Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дитячі та юнацькі організації України («Пласт», «Сокільський Доріст», «Курінь» та інші.)

Дитячі та юнацькі організації України («Пласт», «Сокільський Доріст», «Курінь» та інші.)

Назва:
Дитячі та юнацькі організації України («Пласт», «Сокільський Доріст», «Курінь» та інші.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Дитячі та юнацькі організації України («Пласт», «Сокільський Доріст», «Курінь» та інші.)


В останні десятиліття на принципово нових засадах стала працювати піонерська організація, виникли такі ди-тячі та юнацькі організації, як «Пласт», «Сокільський доріст», «Курінь» та ін.
«Пласт» — складова світового скаутського руху, ідей-ним засадам і організаційним принципам якого надано на-ціонального змісту. Діяв у Галичині в 1911 — 1930 pp. та пе-ріодично на різних теренах України до 1939 р. Після Дру-гої світової війни «Пласт» було заборонено, його вважали ворожою націоналістичною організацією. З проголошен-ням незалежності України «Пласт» швидко відродився.
За своєю структурою «Пласт» охоплює такі вікові кате-горії: новаки і новачки (7—11 років), юнаки і юначки (11 —17 років), старші пластуни і пластунки (17—30 ро-ків), приятелі «Пласту» (батьки і друзі). Кличем пластової організації є «СКОБ» (Сильно! Красно! Обережно! Бистро!). Він виявляється в усіх напрямах пластової організації і стає важливою настановою на все життя.
Головними моральними та ідейними засадами «плас-ту» є вічні загальнолюдські цінності, які виражають став-лення особи до природи, суспільства і себе. Усе це сконцен-тровано у пластовій присязі:
«Присягаюся своєю честю, що робитиму все, що в моїй силі, щоб:
Бути вірним Богові й Україні,
Помагати іншим,
Жити за пластовим законом,
Слухатись пластового проводу».
Виконання присяги «Пласту» вимагає від пластуна дот-римання таких правил пластового закону: 1. Пластун слав-ний. 2. Пластун сумлінний. 3. Пластун точний. 4. Пластун ощадний. 5. Пластун справедливий. 6. Пластун ввічливий. 7. Пластун братерський і доброзичливий. 8. Пластун врів-новажений. 9. Пластун корисний. 10. Пластун слухняний. 11. Пластун пильний. 12. Пластун дбає про своє здоров'я. 13. Пластун любить красу і дбає про неї. 14. Пластун зав-жди доброї гадки.
Члени «Пласту» проходять чотири послідовних етапи: 1) підготовчий — отримання відзнаки пластуна-прихильника; 2) складання першої проби пластуна-учасника; 3) складання другої проби пластуна-розвідувача; 4) скла-дання третьої проби пластуна-скоба.
Паралельно зі складанням проб юнацтво освоює так звані вмілості — набуття практичних знань і вмінь у різно-манітних галузях: картографії, фотографуванні, догляді за хворими, туризмі, альпінізмі та ін. Усього розроблено понад 120 різних умілостей. Знаючи перелік вимог кон-кретної вмілості, пластуни готуються до них: читають літературу, звертаються до фахівців тощо. Відтак вони від-бувають випробування — своєрідний іспит, за результата-ми якого їм надають відповідну відзнаку: нашивку на рукав однострою та спеціальне посвідчення.
Згаданий однострій (уніформа зеленого кольору) у «Пласті» набуває особливого виховного значення. На ньо-го, згідно з вимогами відповідних приписів, нашивають пластові відзнаки: пластового ступеня, складених умілостей, відзнаку діловодства, відзнаку належності до гуртка чи куреня, значки успішно відбутих таборів, вишколів, мандрівок, відзначення та нагороди. Під комірцем сорочки пластуни носять хустинку кольору свого куреня. Глянув-ши на однострій, можна зробити висновок про активність і досвідченість пластуна, він є предметом особливої гордос-ті, поваги товаришів.
«Сокільський доріст» — національно-патріотичні ос-вітньо-молодіжні товариства, що діють в окремих регіонах України. Первинним його осередком є соколине гніздо, яке створюється за місцем проживання. Гніздо налічує не мен-ше 5 членів. Гнізда об'єднуються в чоти (рої). До складу чот входить 3—5 гнізд. Керує гніздом гніздовий, роєм — ройовий (чотовий). Чоти, окремі гнізда в межах села (міс-та) об'єднуються в станиці. Станичний може мати ранг со-колиного сотника (чотового, гніздового) залежно від кіль-кості членів. Він формує свою канцелярію, має писаря та ін. Структура «Сокільського доросту» триступенева: со-колята — 6—11 років, молоді соколи — 12—14 років, соколи — 15—18 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Дитячі та юнацькі організації України («Пласт», «Сокільський Доріст», «Курінь» та інші.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок