Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Провідна роль українського католицького університету в освітньо-виховній діяльності церкви (друга пол. ХХ ст.)

Провідна роль українського католицького університету в освітньо-виховній діяльності церкви (друга пол. ХХ ст.)

Назва:
Провідна роль українського католицького університету в освітньо-виховній діяльності церкви (друга пол. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,90 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Провідна роль українського католицького університету в освітньо-виховній діяльності церкви (друга пол. ХХ ст.)


Демократичні перетворення і зміни, що відбулися останніми роками в нашому суспільстві, спонукали й уможливили наукові дослідження, пов’язані з різноманітними аспектами концептуальних засад освітньої доктрини Української Греко-Католицької Церкви в ХХ столітті. Дослідження цієї проблеми проводили як теологи, психологи, так і філософи, історики, політологи й педагоги. Відтак розробка теоретико-методичних основ християнського виховання, його соціально-культурна зорієнтованість вимагає ґрунтовного дослідження й об’єктивного висвітлення традицій минулого. Важливим є вивчення освітньо-виховної діяльності Української Католицької Церкви в умовах еміграції, яке ми розглядаємо як важливе завдання педагогічної науки і джерело збагачення теорії та практики навчально-виховного процесу в сучасній школі.
Окремі аспекти цієї широкої проблеми вивчали такі відомі дослідники історії розвитку школи, освіти і педагогічної думки в Україні, як В.Верига, В.Галузинський, М.Євтух, В.Кемінь, В.Майборода, Б.Ступарик, О.Сухомлинська, Г.Філіпчук, М.Ярмаченко та інші. Праці сучасних педагогів-науковців присвячені розгляду теоретичних і практичних аспектів організації виховного процесу на засадах християнського світогляду (Р.Волянюк, І.Ковальчук, В.Кузь, М.Кухта, В.Москалець, Д.Пащенко, Н.Сабат, Я.Яців та ін.). Отже, актуальність розв’язання теоретико-методологічних і методичних проблем християнської педагогіки і релігійно-морального виховання учнівської молоді, нагальна потреба у зміні традиційних підходів до організації навчально-виховного процесу зумовили вибір теми статті.
Мета статті – висвітлити провідну роль Українського Католицького Університету в освітньо-виховній діяльності Церкви в другій половині ХХ століття.
Результати наукового аналізу питань, пов’язаних з освітньо-виховною діяльністю Української Католицької Церкви в умовах еміграції дозволяють стверджувати, що вищий навчальний заклад УГКЦ – Український Католицький Університет (далі УКУ. – авт.) був заснований митрополитом Й.Сліпим 8 грудня 1963 року в Римі [7, с.8]. На думку О.Гриніва, сучасного дослідника життєвого та творчого шляху кардинала Й.Сліпого, заснування УКУ було фактично продовженням роботи колишньої Богословської академії в нових умовах, її новим етапом. Водночас дослідник історії Церкви зазначає ту особливість, що якщо Українська Богословська академія у Львові була організована як частина майбутнього Українського Католицького Університету в тодішніх умовах, то УКУ діяв за кордонами України “в повному вже виді і під належною міжнародною назвою університету” [1, с.136]. Про таку аналогію, до речі, говорив сам кардинал Й.Сліпий у своєму зверненні до українських науковців із нагоди підготовки ювілею Хрещення Руси-України наступним чином: “Ініціатором цього (видання збірки творів із різних галузей нашої науки й культури – авт.) хай стане наш Український Католицький Університет ім. Св. Климентія Папи в Римі – спадкоємець Української Богословської Академії у Львові…” [11, с.175].
Завданням заснованого Й.Сліпим університету є розвиток української науки, підготовка молоді до наукової праці та водночас прищеплення моральних основ, проголошених Католицькою Церквою. Цей університет, як писав Блаженніший в Грамоті заснування УКЦ, має вивчати минуле українського народу, його християнський світогляд і світогляд цілого Сходу, до якого він належить, зібрати й увінчати ці знання в книгах. Окрім цього, перед новоствореним університетом стояло додаткове завдання: “Згуртувати розсіяних і розбитих українських католицьких науковців по цілому світі і з’єднати їх наукову творчість у виданнях Університету” [2, с.80].
Аналіз джерельної бази дослідження підтвердив, що виступ кардинала Й.Сліпого на Другому Вселенському Соборі в справі українського патріархату й заснування УКУ – це два взаємопов’язані питання, які репрезентували перед світовою громадськістю своєрідну програму розвитку українського християнства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Провідна роль українського католицького університету в освітньо-виховній діяльності церкви (друга пол. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок