Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Патерналізм як управлінська модель для роздумів та аналізу

Патерналізм як управлінська модель для роздумів та аналізу

Назва:
Патерналізм як управлінська модель для роздумів та аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему
Патерналізм як управлінська модель для роздумів та аналізу


Патерналізм (від лат. paternus – батьківський) – це:
1) патронажне ставлення держави до своїх громадян, установи – до своїх працівників;
2) переконання в тому, що держава, уряд повинні турбуватися про громадян, забезпечувати задоволення їх потреб за державний рахунок, приймати на себе всі турботи стосовно благополуччя громадян.
Патерналізм – це модель поведінки у певному культурному полі; він включає в себе власні специфічні фундаментальні та інструментальні цінності, характеризується певними нормами, символами та етикетами. Головна відмінна риса патерналізму – особлива ціннісна система стосунків, заснована на вірі та відданості. Керівник, що притримується емоційної моделі патерналістської поведінки, твердо переконаний у власних зобов’язаннях піклуватися про своїх працівників, відчуває себе відповідальним за всі їх дії та вчинки.
Для патерналізму характерне дріб’язкове опікування над працівниками, бажання регламентувати всі сторони їхнього життя. Патерналізм сприяє утворенню серед робітників групи, розбещеної господарчими подачками. Патріархальні стосунки за таких умов виглядають як ілюзія, обман.
Апостол патерналізму Е. Мейо писав: ”Стосунки, що нагадують сім’ю, можуть бути на підприємстві, де кількість працівників не перевищує двохсот осіб”.
Жодна, навіть найкраща система управління, вважав Ф.У.Тейлор, не повинна застосовуватися занадто неприхильно. Завжди слід намагатися зберігати добрі стосунки між підприємцями та робітниками.
Слід пам’ятати, що відсутність позитивних контактів між керівниками та рядовими виконавцями ускладнює отримання достовірної інформації про роботу всієї організації.
Патерналістський тип влади за М. Вебером бере початок в архаїчному суспільстві. Він пише: ”…скрізь, аж до самих ранніх політичних утворень, ми знаходимо і власне правління …(Herr): через особисто залежних від нього рабів, домашніх слуг, любимчиків , що винагороджувалися натурою та грошима із його сундуків, він намагається взяти управління у свої руки, він панує, спираючись на бідні, позбавлені власного соціального престижу шари, які повністю від нього залежать” Патерналізм у цьому випадку передбачав особисту відданість та подяку власному патрону, а також неодмінну послушність в подяку за захист та турботу.
Автор наводить рядки із Біблії (Євангелія від св.Матвія.26.33,34,) які виступають застерегою стосовно безмежної відданості. Під час бесіди із учнями Своїми на тайній вечері Ісус Христос прорік учням, що всі вони спокусяться через Нього цієї ж ночі – усі розбіжаться, покинувши Його одного, ”бо написано: уражу пастиря, і розбіжаться вівці отари”.
Апостол Петро сказав: ”Якщо і всі спокусяться Тобою, то я ніколи не спокушусь”.
Промовив до нього Ісус: ”Істинно кажу тобі, що ночі цієї, перше ніж проспіває півень, – відречешся ти тричі від Мене”.
Як відомо, так і сталося.
Ще раз звернемося до ”1984” Дж. Оруела:–
Я зрадила тебе, – промовила вона прямо.–
Я зрадив тебе, – промовив він…–
Інколи, – сказала вона, тобі погрожують чимось таким… таким, чого ти не в змозі винести, про що не в змозі навіть думати. І тоді ти говориш:”Не робіть цього зі мною, зробіть це з кимось іншим…” Ти вважаєш, що не існує іншого способу для врятування… Ти бажаєш, щоб це робили з іншою людиною. Тобі байдуже до її мук. Ти думаєш лише про себе.
Навіть у разі сприятливого результату перевага патерналістських моделей поведінки зводить нанівець всі спроби прогресивного реформування суспільства. Природно, керівник-патерналіст прагне встановити в колективі зв’язки за типом патріархальних, сімейних. Його підлеглі, відповідно, будуть сприймати такий стиль управління, але по-різному. Для тих, хто прийняв патерналізм, якість роботи керівника вже не визначається професіоналізмом, вмінням правильно і ефективно організовувати трудовий процес. Важливим стає лише емоційне ставлення, емпатія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Патерналізм як управлінська модель для роздумів та аналізу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок