Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Експериментальна модель розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва у системі післядипломної педагогічної освіти

Загрузка...

Експериментальна модель розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва у системі післядипломної педагогічної освіти

Назва:
Експериментальна модель розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва у системі післядипломної педагогічної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Експериментальна модель розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва у системі післядипломної педагогічної освіти


Мета, яка стоїть перед світовим співтовариством, – визначення ієрархії цілей, завдань, пріоритетів освіти, навчання і виховання – безпосередньо стосується і професійно-художньої післядипломної освіти в Україні. Сучасній системі післядипломної освіти, як і будь-якому іншому соціальному утворенню притаманні протиріччя, насамперед, між швидким темпом росту знань та обмеженими можливостями їхнього засвоєння індивідом. Тому для розвитку сучасної освіти важливим є відкриття нових можливостей передачі знань і вмінь, а також використання інформаційного простору. Реалізація зазначеного якісно вплине на розвиток професійної майстерності педагога.
Метою експериментального дослідження було встановлення вихідних даних про рівні розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва під час курсової та міжкурсової роботи, розроблення змісту та методики впровадження методичної системи розвитку професійних умінь у процесі післядипломного навчання та створення експериментальної моделі, застосування якої дасть можливість вийти на більш високий рівень розвитку відповідних здатностей педагогів.
Здійсненню цієї мети передувала підготовча робота: визначення критеріїв розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва, складання завдань на діагностичній основі, діагностика рівнів (низький, середній, високий) розвитку вмінь учителів на курсах підвищення кваліфікації та в міжкурсовий період, проведення низки заходів для виявлення стану сформованості професійних умінь педагогів, їх подальший розвиток на основі системи навчання.
Аналіз психолого-педагогічної літератури дозволив зробити висновок, що в результаті численних досліджень накопичено позитивний досвід, але він не дає однозначної відповіді на питання про умови професійного розвитку педагога. Після вивчення досвіду роботи вчителів образотворчого мистецтва постала проблема, сутність якої складає протиріччя між потребою суспільства у творчій особистості вчителя, необхідністю вдосконалення його професійної художньо-педагогічної діяльності та недостатніми теоретичними і методичними механізмами розвитку професійних умінь.
Нові умови функціонування освіти в Україні, які здійснюються в останні роки, – зміни у філософії освіти, методології і методиці, перехід на дванадцятирічний термін навчання, введення дванадцятибальної системи оцінювання знань, умінь і навичок учнів, здійснення профілізації у загальноосвітній школі та інші – спонукають до підтримки вчителя в період його адаптації до сучасних умов. Щоб ефективно засвоювати, систематизувати, творчо переносити і застосовувати педагогічну інформацію, необхідна об'єктивна оцінка рівня розвитку вмінь учителя, розробка технології результатів оцінювання цих умінь та методика їх розвитку.
На основі аналізу виконаних завдань ми визначили рівень умінь вчителів образотворчого мистецтва в курсовий та міжкурсовий період. У курсовий період він мав такі показники: низький рівень 67%; середній – 16%, високий –17%; відповідно у міжкурсовий період: низький – 63%; середній – 21%, високий – 16%.
Дослідження показали, що низький рівень професійних умінь мають здебільшого ті педагоги, які не працюють самостійно над самоосвітою, а сподіваютьсяся лише на курси підвищення кваліфікації. В основному це представники сільських регіонів, які мають малий доступ до методичної та художньо-педагогічної інформації. Більшість учителів, що працюють у міських школах, показали вищий рівень професійних умінь.
Загальновизнаним є положення про те, що чим вищим є рівень професійних вмінь учителя, тим ефективніше він організовує педагогічний процес, активніше використовує педагогічний досвід, інноваційні технології, краще розуміє своїх учнів, швидше орієнтується в освітніх змінах. Це актуально сьогодні, коли відбувається інтеграція мистецтва, предметів художньо-естетичного циклу, що якісно змінює розуміння ролі класичного мистецтва в загальноосвітній школі та потребує розвитку художніх здатностей вчителя для реалізації сучасних програм.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Експериментальна модель розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва у системі післядипломної педагогічної освіти

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок