Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Навчально-методичний комплекс підготовки викладача дистаційного навчання

Загрузка...

Навчально-методичний комплекс підготовки викладача дистаційного навчання

Назва:
Навчально-методичний комплекс підготовки викладача дистаційного навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,71 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Навчально-методичний комплекс підготовки викладача дистаційного навчання


Вступ
Підвищення кваліфікації фахівців є необхідним засобом збереження і підйому рівня якості діяльності у будь-якій галузі. Саме тому цей напрямок підтримується і постійно розвивається. Його можна розглядати як особистісну і в той же час державну систему, завдяки функціонуванню якої не тільки забезпечується якісна робота галузі, але й формуються нові кадри, кваліфікація яких відповідає всім вимогам сучасності. З появою інформаційних технологій і використанням їхніх можливостей стала здійсненою ідея проводити підвищення кваліфікації саме у тому напрямку, який потрібен підприємству, і досягати саме тієї якості, яка має підвищити загальний рівень роботи всього колективу. У цьому полягає призначення вдосконалення професійних якостей фахівців як державна і економічна проблема. Але в той же час це велика соціальна та особиста проблема, отже йдеться про вдосконалення людини, по-перше, як особистості і, по-друге, як члена суспільства.
Рівень фахових знань і умінь викладачів визначається їх професійною досконалістю, знанням сучасних умов навчання, опануванням психолого-педагогічними особливостями навчального процесу, рівнем особистого досвіду діяльності певного напряму і т. д. У наш час ці знання обов’язково доповнюються знайомством з інформаційно-комунікаційними технологіями, що можуть бути використані у навчальному процесі. Крім того, зараз увага приділяється вибору навчальної інформації, щоб вона була сучасною, досконалою, альтернативною, сприяла мотивованій обробці її у діяльності і вимагала спілкування між учасниками процесу з метою збагачення задіяних інформаційних ресурсів і підвищення якості результатів. Тобто навчальні матеріали повинні складати спеціальний комплекс, який би забезпечував всі вище зазначені вимоги до навчальної інформації.
На Заході є аналогічні курси, які згадуються у численних публікаціях [1,2], але вони, як правило, використовується тільки для викладачів конкретного університету, тобто, корпоративні. В Україні та Росії аналогів не виявлено.
Постановка проблеми
Досвід Проблемної лабораторії дистанційного навчання (ПЛДН) НТУ “ХПІ” свідчить, що проведення курсів, семінарів, шкіл, присвячених дистанційному навчанню, створенню дистанційних курсів і їх супроводженню, а також одночасно підвищенню кваліфікації викладачів у сенсі використання інформаційно-комунікаційних технологій, значно підвищує не тільки рівень їхніх професійних здібностей, але поглиблює розуміння того, яке поглиблене і розвинене навчання зараз потрібне суспільству. Неабияку роль тут відіграє спілкування студентів з викладачем, пошук знань, однодумців і т. д. З’явилася можливість аналізувати і безконфліктно обговорювати альтернативні погляди, що сприятиме обміркованому прийняттю рішень і якісному розвитку суспільства.
Стратегія системи підвищення кваліфікації викладачів університету спрямована на створення цілісної та гнучкої моделі навчання, яка включатиме як звичайну, так і дистанційну форми навчання, й базується на таких засадах:
дистанційні матеріали повинні враховувати потреби навчання та специфіку майбутньої аудиторії;
легко пристосовуватися до індивідуальних потреб слухача;
бути добре структурованими на окремі навчальні одиниці з окресленими навчальними цілями на початку, вступом, основною частиною, навчальними вправами, вправами для самооцінки знань, проміжними тестами, елементами зворотного зв’язку та підсумовуванням здобутих знань;
простими для використання в якості елементів самопідготовки з чіткими навігаційними інструкціями;
інтерактивними – орієнтованими на вивчення через здійснення практичних дій та поточну самооцінку знань з використанням результатів оцінювання для надання зворотного зв’язку;
прив’язаними до контексту інших існуючих навчальних джерел, які висвітлюють дану проблему з різних позицій;
такими, що сприяють розвитку навичок спілкування в дистанційному режимі, як по лінії слухач-викладач, так і по лінії слухач-слухач;
такими, що стимулюють мотивацію та ініціативу слухача;
орієнтованими на досягнення як загальних, так і конкретних навчальних цілей, окреслених перед початком кожного розділу та розвиток навичок самостійного навчання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Навчально-методичний комплекс підготовки викладача дистаційного навчання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок