Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Синтез мистецтв у творчості М. Римського-Корсакова в контексті його світогляду

Синтез мистецтв у творчості М. Римського-Корсакова в контексті його світогляду

Назва:
Синтез мистецтв у творчості М. Римського-Корсакова в контексті його світогляду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,93 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Синтез мистецтв у творчості М. Римського-Корсакова
в контексті його світогляду


На переламному етапі розвитку людства початку ХХІ ст. питання взаємозалежності філософії, освіти та мистецтва стають ще більш актуальними, висвітлюючи необхідність переходу до нового типу світогляду, який є базовою основою культури, що об’єднує у свідомості всі знання про світ та людину, визначає пріоритет певних цінностей, спрямовує функціонування всіх інститутів суспільства. Актуальність світоглядної проблематики в сучасній мистецькій педагогіці зумовлюється наступними факторами: а) взаємозалежним співвідношенням пріоритетів загальних цінностей, які проголошуються офіційною системою освіти, та особистісних цінностей, індивідуальних потреб особистості; б) пріоритетом цінностей гуманітарного сприймання; в) підвищенням соціальної ролі мистецтва, нових можливостей цього впливу на розвиток ставлення особистості до світу та свого місця в ньому.
Мистецтво нерідко інтерпретують як культурну феноменологію загальнолюдського (В.Малахов), що підтримує світоглядний фон суспільного життя, а світоглядність уважають найважливішою функцією мистецтва, його домінантою (В.Діденко), адже в ньому поєднуються пізнавальний, емоційний і діяльнісний чинники людської активності. Взаємозв’язок пізнавальної та практичної діяльності спрямовує розвиток ціннісних орієнтацій творців мистецьких творів, тому світоглядна проблематика в контексті змісту мистецтва та мистецької педагогіки є органічною та закономірною.
Важливим шляхом реалізації світоглядного потенціалу мистецтва сучасна наукова думка (В.Лутай, О.Рудницька, Д.Узнадзе) вважає педагогічний процес, у якому врівноважується суперечність співвідношення індивідуальних і суспільних інтересів. Пріоритетність педагогічного підходу, який акцентує роль індивідуальності суб’єкта, врахування в навчально-виховному процесі його життєвих позицій, істотно позначається на переосмисленні самих принципів викладання мистецьких дисциплін. Особливо це стосується розуміння взаємозв’язку об’єктивного (авторський текст) і суб’єктивного (індивідуальні особливості) чинників осягнення музичного твору. Для сфери музичної освіти найбільш суттєвим залишається питання осмислення взаємозв’язку між процесом створення композитором музичного твору та сприйняттям-інтерпретацією його окремою особистістю. А.Онеггер зізнавався: “Как я работаю? В состоянии ли я определить мой метод? Вовсе не уверен. Чтобы объяснить это как следует, необходимо было бы иметь возможность описывать усилия, происходящие всецело под покровом черепной коробки, проникнуть сквозь стену, позади которой разыгрывается что-то особое. Сочинение музыки – самое загадочное искусство из всех остальных” [5, с. 106].
У контексті гуманістичної особистісно-орієнтованої педагогіки відбуваються інтенсивні пошуки можливих шляхів збагачення процесу пізнання художнього, зокрема системи музичного твору методами, які б надавали можливість фіксувати й стимулювати оригінальні вияви особистісних мистецьких вражень, створювати необхідні умови для емоційного забарвлення об’єктивної інформації про художній твір суб’єктивними асоціативними уявленнями. Ідеї такої діалогової взаємодії розкрито в багатьох освітніх системах; її значення полягає в актуалізації ключових категорій художнього спілкування, творчого самовираження, рефлексивного осягнення художнього смислу та ін. На особливу увагу заслуговують підходи діалогічної взаємодії, які спрямовують сучасну мистецьку освіту на модифікацію процесів формування духовності особистості засобами мистецтва, що є “надпредметним” результатом навчання й не вимірюється кількістю опанованої інформації та вмінням її використовувати.
Невирішеним аспектом у даній проблемі залишається залучення внутрішнього фактора діалогової взаємодії, а саме цілісний розгляд творчої спадщини окремих композиторів у межах курсу історії музики для майбутніх учителів музики. Так, відомим фактом є універсалізм особистості М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Синтез мистецтв у творчості М. Римського-Корсакова в контексті його світогляду

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок