Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії

Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії / сторінка 2

Назва:
Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,77 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Університети Кембриджа й Оксфорда посідають особливе місце серед інших навчальних закладів. Проголошена рівність "старих" і "нових" університетів залишається значною мірою декларативною. Престиж вищої академічної освіти в Сполученому Королівстві, як і раніше, високий.
До другого типу належить група старовинних шотландських університетів (Аберденський, Глазгівський, Единбурзький та Сент- Ендрюський), а також університетів, що побудовані у більш пізні часи. Всі шотландські університети мають різні традиції і свої "стилі". Різноманітні не лише програми в університетах, але й форми навчання: денна, вечірня, дистанційна. Водночас усі університети об'єднує одне: щоб відповідати вимогам часу, вони перебувають у стані постійної модернізації, розвитку та змін.
Відомий Лондонський університет (1836 рік) належить до третього типу й містить у собі декілька десятків шкіл, коледжів та інститутів, кожний з яких - фактично самостійна одиниця. На сьогоднішній день це другий по величині університет Великобританії після Відкритого Університету.
Промислова революція, яка охопила у ХІХ столітті всю Британію, породила проблему нестачі кваліфікованих керівників та адміністраторів. У багатьох промислових містах з' явилися нові університети - так звані "червоноцеглинні" університети (red-brick), що належать до четвертого типу. Зазвичай такі начальні заклади будувалися з цеглин, в той час як давні стіни Оксфорда і Кембриджа були збудовані з каменя. До найбільш відомих належать Манчестерський, Бірменгенський, Брістольський та Ліверпульсь- кий університети.
Більшість цих університетів, на відміну від Оксфорда і Кембриджа, - унітарні, організовані на базі факультетів. Федеральні університети Уельсу та Дарема були створені у процесі з'єднання декількох шкіл, коледжів та інститутів і складають п'ятий тип. Значна кількість університетів виникла наприкінці минулого століття у зв' язку з перетворенням політехнічних інститутів у вищі навчальні заклади, що йшло урозріз із традиційною політикою Великобританії на збереження елітарності й "замкненості" національної системи навчання і стало результатом тривалих досліджень та цілої низки політичних рішень.
"Новітні університети" були покликані давати освіту технічного й прикладного характеру. Це шостий тип університетів.
Сьомий тип - університети, засновані у 19611965 роках. Їх особливістю є ломка традицій в організації навчального процесу, об'єднання природних і гуманітарних наук.
Відкритий (заочний) університет - останній тип університетів, містить в собі 260 центрів, розташованих в різних частинах країни. Відкритий університет надає можливість своїм студентам навчатися без відриву від виробництва.
Нові університети, тісно пов'язані з промисловими та торгівельними підприємствами, прагнуть сформувати свої навчальні програми, виходячи із запитів роботодавців. Старі університети намагаються налагоджувати зв' язки з місцевою та національною економікою. Проте в них до цього часу переважають теоретичні дисципліни - філософія, літературознавство, історія, природничі науки.
Вищі навчальні заклади є автономними і самостійно визначають вимоги відносно кадрів. Не існує ніяких законів, що регулюють цю сферу.
У Великобританії шкільних учителів готують загальні й педагогічні коледжі, а також педагогічні відділення університетів. Існують приватні та державні вищі педагогічні навчальні заклади. В університетах річну педагогічну підготовку проходять після трьох років навчання на якомусь з факультетів й отримують ступінь бакалавра наук (мистецтв), тобто засвоївши певний академічний курс і здобувши спеціалізацію з 1-3 дисциплін.
Педагогічні коледжі не мають єдиного навчального плану. Зазвичай до навчального плану 3- річного педагогічного коледжу входить курс з основного предмета, професійний курс, педагогічний курс, практика у школі. Особлива увага приділяється курсу того основного предмета, який у майбутньому буде викладати студент. Понад 40% навчального часу відводиться на професійний курс, який зазвичай включає дисципліни загальноакадемічного профілю: англійська мова, математика, географія, історія - всього до 8 дисциплін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок