Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання комп'ютерного тестування в навчанні вищої математики студентів вищих навчальних закладів

Використання комп'ютерного тестування в навчанні вищої математики студентів вищих навчальних закладів

Назва:
Використання комп'ютерного тестування в навчанні вищої математики студентів вищих навчальних закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,96 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Використання комп'ютерного тестування в навчанні вищої математики студентів вищих навчальних закладів


Процес навчання вищої математики визначається метою набуття студентами визначеного обсягу знань, формування умінь використовувати математичні методи для розв’язання прикладних задач, розвитку математичного мислення і виховання професійної культури. Необхідним елементом навчального процесу, поряд з інформацією, що повідомляється, є контроль знань студентів.
Поступовий перехід від традиційних форм контролю й оцінювання знань до комп'ютерного тестування відповідає тенденціям сучасності і загальній концепції модернізації і комп'ютеризації української системи освіти. Її ефективність багато в чому залежить насамперед від специфіки самої навчальної дисципліни та мети навчання; від якості програмних продуктів і доцільності їх використання для конкретних навчальних цілей; а також від форм представлення навчальної інформації (зокрема, від рівня її візуалізації).
Порівняно з традиційними формами контролю комп'ютерне тестування (КТ) має ряд переваг:
швидке одержання результатів іспиту і звільнення викладача від трудомісткої роботи з обробки результатів тестування;
об'єктивність в оцінці;
конфіденційність при анонімному тестуванні;
тестування на комп'ютері більш цікаве у порівнянні з традиційними формами опитування, що створює позитивну мотивацію у студентів.
З огляду на це розробка різноманітних програмних засобів для підготовки й організації тестування з використанням комп'ютера є актуальною.
Говорячи про об'єктивність в оцінці, слід визначити загальні для будь-якого процесу автоматизованого контролю фактори, що, на нашу думку, сприяють більш об'єктивному (незалежному від суб'єктивних установок викладачів) підході до процедури оцінювання:
однакові інструкції для усіх студентів;
однакова система оцінки результатів тестування;
автоматизований підрахунок балів.
Специфіка вищої математики як навчальної дисципліни, а також специфіка методів викладання й оцінювання результатів навчання накладають ряд обмежень на використання комп'ютерного тестового контролю. Головним чином, ці обмеження пов'язані зі складностями введення і виведення символьної інформації.
Початковий етап організації КТ полягає в розробці методики проведення комп'ютерного тестування і припускає велику методичну роботу, що полягає, головним чином, у формуванні змісту тестових завдань, у розподілі їх по типам і рівням складності, а також у створенні програмного варіанта тесту. Зміст і постановка питань повинні забезпечувати валідність і надійність тестових завдань і всього тесту в цілому. Крім того, необхідно враховувати можливості програмної оболонки, що дозволяє розв’язати поставлену задачу лише певною мірою.
На кафедрі вищої математики та математичних методів БІПу було розроблено 5 тематичних тестів, на основі яких здійснюється проміжний контроль зі всіх тем першого та другого семестрів курсу вищої математики (економісти).
Специфіка дисципліни вимагає формування теоретичних питань і практичних завдань у тестові завдання чотирьох основних типів:
Тип А (закритий однозначний) – це тип тестових завдань з вибором єдиної правильної відповіді з декількох запропонованих варіантів.
Тип B (відкритий однозначний) – це тип тестових завдань із введенням єдиної правильної відповіді.
Тип С (закритий багатозначний) – тип тестових завдань із множинним вибором відповідей. У цьому випадку (на відміну від завдань типу А), пропонується вибрати всі правильні відповіді з кількох даних. При цьому не виключено, що правильна відповідь може бути єдиною.
Тип D (питання на відповідність) – тип тестових питань з підбором пар відповідності, зіставлення або протиставлення елементів двох представлених множин.
Програма, яка використовується для тестування дозволяє:
створювати тести різного типу і змісту;
використовувати при створенні тестів можливості представлення символьної і графічної інформації;
проводити тестування на сучасному рівні, з дотриманням конфіденційності та у привабливій формі;
встановлювати твердий часовий контроль над тестуванням;
робити відновлення тестових завдань;
обробляти результати тестування автоматично.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Використання комп'ютерного тестування в навчанні вищої математики студентів вищих навчальних закладів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок