Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Функціонування Чугуївської землеробської (сільськогосподарської) школи (1842-1857)

Функціонування Чугуївської землеробської (сільськогосподарської) школи (1842-1857)

Назва:
Функціонування Чугуївської землеробської (сільськогосподарської) школи (1842-1857)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Функціонування Чугуївської землеробської (сільськогосподарської) школи (1842-1857)


Освіта - основа розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього України. Вона відтворює і нарощує інтелектуальний, духовний та економічний потенціал суспільства. Метою цієї публікації є комплексний узагальнюючий аналіз аграрної освіти Українського (Харківського) військового поселення кавалерії. Наявні документи з Центрального державного історичного архіву України у м. Києві дозволяють з'ясувати зазначене питання. Розглянемо Чугуївську землеробську (сільськогосподарську) ферму-школу. Вона була відкрита у 1842 р. у м. Чугуєві з метою підготовки кваліфікованих спеціалістів (старших і молодших вахмістрів, єфрейторів) за рахунок кошт позиченого грошового військово-поселенського капіталу Українського військового поселення - 3508 крб. 86 Ѕ коп. сріблом. Навчання у Чугуївській землеробській школі мало вирішити два завдання, по-перше, забезпечити фахівців у галузі землеробства, а, по-друге, - у галузі тваринництва та птахівництва. На цій фермі розміщувалися щорічно 32 кантоністи. Аудиторні заняття проводилися переважно в осінньо-зимовий період, а влітку вихованці школи працювали на пришкільній ділянці, площею 166 дес. землі. Учні  обиралися із нездібних до фронтової служби кантоністів із кантоністських ескадронів, старше 18 років, добре фізично підготовлені, гарної поведінки і здібностей, які успішно показали себе у навчанні. Відмінники Чугуївської землеробської школи отримували чин унтер-офіцера і призначалися вчителями-агрономами для викладання спеціальних навчальних дисциплін у сільськогосподарські ферми-школи, відкриті при штабах в округах Новоросійського військового поселення кавалерії. Слід відмітити, що в Чугуївській землеробській школі у програму навчання входили правила кладки печі. У результаті, кількість пожеж у поселеннях значно зменшилася. У 1852 р. у землеробській школі навчалися 10 нижчих чинів та 32 кантоністи [1, арк. 20].
Учні землеробської школи за відмінне навчання отримували похвальні грамоти та інші винагороди. Так, нагородили похвальними грамотами «за відмінні успіхи в науках» учнів Чугуївської школи сільського господарства, кантоністів: Григорія Муранца, Василя Сергієва, військового поселенця негосподаря Івана Загарюєва [2, арк. 43]. Кращі учні продовжували навчання у престижних навчальних закладах Російської імперії. Так, Військова рада 1846 р. розглянула клопотання департаменту військових поселень та призначила двох кращих учнів Чугуївської землеробської школи Григорія Муранца та Василя Сергієва продовжити навчання протягом року в Московській землеробській школі [2, арк. 72]. Там вони отримали знання із навчальних дисциплін, що викладалися згідно з навчальною програмою (від 21 березня 1846 р. №150). Під час перебування на дослідно-практичному хуторі вони ознайомилися і освоїли процес виробки та дублення різнокольорових овчин. Адже це ремесло вважалося необхідним в округах військових поселень [2, арк. 78].
Чугуївська землеробська школа допомагала покращити стан сільського господарства військових поселень. Постійно проводилися агрономічні експерименти. У 1849 р. Українське військове поселення отримало від департаменту військових поселень із Санкт-Петербурга насіння нових сортів зернових та інших культур [2, арк. 198]. Проте перш ніж посіяти ці культури на громадських поселенських полях, їх попередньо засівали на практичному полі Чугуївської землеробської школи. На городах Чугуївської землеробської школи росли: рапс, різні сорти ріпи - майська, віденська, цукрова, жовта [6, арк. 202].
Для збирання сіна використовували американські кінні граблі [2, арк. 220]. Їх виготовляли у Чугуївській землеробській школі сільського господарства. Випробовували на практичних полях школи у присутності всіх учнів. Джерела розповідають про переваги роботи з американськими кінними граблями у сільському господарстві порівняно з ручними граблями. Експеримент порівняння результатів роботи з граблями проводився таким чином.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Функціонування Чугуївської землеробської (сільськогосподарської) школи (1842-1857)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок