Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Психолого-педагогічні вимоги щодо створення і навчального призначення педагогічного програмного забезпечення

Психолого-педагогічні вимоги щодо створення і навчального призначення педагогічного програмного забезпечення

Назва:
Психолого-педагогічні вимоги щодо створення і навчального призначення педагогічного програмного забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,14 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 371.315.7
Бужиков Р.П., Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини "Україна"
Бужиков Роман Петрович - аспірант інституту вищої освіти АПН України, викладач кафедри філології Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини "Україна". Коло наукових інтересів - інноваційні технології у викладанні іноземних мов.
Психолого-педагогічні вимоги щодо створення і навчального призначення педагогічного програмного забезпечення
У статті розкрито психолого-педагогічні вимоги щодо створення і навчального призначення педагогічного програмного забезпечення.
In this article psycho-pedagogical conditions of creation and training function of pedagogical computer programs are described. Використання інноваційно-комунікаційних технологій тісно взаємозв'язано з проблемою розробки педагогічного програмного забезпечення (I II ІЗ).
Програмний матеріал - це ретельно відібраний науково обґрунтований навчальний матеріал, поділений на невеликі порції (кадри, дози, кроки), які розташовані у логічній послідовності. Окрім нової навчальної інформації, кожна порція має також і завдання, яке слід виконувати після отримання інформації (це може бути запитання, завдання, вправа тощо). Завдання складаються таким чином, що їх можна використовувати після засвоєння інформації. Далі студент має доступ до наступної порції.
Перші програмовані матеріали (їх зміст) структурували за лінійним принципом. Студент послідовно переходив від однієї порції навчальної інформації до іншої. Але у цьому разі якість виконання завдання не впливає на зміст наступного кадру і спосіб подачі матеріалу. Дедалі було запропоновано розгалужену програму, яка дає студентові декілька можливих шляхів засвоєння матеріалу. Коли навчання здійснює машина, то від введеної до неї відповіді залежить, який наступний кадр з'явиться на екрані. У зв'язку з цим постає питання: в якій формі вводити відповіді у навчальну машину, щоб розгалужена програма змогла проаналізувати, правильна чи неправильна відповідь, і визначити, у чому полягає помилка. Було запропоновано вводити завдання з вибором відповіді або альтернативні.
Критика обох програм сприяла створенню змішаної програми, яка дає змогу частині студентів (які швидко засвоюють матеріал) рухатися за лінійним принципом, інша ж частина студентів засвоює порції матеріалу за розгалуженим принципом. Зміст окремих кадрів визначається відповідно до здібностей студентів і з урахуванням ступеня їх просування у навчанні.
Дослідженням проблеми ППЗ було присвячено роботи Г.О. Балла [1], A.M. Довгялло [9, 14, 21], Ю. І. Машбиця [15-18], В. Новиков [10, 11], Л.М.
Проколієнко [20], Н.Ф. Тализіної [22] та ін. Вони розглядали різні аспекти загальнотеоретичних питань ППЗ. При цьому враховувалися психолого-педагогічні вимоги до розроблених засобів та роль комп'ютерної мови при їх використанні. Саме комп'ютерна мова, а не сама машина є засобом діяльності. Ю. Машбиць, досліджуючи цю проблему, зазначив, що одним із важливих завдань у психології забезпечення комп'ютеризації вищої школи є саме проблема комп'ютерної мови при взаємодії з машиною, оскільки при цьому слід враховувати вікові особливості студентів, їхній індивідуальний хист та рівень інтелектуального розвитку.
Пошуки можливостей управління процесом навчання пов'язані з розробкою психологічних основ III ІЗ. Дослідженням найважливішого аспекту комп'ютеризації навчання, а саме - створенням психологічних основ програмування - займалися психологи Н. Тализіна [22], Т. Габай [5], А. Раєв [3], П. Гальперін [6]. На думку Н. Тализіної, використовувати комп'ютерні засоби в процесі навчання слід у тих випадках, коли це сприяє його ефективності. Комп'ютеру належить головна функція як помічнику викладача в організації пізнавальної діяльності. Однією з основних функцій ППЗ називають їх використання як технічного засобу навчання, за допомогою якого можна значно інтенсифікувати, індивідуалізувати навчальний процес у ВНЗ. При цьому постає проблема доцільності раціонального застосування ППЗ на певному етапі вивчення та закріплення навчального матеріалу, використання необхідних розроблених методик і програмних продуктів, які б максимально вичерпували можливості комп'ютера.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Психолого-педагогічні вимоги щодо створення і навчального призначення педагогічного програмного забезпечення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок