Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати реферат: Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії

Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії / сторінка 4

Назва:
Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,77 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Ступінь бакалавра присуджується після навчання в Англії чи Шотландії за спеціалізованими програмами на денному відділенні університету або коледжу. Деякі навчальні заклади Шотландії пропонують так звані "сандвіч-курси", які надають студентам можливість отримати досвід практичної роботи вже під час навчання.
Перший ступінь для вчителів - Магістр Наук в Освіті (Master of Sciences in Education - MSc).
Навчальний процес будується за такими формами навчання, як лекції, семінари-тьюторіали (індивідуальні заняття студента з викладачем) та самостійна робота. Занять порівняно з українською системою освіти небагато, проте уявна свобода зовсім не означає, що вчитися легко чи взагалі не обов'язково. Англійці і шотландці звикли самі контролювати свої заняття.
Ступінь бакалавра є необхідною умовою для продовження навчання на наступному, після ступеневого (Postgraduate), рівні освіти за програмою магістра та доктора.
Аспірантський рівень освіти починається після отримання ступеня бакалавра і призводить до отримання ступеня магістра та доктора. Існу- ють дві великі групи програм, що дозволяють отримати ступінь магістра. Це програми, що орієнтовані на дослідницьку діяльність, і навчальні програми, що орієнтовані на підвищення професійного рівня за однією зі спеціалізацій.
Для отримання ступеня Магістр Наук в Освіті (Master of Sciences in Education - MSc) необхідно закінчити річний курс навчання, до якого входять три основні дисципліни (наприклад: учіння й навчання в класі; педагогічна освіта і становлення вчителя; стратегія та навички дослідницької роботи в класі), додаткова дисципліна (природа шкільних дисциплін, тобто їх філософський й ідеологічний характер), найчастіше за все одна з "базисних" шкільних дисциплін. Після 8-9 місяців лекцій і семінарів складаються іспити. За результатами іспитів та захисту дипломної роботи обсягом від 15 до 20 тисяч слів присвоюється ступінь магістра. В старих шотландських університетах першим ступенем в галузі мистецтв, гуманітарних наук і філології є ступінь магістра.
Ступінь магістра-дослідника часто називають магістром філософії M. Phil (Master of Philosophy). Щоб отримати цей ступінь, потрібно протягом 1-2 років вести під керівництвом старшого професорсько-викладацького складу самостійну науково-дослідницьку роботу. Зазвичай студенти не закінчують освіту за цим ступенем, а продовжують свою дослідницьку роботу з метою отримання ступеня доктора.
Вищим ступенем підготовки в Англії та Шотландії є ступінь Доктора Філософії (Doctoral or PhD Degree). Слово "філософія" в назві зовсім не означає, що їх володар - неодмінно філософ, це всього лише данина традиції. В середні століття всі дисципліни, що не належать до медицини, визначалися як філософія.
У Великобританії більшість програм, що спрямовані на отримання ступеня доктора - це дослідницькі проекти за обраною спеціальністю під керівництвом наукового керівника (інколи двох). Ніяких лекцій чи навчальних семінарів ці програми зазвичай не містять. Як правило, на закінчення дослідницької програми відводиться два-три роки. Наприкінці цього періоду студент повинен опублікувати одержані результати в офіційних звітах, наукових чи спеціалізованих журналах і за опублікованими матеріалами написати дисертацію.
Ступінь доктора присвоюється після успішного захисту дисертації обсягом 1000 тисяч слів.
Більшість учителів виходить з університетів у званні магістра гуманітарних наук в освіті чи магістра точних наук в освіті. В середньому студенти, що отримують звання магістра того чи іншого профілю, навчаються 4-5 років.
Сьогодні для викладання в державних школах Англії на всіх рівнях навчання (класи дошкільної, початкової, включаючи підготовчі, та середньої освіти) необхідно мати статус кваліфікованого вчителя (Qualified Teacher Status - QTS). Викладачам вищих навчальних закладів не обов'язковий статус QTS.
Відтак, кожний ступінь має свої особливості. Система має суворий порядок, надаючи широкі можливості у виборі спеціальності й отримання вищої освіти. Згідно з таким підходом і структурою професійної підготовки майбутнього вчителя у вищих навчальних закладах Англії та Шотландії, педагогічні університети Англії випускають учителів-експертів, що вміють застосовувати свої знання й майстерність у школах та коледжах різного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Структура підготовки майбутніх учителів в університетах Англії і Шотландії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок