Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток інформаційних педагогічних мереж в освітніх системах зарубіжних країн

Розвиток інформаційних педагогічних мереж в освітніх системах зарубіжних країн

Назва:
Розвиток інформаційних педагогічних мереж в освітніх системах зарубіжних країн
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,63 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Розвиток інформаційних педагогічних мереж в освітніх системах зарубіжних країн


На початку нового тисячоліття визначення суспільства як інформаційного вже не піддається жодним сумнівам. Ми перетнули межу інформаційного вибуху, осмислили важливість отримання та володіння інформацією та зараз живемо в еру створення та втілення у практично всі сфери нашого життя новітніх інформаційних технологій, які є, як визначив академік В.Н.Глушков, процесами пов"язаними з переробкою інформації. Саме інформація та інформаційні технології використовувалися та використовуються в навчально-виховних процесах, який спрямований на розвиток особистості. Значну роль у цьому процесі відіграє навчальне середовище формування якого визначається інформаційним наповненням. Важливість відповідності отриманої інформації середовищу безсумнівна. Саме вона впливатиме на формування особистості учнів, розвиток їх інтелекту, вмінь та здібностей.
Сьогодні світ перенасичений різноманітною інформацією. Але й кількість "споживаємої" інформації теж дуже швидко зростає. Основною проблемою стає вже не тільки здобуття, але й швидке отримання та засвоєння велетенських об"ємів знань. Вже зараз можна говорити про так звану "інформаційну революцію". Для нашого суспільства цей процес проходить значно швидше ніж для будь-якої країни Заходу, тому що тільки з недавна ми стали відкритим суспільством та отримали необсяжні можливості в отриманні різноманітної інформації, користуватися якою ще необхідно навчитися.
Об"єм наукової інформації, в тому числі і педагогічної, кожні п"ять років зростає вдвічі. Склалася ситуація, коли майже 95% всієї наукової інформації залишається не використаною. Причина перш за все полягає в обмеженій швидкості переробки інформації людським мозком (десь приблизно 50 бітов в секунду). Окрім того існує ряд так званих інформаційних бар"єрів (язикових, географічних, політичних, історичних, вікових, соціально-психологічних, професійних, організаційних тощо). Виникає ситуація, яка в умовах "інформаційного вибуху" вчений відчуває "інформаційний голод".
Подолання "інформаційної кризи" - це комплексна соціальна проблема сучасної науково-технічної революції. Вона включає в себе і розвиток здібностей людини сприймати та перероблювати інформацію, і створення відповідних технічних засобів використання інформації, і подальше удосконалення соціальних відносин.
Таким чином сучасність ставить перед наукою завдання вивчення та використання інформаційних процесів в різних сферах життя, що безпосередньо стосується освіти, вважаючи, що подальший прогрес неможливий без оптимальної організації процесів руху інформації особливо в цій сфері.
Ставлячи на меті виховання майбутнього громадянина демократичної європейської держави України, саме освіта повинна отримувати та використовувати всі необхідні для її подальшого розвитку сучасні наробки не тільки українських освітян, але й своїх колег інших європейських держав.
Інтелектуальне виховання потребує створення умов, які б сприяли інтелектуальному розвитку особистості за рахунок максимально можливого збагачення її ментального досвіду.
Необхідність ретельного відбору та аналізу науково-педагогічної інформації допоможе запобігти механічному та сліпому запозиченню досвіду зарубіжної школи та впровадженню інноваційних навчальних технологій без урахування особливостей та потреб Української освіти.
Проте, немає сумніву, що вивчення світового педагогічного досвіду потрібне для успішного досягнення найкращих здобутків педагогічної науки, виходу на світовий рівень її розвитку, наближення до ідей гуманізації та демократизації навчально-виховного процесу, пошуку нових форм та методів навчання та виховання.
Незважаючи на значні зусилля із створення бібліографічної, реферативної, інформаційної служби взагалі, існуюча організація наукової діяльності не має ще ефективного наукового фільтра, який би забезпечив дослідника всією необхідною для нього інформацією та звільнив від непотрібної псевдоінформації.
Цьому сприятиме налагодження чіткої системи науково-аналітичної педагогічної інформації, створення інформаційно-реферативних та аналітичних служб, мереж, які власне і є новими інноваційними інформаційними технологіями, що спрацьовують як фільтри, які спочатку приймають будь-яку інформацію, пов"язану з освітою, а потім надають споживачеві саме ту, що йому необхідна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розвиток інформаційних педагогічних мереж в освітніх системах зарубіжних країн

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок