосовно того, що турбота про дитину має лише медико-гігієнічний (а не педагогічний) характер. Малюк сприймає бать-ків як ідеал і прагне в усьому їх наслідувати. Тому необхідно, щоб батьки були педагогічно підготовлені до виховання дитини.
С.Ф. Русова зазначала: "Інстинкт руху цілком правильний для кожної здорової дитини; коли дитина не спить, вона небезперемінно рухається... І тут з перших днів треба дати дитині повну самостійність рухів" [1, 26].
Свого часу Н.М. Аксаріна актуалізувала питання позитивного впли-ву рухової активності малюка на інтенсивний фізичнний та розумовий розвиток. Обмеження рухів дитини (гіподинамія), відсутність чи одно-манітність вражень від оточуючого можуть призвести до відставання в психічному розвитку. Відтак фізичне виховання дітей охоплює наступні завдання: охорону і зміцнення здоров'я дитини, нормальне функціону-вання всіх органів і систем організму; забезпечення своєчасного та по-вноцінного фізичного розвитку; розвиток рухів; забезпечення активно-го врівноваженого стану дитини; виховання культуно-гігієнічних нави-ків [2, 37; 45].
На думку японських учених, основні рухові навички необхідно тре-нувати у ранньому дитинстві, а правильна фізична підготовка стиму-лює розумовий розвиток дитини [3]. Британський фахівець з питань раннього дитячого розвитку Джекі Стілберг наголошує, що при наро-дженні немовлята здійснюють різкі неконтрольовані рухи руками та ногами. Поступово в мозку формуються зв'язки, необхідні для розвитку рухової активності. Найпростіші дії стимулюють розвиток мозку [4, 36]. Отже в перші три роки прослідковується позитивний вплив і тісний взаємозв'язок активного фізичного розвитку на психічні та розумові якості дитини як майбутньої особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Формування педагогічної культури батьків з питань організації здорового способу життя дошкільників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок