Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ВПРОВАДЖЕННЯ АРТ-ПЕДАГОГІЧНИХ МЕТОДІВ У ПІДГОТОВКУ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ

ВПРОВАДЖЕННЯ АРТ-ПЕДАГОГІЧНИХ МЕТОДІВ У ПІДГОТОВКУ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ

Назва:
ВПРОВАДЖЕННЯ АРТ-ПЕДАГОГІЧНИХ МЕТОДІВ У ПІДГОТОВКУ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,00 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 371.134:78 Козир А.В.
ВПРОВАДЖЕННЯ АРТ-ПЕДАГОГІЧНИХ МЕТОДІВ У ПІДГОТОВКУ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ
У статті розглядаються використання арт-педагогічних і музико- терапевтичних засобів у роботі з різними категоріями дітей як необхідна галузь знань для сучасної підготовки майбутніх вчителів музики.
Ключові слова: різні категорії дітей, арт-педагогіка, музикотерапія.
В статье рассматривается использование арт-педагогических и музыко- терапевтических средств в работе с различными категориями детей как необходимая область знаний для современной подготовки будущих учителей музыки.
Ключевые слова: различные категории детей, арт-педагогика, музыко-терапия.
The usage of art-pedagogical and musical-therapy means in work with children of different categories are under the author's consideration in this article. These means are considered as a necessary branch of knowledge for up-today training of music teachers.
Key words: children of different categories, art pedagogy, music therapy. Удосконалення вищої освітньої системи вимагає глибокого осмислення, аналізу та синтезу сучасної загальнопедагогічної та спеціальної педагогічної науки, критичного переосмислення накопиченого досвіду і детального ознайомлення з сучасними новітніми технологіями цього напрямку. У цьому процесі важливо визначити, що повинно бути змінено й оновлено під впливом нових тенденцій та процесів, враховані об'єктивні та суб'єктивні фактори ефективної підготовки педагогічних кадрів вищої школи, отриманні якісних знань пов'язаних не тільки з мистецькою педагогікою, а і з специфікою сприймання й навчання дітей з особливими потребами, арт- педагогікою і корекційною педагогікою. Важливу роль у реалізації цих завдань слід надавати рейтинговій системі контролю та оцінювання якості знань, умінь та навичок майбутніх фахівців мистецьких дисциплін, що працюватимуть з різними категоріями дітей.
Одним з основних завдань уведення рейтин- гової системи в організацію та управління навчально-виховним процесом є активізація самостійної пошуково-творчої роботи студентів. Ця форма роботи допомагає набувати та поглиблювати комплекс знань необхідних для роботи з дітьми з певними психофізичними вадами, краще сприймати навчальну інформацію з різних спеціальних предметів (спеціальної педагогіки і психології, медицини, арт-терапії, музикотерапії тощо) та фахових дисциплін, ефективно розвиває інтелектуальні можливості, розумові здібності студентів, виступає як засіб творчого саморозвитку особистості, коректування основ їх фахової майстерності.
Необхідною умовою фахової майстерності майбутнього вчителя взагалі і вчителя музики зокрема є його гуманістична позиція, як визначення вчителем безумовної цінності людської особистості. Гуманістична позиція знаходить своє вираження в таких особливостях поведінки вчителя, а саме: довіра вчителя до учнів, співпраця з ними; оптимістичне ставлення до учнів як до суб'єктів, які наділені потенціями до інтенсивного розвитку й самореалізації; урахування індивідуально-типологічних особливостей школярів; інтерес як до особистості школяра, так і до власної особистості; розуміння того, що дитячий вік сприятливий для розвитку творчого мислення; підтримка вчителем індивідуального розвитку дитини; надання учням необхідного простору для свободи творчості, прийняття самостійних рішень.
Гуманістична спрямованість орієнтує процес педагогічної взаємодії у визначенні навчальних завдань та засобів продуктивного спілкування з учнями за умови, перш за все, їх нормального психофізичного стану і створення сприятливого навчального мікроклімату, де дитина може роз- крити свої потенційні творчі здібності, проявити себе з найкращої сторони.
Стійка педагогічна спрямованість вчителя - це постійна зацікавленість у тому, щоб оволодіти всіма засобами фахової майстерності майбутнього вчителя музики. Але спрямованість особистості фахівця високого рівня повинна бути щільно пов'язана з такими її морально-психологічними рисами, як делікатність і толерантність (у даному випадку - терпимість чужих проявів негативної поведінки) котра проявляється в «тонкому розумінні внутрішнього світу й психіки інших людей» й споріднена тактовності, повазі до людської гідності, адже делікатність є свідченням високої внутрішньої культури особистості [1, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ВПРОВАДЖЕННЯ АРТ-ПЕДАГОГІЧНИХ МЕТОДІВ У ПІДГОТОВКУ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок