Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Програма “Родинне вогнище”Організація психологічного тренінгу серед генетично залежних дітей і студентської молоді з родин хворих на алкоголізм та наркоманію.

Програма “Родинне вогнище”Організація психологічного тренінгу серед генетично залежних дітей і студентської молоді з родин хворих на алкоголізм та наркоманію.

Назва:
Програма “Родинне вогнище”Організація психологічного тренінгу серед генетично залежних дітей і студентської молоді з родин хворих на алкоголізм та наркоманію.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Програма “Родинне вогнище”Організація психологічного тренінгу серед генетично залежних дітей і студентської молоді з родин хворих на алкоголізм та наркоманію.


В 1935 році в США вперше були започатковані товариства анонімних алкоголіків (далі АА), основною метою яких є дотримуватись тверезого способу життя та допомагати іншим узагальненим та співузадежненим, які ще страждають.
За 70 років існування рух АА набув статусу міжнародного і діє в понад 150 країнах світу.
Рухові АА на Україні 17 років.
В нашому місті рух почав діяти з 2002 року, коли в серпні була створена перша група взаємодопомоги “Єдність” в листопаді – проведена перша установча конференція АА, а в грудні – засновника обласна громадська організація Центр допомоги узалежненим “Єдність”.
Завдяки фінансовій підтримці Івано-Франківського МВК в грудні 2003 року заснована міська громадська організація Центр допомоги узалежненим “Повір у себе”.
Мета проекту
Попередження роз0витку узалежнень, емоційних травм та стресів у спадково схильних дітей та підлітків з родин узалежнених від алкоголю та наркотиків, а також виявлення оптимальних можливостей виходу із родинної кризи, відродження гармонійних сімейних стосунків та адекватне сприйняття хвороб батьків.
Завдання програми
Допомогти дітям із родин узалежнених утвердити здоровий спосіб життя, вільний від прийому алкоголю та наркотиків.
Попередити конфліктні ситуації в родинах узалежнених шляхом проведення індивідуальних консультацій та групових тренінгів.
Покращити емоційний та психологічний клімат в сім’ях узалежнених.
Сприяти підвищенню рівня власної самооцінки дітей та підлітків із узалежнених родин.
Формувати усвідомлення генетичної залежності дітей із сімей, де батьки хворі на алкоголізм чи наркоманію.
Створити групи взаємодопомоги для співузалежнених, зокрема для дітей і підлітків (групи АЛАТІН).
Проведення консультативної та дорадчо-інформаційної роботи серед співвузалежнених (бесіди, тренінги серед учнівської молоді в школах Івано-Франківська, ПТУ, коледжах).
Організація літніх терапевтичних таборів для співузалежнених дітей.
Залуження дітей із родин узалежнених в організацію міжнародного та проведення міжнародного форуму руху АА в м.Івано-Франківську та відвідування святкових роковин груп АА в містах України та зарубіжжя.
Поширення інформації про існуючі в м.Івано-Франківську та області групи взаємодопомоги серед зацікавлених осіб, а також представників громадськості.
Залучити до співпраці ЗМІ (газети, радіо) щодо висвітлення проблеми алкоголізму і наркоманії базуючись на діяльності ЦДУ “Єдність”, ЦДУ “Повір у себе” та товариства АА.
Зміст та актуальність програми
Алкоголізм – це хвороба. Хвороба підступна, хронічна, невиліковна. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) – це хвороба тіла, розуму, душі, яка вражає незалежно від соціального статусу, професії та віку. С особливо незахищена в наш час молодь. Чому? Впливає надто агресивно реклама алкогольних напоїв з екранів TV, плакати, вседозволеність у вживанні алкогольних напоїв, нерозуміння молодими людьми задоволення в тяжку хронічну залежність.
Ось цифри статистики на Україні: 10 млн. алкоголіків і 800 тис. наркоманів, з них на Івано-Франківщині – зареєстровано 15 тис. пияків і приблизно 1 тис. Наркоманів. Середний вік алкоголіка значно помолодшав (22 роки) завдяки новій моді на рекламоване пиво.
Виникла реальна загроза поширення цього негативного явища і серед молодих та старших школярів. Не кажучи про підступну “ходу” наркоманії в лави нашої підростаючої молоді та реальну загрозу СНІДу, від якого страждає кожна 100-та молода людина. Але ще у 1935 році відомим американським хірургом Бобом та бізнесменом Білом створено першу групу анонімних алкоголіків на основі програми “12 кроків”. З того часу рухи тверезості поширились більш ніж у 100 країнах світу. За цей час понад 5 мільйонів людей планети здобули свою тверезість. Програма товариств АА, АН визнана Американською Психіатричною асоціацією найбільш ефективною, оскільки дає найвищий відсоток видужання (85 відсотків).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Програма “Родинне вогнище”Організація психологічного тренінгу серед генетично залежних дітей і студентської молоді з родин хворих на алкоголізм та наркоманію.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок