Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> КОНЦЕПЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА УПРАВЛІННЯ САМОСТІЙНОЮ РОБОТОЮ СТУДЕНТІВ

Загрузка...

КОНЦЕПЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА УПРАВЛІННЯ САМОСТІЙНОЮ РОБОТОЮ СТУДЕНТІВ

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА УПРАВЛІННЯ САМОСТІЙНОЮ РОБОТОЮ СТУДЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,26 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378.141
Т. О. ДМИТРЕНКО К. В. ЯРЕСЬКО
КОНЦЕПЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА УПРАВЛІННЯ САМОСТІЙНОЮ РОБОТОЮ СТУДЕНТІВ
Розглянуто основні теоретичні результати дослідження самостійної роботи студентів. Обґрунтовано концепцію організації та управління самостійною роботою, а також дидактичні умови і вимоги, які забезпечують підвищення ефективності навчання студентів.
Ключові слова: освіта, самостійна робота студенів, управління самостійною роботою студентів.
Рассмотрены основные теоретические результаты исследования самостоятельной работы студентов. Обоснованы концепция организации и управления самостоятельной работой, а также дидактические условия и требования, которые обеспечивают повышение эффективности обучения студентов.
Ключевые слова: образование, самостоятельная работа студентов, управление самостоятельной работой студентов.
The main theoretical results of the research students' independent work. Conception oforganization and management of independent work, as well as teaching conditions and requirements that enhance the effectiveness of teaching students.
Key words: education, students' self-instruction, administration of the students' self-instruction.
Розвиток педагогіки в другій половині ХХ — на початку ХХІ ст. здійснювався в напрямі посилення процесів інтеграції та диференціації. Диференціація науки виявилась у виникненні нових галузей (педагогіка вищої школи, соціальна педагогіка тощо), а також напрямів (управління в освіті, педагогічна інноватика). Актуальною проблемою є посилення взаємо-зв'язків загальної педагогіки, її галузей і напрямів, вирішення якої перебуває у площині педагогічної системи як засобу інтеграції наук.
На відміну від попередників, які розглядали процеси навчання, виховання, розвитку поза системою, педагог-дослідник В. П. Безпалько стверджував, що предметом педагогіки є педагогічна система, в якій здійснюється педагогічний процес [1, 16]. Суб'єктами педагогічної системи, об'єднаними прямими і зворотними зв'язками, є педагоги й учні (студенти); у процесі їхньої спільної діяльності розробляються інші компоненти системи: цілі, принципи, зміст, методи і форми спільної діяльності. Системний підхід полягає в тому, що педагогіка вивчає педагогічні системи, їх виникнення, розвиток і занепад як історико-культурний процес [2].
Мета статті — розглянути основні теоретичні результати дослідження самостійної роботи студентів як процес, що відбувається в педагогічній системі індивідуального типу, розробити концептуальні положення підвищення його ефективності та якості на сучасному етапі розвитку педагогічної науки.
Вивчення педагогічної системи ґрунтується на використанні сукупності підходів. Так, структурно-функціональний підхід дозволив розглянути педагогічну систему як цілісний об'єкт, що складається із взаємопов'язаних компонентів, визначити функції кожного компонента і системи, розробити моделі (лінгвістичні, множинні, графові, матричні), поставити і вирішити завдання оптимізації).
Культурологічний підхід базується на сукупності концепцій культури: аксіологічній, діяльнісній, інформаційно-семіотичній, діалогічній. Аксіо- логічна концепція потребує, щоб компоненти педагогічної системи були цінностями для суб'єктів — духовними, матеріальними, практичними. Діяльнісну концепцію культури слід розглядати як підґрунтя дослідження педагогічної системи і процесів навчання, виховання тощо. Згідно з нею, культура — це спосіб діяльності людини, що використовується для здобуття нових знань (культура діяльності, культура управління діяльністю) [3].
Інформаційно-семіотична концепція культури об'єднує попередні результати і визначається як соціальна інформація, яка зберігається і накопичується в суспільстві через знакові системи [4]. Останнім часом у педагогіці розроблено певну кількість знакових систем, що дозволяє вченим стверджувати: наука перетворюється на індуктивно-дедуктивну (В. П. Безпалько). Педагогічна система (індивідуальна, групова, навчального закладу), педагогічний процес, що включає цілі, етапи здійснення, засоби, результати, дозволяє передавати і засвоювати інформацію у формі знакових систем, є тими «ідеальними типами» (М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА УПРАВЛІННЯ САМОСТІЙНОЮ РОБОТОЮ СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок