Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Гуманістичні аспекти мовної політики Швеції

Загрузка...

Гуманістичні аспекти мовної політики Швеції

Назва:
Гуманістичні аспекти мовної політики Швеції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
511
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Гуманістичні аспекти мовної політики Швеції


Інтеграційні процеси на європейському континенті вимагають від кожної країни ефективних шляхів входження до Європейської Спільноти. Разом з процесами децентралізації, інформатизації, демократизації та індивідуалізації не можна не згадати гуманізацію суспільства, котра означає „поєднання матеріальних і духовних рушіїв людського існування” [1]. Одним з найважливіших чинників розвитку гуманізації суспільства є тенденція до підвищення освітніх стандартів, гуманітаризація освітніх систем та виховання творчого молодого покоління. Вивчення іноземних мов та їхнє місце в системі шкільної освіти та суспільства в цілому є частиною гуманістичного підходу в освіті. Запровадження європейських норм і стандартів в освіті забезпечить європейську культурну ідентичність в Україні та сприятиме її інтеграції до європейського і інтелектуального і культурного простору[2]. З огляду на це вивчення досвіду інших країн, котрі вже увійшли до Європейського Союзу, представляє значний інтерес та необхідність. Освітні системи багатьох європейських країн були предметом вивчення рядом українських та зарубіжних вчених у цій галузі: Г.Єгорова, Л.Гульпи, О.Кузнєцової, Н.Лавриченко, О.Матвієнко А.Сбруєвої та інших.
Королівство Швеція завжди вважалося піонером в освітній галузі, виділяючи 7,8% валового національного продукту на освіту. Швеція належить до демократичних суспільств зі інститутом монархії, власним Парламентом та розвиненою структурою самоврядування. Предметом дослідження цієї статті є взаємозв’язок запровадження гуманістичних ідей у шведській системі шкільної освіти з мовною політикою держави. Мовна політика державі, зокрема Швеції, досліджувалася науковцями С.Бергом, В.Кристалом, С.Фергюссоном, В.Спольски, Ф.Хультом, К.Кінгом та іншими.
Запровадивши у 1842 році обов’язкову початкову освіту для усіх громадян, Швеція здійснила важливий крок до знищення неграмотності та згодом отримання статусу найосвіченіших націй в Європі. Хоча система освіти Швеції зазнала ряду серйозних змін з плином часу, основна мета освіти в Швеції залишилася майже без змін: від освіченої нації до економічно потужної держави. Найбільш вагомі реформи в системі освіти Швеції були здійснені після Другої світової війни у відголос освітнім реформам інших провідних європейських країн, таких як Великобританія, Німеччина, Франція та ін. В той час, користуючись статусом нейтралітету, Швеція швидко відновила свій індустріальний потенціал та стала економічно сильнішою в порівнянні зі своїми європейськими сусідами, котрі були втягнуті у війну, та, відповідно, привабливішою для емігрантів з інших країн. На початку 50-х років минулого століття шведський парламент (Риксдаг) переглянув національну ситуацію в країні і змушений був назвати її багатонаціональною, що провів зміни в освітній галузі з метою надати усім громадянам країни належну шкільну освіту. На сьогодні кількість мов, які є рідними для іммігрантів Швеції поряд з корінними національними меншинами фінів та саамі сягає 200. Беручи до уваги національне і культурне різноманіття, шведський уряд визначив свою національну мовну політику з метою усунення нерівності доступу до освіти між різними верствами населення. В результаті числених дебатів з цього питання було вирішено обов'язковою іноземною мовою на усіх рівнях освіти обрати англійську.
Разом з запровадженням 8-річної обов'язкової освіти у 1950-х роках і 9-річної у 1962 році, шведський Риксдаг запровадив не лише рівний доступ до освіти для усіх прошарків населення, але й дав змогу молоді Швеції отримати ширший діапазон знань та можливість надалі навчатися в університеті. Починаючи з 1962 року англійська мова стала одним з головних предметів поряд зі шведською мовою та математикою, а в якості основної іноземної мови вона стала для шведів знаряддям спілкування з людьми за межами Швеції на різноманітні теми. Надання англійській мові такого статусу на той час стало одним з гуманістичних кроків Швеції для вирівнювання багатомовної ситуації, що склалася в країні та тягла за собою ряд соціальних проблем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Гуманістичні аспекти мовної політики Швеції

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок