Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Навчаюча комп’ютерна програма як засіб реалізації інтеграції знань

Навчаюча комп’ютерна програма як засіб реалізації інтеграції знань

Назва:
Навчаюча комп’ютерна програма як засіб реалізації інтеграції знань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,90 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Навчаюча комп’ютерна програма як засіб реалізації інтеграції знань


Правильно організована навчально-пізнавальна діяльність учнів – це головне джерело розвитку їх пізнавальних інтересів,активності,самоорганізації та творчого мислення,забезпечення єдності інтелектуального й особистісного розвитку.
Підвищення теоретичного рівня шкільного курсу фізики,інтеграція знань,новітні засоби і форми навчання,гуманізація навчального процесу спонукають учителя до подальших пошуків можливостей застосування ЕОМ у навчальному процесі як стимулюючого та інтенсифікуючого чинника. Сучасні якісні комп’ютери і прикладні програми використовуються як засіб навчальної діяльності в усіх її видах(1,19). Створюються комп’ютерні програми для автоматизації обчислень,для програмованого навчання та контролю знань.
При роботі з ЕОМ створюється специфічний емоційний настрій,формується алгоритмічна культура (5,57).
Тривожним сигналом для вчителя є ситуація,коли школяр на практиці не може застосувати набуті знання,навіть у випадку їх осмисленого засвоєння.
Тут висновок один – школяра треба навчати практичному використанню набутих й умінь (4,127).
Передусім потрібно забеспечити різнобічне усвідомлення знань,а для цього необхідна їх інтеграція,позаяк учні бачать місце та роль кожного елемента знань у системі. Необхідно враховувати і процесуальний аспект інтеграції знань (2,257).Реалізувати інтеграцію знань доцільно шляхом залучення учнів до розв’язування своєрідних дослідницько-творчих задач - нестандарт- них задач,як кількісних,так і якісних.
Даючи учневі складну задачу,вчитель виявляє повагу до його розумових здібностей.А щоб в учня не з’явилось зневіри до своїх інтелектуальних сил, учитель повинен створити такі дидактичні умови,які підтримували б інтерес до задачі:привели б до власного бачення проблеми і забезпечували б розуміння ходу розв’язування задачі.
Доцільним є підхід,коли перед усім класом ставиться одна задача, а не-
обхідна допомога надається в індивідуальному порядку. Ця допомога може виражатися у вигляді навідного запитання,стимулюючої задачі чи прямої вказівки на виконання необхідної дії у залежності від глибини розуміння учнями проблеми і характеру затруднення. Все це легко здійснити, якщо в розпорядженні вчителя є комп’ютерний клас і відповідне програмне забезпечення(3,35).
Розглянемо приклад навчальної комп’ютерної програми типу “тренажер’,в якій проводиться спілкування з учнем у діалоговому режимі,і прослідкуємо реалізацію інтеграції знань з фізики та математики при розв’язанні конкретної задачі.
Блок-схема програми подана на рис.2. У ній передбачається:
-           надати необхідні теоретичні відомості,доповнені ілюстративним матеріалом;
-           поставити перед учнями проблемну задачу;
-           надавати дозовану індивідуальну допомогу;
-           оцінити роботу учня.
Дана програма не має прив’язки до конкретної теми і може бути використана для проблемного вивчення будь-якого предмета. Не змінюючи основи структури програми,достатньо ввести в неї необхідний текст теоретичних відомостей,текст проблемної задачі чи запитання,текст вірної відповіді і допоміжних матеріалів.При цьому можлива зміна схеми виставлення оцінок у залежності від кількості,складності і трудності додаткових питань.
Розглянемо особливості функціонування цієї програми при використанні її для вивчення ізотермічного процесу в ідеальному газі.У теоретичній частині нагадується, що в системі координат ОVp ізотермічний (T=соnst) процес 1-2 (рис.1) зображається відрізком гіперболи p=нRT/V, де нRT=const.
При збільшенні об’єму газу від V1 до V2 газ виконує роботу A12 ,яка чи сельно дорівнює площі криволінійної трапеції 1-2-V2-V1 (рис.1).
Для повного розуміння даної теми необхідно встановити в свідомості учнів логічні зв’язки між формою графіка ізотермічного процесу і нюансами змісту цього процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Навчаюча комп’ютерна програма як засіб реалізації інтеграції знань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок