Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Комп’ютерні технології навчання хвильової і квантової оптики

Комп’ютерні технології навчання хвильової і квантової оптики

Назва:
Комп’ютерні технології навчання хвильової і квантової оптики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Комп’ютерні технології навчання хвильової і квантової оптики


Глобальні соціально-економічні та науково-технічні процеси, що відбуваються в сучасному суспільстві, активізують пошук та застосування інноваційних підходів до процесу навчання, які гармонійно доповнюють традиційні. Внаслідок цього на сучасному етапі розвитку дидактики, зокрема фізики, (починаючи з 80-их років ХХ ст.) з’явилися принципово нові поняття – педагогічні технології, технології навчання, комп’ютерні технології навчання, комп’ютерна грамотність, комп’ютерна компетентність, нові інформаційні технології. Інформатизація системи освіти та впровадження нових інформаційних технологій у навчальний процес викликають все більший інтерес та надають особливої значущості проблемі створення методичних систем навчання з використанням комп’ютерних технологій.
Елементи технологізації (проблемне та програмоване навчання) існували задовго до того, як термін “технологія навчання фізики” почав активно застосовуватися у педагогіці. У загально дидактичному плані зміст поняття «педагогічна технологія» розкрито у працях В.П. Беспалька [4], Г.Н. Селевка [14], М.П. Сибірської [15], М.А. Чошанова [16], розглянуто ряд технологій навчання та проведено їх класифікацію. Аспекти розробки та використання технологій навчання фізики розглянуто в працях П.С. Атаманчука [3], О.І. Бугайова [5, 6], С.У. Гончаренка [6] та ін.
Комп’ютерні технології навчання – це така система навчання, одним з технічних засобів якої є комп’ютер. В роботах Анциферова Л.І., Бордовського Г.А., Жука Ю.О., Ізвозчикова В.А., Кондратьєва А.С., Роберта І.В., Самойленка П.І., Слуцького А.М., Фокіна М.Л. та ін. Показано, що впровадження комп’ютерних технологій у практику навчання фізики є однією з форм підвищення ефективності навчального процесу. Комп’ютерні засоби природно вписуються у процес навчання ефективно допомагають значно урізноманітнити процес навчання.
Разом із тим настійна необхідність наукового осмислення концептуальних положень сучасного змісту навчання хвильових і квантових властивостей світла на рівні стандарту в умовах профільного навчання, його можливих структур та обґрунтування відповідної методики навчання з використанням комп’ютерних технологій навчання є актуальною науковою проблемою, яка досліджена недостатньо.
Метою статті є аналіз розвитку комп’ютерних технологій навчання, їх сучасних можливостей та шляхів використання в процесі вивчення хвильової і квантової оптики за рівнем стандарту.
Систематичні дослідження в галузі використання комп’ютерних технологій в освіті проводяться вже більше сорока років. Система освіти завжди була відкрита для впровадження в навчальний процес комп’ютерних технологій навчання, що базуються на програмних продуктах самого широкого призначення. Разом із тим ці програмні засоби ніколи не забезпечували всіх потреб педагогів.
Починаючи з 60-х років, в навчальному процесі стали використовувати комп’ютерні інтерактивні системи, створені на основі ідей програмованого навчання. Використання таких систем давало змогу індивідуалізувати традиційний спосіб навчання з метою врахування потреб, індивідуального стилю, швидкості засвоєння і рівня підготовки кожного учня.
Процес використання інтерактивних систем передбачав опрацювання учнями невеликих послідовних порцій текстового матеріалу та запитань. Запитання складалися таким чином, щоб дана на них відповідь була простою, конкретною і однозначно інтерпретованою комп’ютером. На основі відповідей учнів на запитання встановлювався зворотній зв’язок між учасниками навчального процесу. Крім того відповідь на одне запитання чи тему визначала послідовність і рівень складності наступних навчальних матеріалів і запитань. Якщо ж рівень засвоєння матеріалу був недостатній, його необхідно було доопрацювати. Таким чином відбувалася індивідуалізація темпу навчання.
З розвитком комп’ютерної техніки розширювалися можливості більш детально аналізувати рівень розуміння учнями навчального матеріалу і характер складностей, які вони відчували в процесі його опрацювання, надаючи можливість учителю врахувати результати проведеного аналізу в структурі наступного пропонованого матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Комп’ютерні технології навчання хвильової і квантової оптики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок