Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат на тему: Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії

Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії / сторінка 3

Назва:
Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,77 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Четверта частина навчального часу відводиться на педагогічний курс, який складається з таких дисциплін, як філософія педагогіки, психологія, педагогічна соціологія, методика навчання, історія педагогіки, порівняльна педагогіка, шкільна гігієна, школознавство та ін. Профе- сійно-орієнтаційна робота відносно професії вчителя і професійний відбір на педагогічні спеціальності здійснюється у вищих навчальних закладах за одними принципами, до абітурієнтів і до студентів ставляться аналогічні критерії й вимоги як в Англії, так і в Шотландії.
В документі "Вчителі і працівники сфери освіти" (British inform Department of Education) розглядається концепція неперервної педагогічної освіти, яка має такий вигляд:
Початкова фундаментальна педагогічна освіта забезпечується у стінах педагогічних коледжів, інститутів або університетів, причому на сьогоднішній день яскраво виражена тенденція переходу на університетську педагогічну освіту.
Період адаптації й становлення професійної діяльності молодого вчителя під керівництвом більш досвідчених учителів школи (пробний рік - тьюторинг) триває від одного до трьох років.
Підвищення кваліфікації вчителів, які працюють (а також учителів, що перервали на час свою професійну діяльність і знову приступили до роботи у школі), на довготривалих та короткотривалих курсах, яке здійснюється у вищих навчальних закладах, спеціальних установах підвищення (чи вдосконалення) кваліфікації, вчительських центрах та школах.
Самоосвіта вчителів (робота в бібліотеках, консультації в більш досвідчених учителів і провідних викладачів ВНЗ, обмін думками на різноманітних учительських нарадах, семінарах, конференціях з обміну досвідом і новішими методиками та досягненнями у педагогічній науці).
Професійна підготовка майбутніх учителів в університетах Англії та Шотландії здійснюється за паралельною, послідовною та альтернативною моделями.
Паралельна модель навчання зазвичай включає в Англії - три, в Шотландії - чотири роки повного навчання вчителя і призводить до першого ступеня - бакалавра освіти. Таке навчання забезпечується педагогічним коледжами "загального" профілю (General Training Colleges) університетського рівня і коледжами вільних мистецтв.
Послідовна модель навчання в Англії та Шотландії включає три-чотири роки навчання з предмету (чи предметів) спеціалізації майбутнього вчителя, по закінченні якого він отримує перший ступінь (BED), і подальшого річного професійно-педагогічного навчання, що призводить до отримання другого ступеня - сертифіката про закінчення курсу з освіти після університету (Postgraduate Certificate in Education - PGCE). Таке навчання забезпечується в технічних педагогічних коледжах (Colleges for Technical Teachers), художніх педагогічних коледжах (Art Training Colleges) й педагогічних відділеннях університетів.
Альтернативні шляхи отримання статусу кваліфікованого вчителя QTS в Англії і Шотландії включають такі моделі: схему контрактного навчання вчителів; схему ліцензійного навчання вчителів; спеціальну схему навчання вчителів, які пройшли педагогічну підготовку в країнах, що не входять до Європейського товариства; шкільні центри з початкової педагогічної підготовки вчителів (відкриті відповідно до Закону Освіти з 1994 року).
Структура професійної підготовки майбутнього спеціаліста та вчителя у вищих навчальних закладах Англії та Шотландії є багаторівневою - бакалавр, магістр, доктор. Термін навчання коливається від 4 до 11 років.
Ступінь бакалавра (Bachelor Degree) - це перший ступінь вищої освіти. Бакалаврські програми (Undergraduate courses) розраховані в середньому на 3-4 роки навчання (в Англії й Уельсі - 3 роки, Шотландії - 4 роки), після чого випускники отримують ступінь бакалавра - або звичайний, або з відзнакою (BA / BSc with Honours).
Існує декілька типів ступеня бакалавра, що присуджуються у Великобританії.
Чотири основні ступеня - це бакалавр гуманітарних наук ВА, бакалавр природничих наук BSc, бакалавр технічних наук EEng, бакалавр права LLB, BM - бакалавр медицини. Назви ступенів у різних університетах інколи різні, наявні й виключення з правил.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок