Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Система вищої освіти Великобританії та принципи і шляхи її інтеграції

Система вищої освіти Великобританії та принципи і шляхи її інтеграції

Назва:
Система вищої освіти Великобританії та принципи і шляхи її інтеграції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат
на тему:
“Система вищої освіти Великобританії та принципи і шляхи її інтеграції”


ПЛАН
Вступ
1. Минуле й сучасне системи освіти Великобританії
2. Організація навчання та кваліфікаційна системи вищих навчальних закладів Великобританії
3. Навчання студентів-іноземців
Висновок
Список використаних джерел


ВСТУП
Друга половина ХХ ст. стала періодом значного прискорення в розвитку вищої освіти в переважній більшості країн світу. Це сталося у відповідь на актуалізацію соціально-економічної потреби в більш тривалому та якісному навчанні значного відсотка населення аж до рівня професійної компетентності, єдиного, що забезпечує ефективну й відносно автономну діяльність працівника в умовах поглиблення науково-технічної революції та швидких змін ринку праці.
У матеріалах ЮНЕСКО та інших міжнародних освітніх організацій знаходимо вражаючі дані, які свідчать, що за короткий період 1955-1985 рр. кількість студентів у вищих навчальних закладах університетського рівня зросла майже в десять разів. Оскільки це сталося в країнах, де системи освіти розвиваються протягом кількох століть, а університети виникли ще у Середньовіччі, то таке безприкладне розширення контингентів вищої освіти є свідченням поєднання багатьох факторів – зростання освітніх потреб населення, нових вимог до загальноосвітньої та професійної підготовки з боку ринку праці, появи нових матеріальних і кадрових можливостей у розширенні навчання всього населення та ін.
Система вищої освіти у Великобританії – одна з найстаріших в Європі.
Об’єднане Королівство (United Kingdom) складається з кількох квазінезалежних у питаннях освіти частин: Великобританії (Англії, Уельсу й Шотландії) і Північної Ірландії. Це – колиска першої у світі буржуазної революції, яка ліквідувала головні перепони на шляху розвитку капіталізму й зумовила видатні досягнення країни у багатьох сферах. Її досягненнями стали не лише організація рекордної в історії колоніальної імперії (майже 35 млн. км2 з населенням понад 700 млн. чол. напередодні Другої світової війни), а й добровільна відмова від її силового збереження і перетворення на сучасну Співдружність, до складу якої входять країни з найрозвиненішими у світі системами освіти (Канада, Австралія і Нова Зеландія).
Об’єднане Королівство (надалі ОК) – парламентарна монархія, закони в якій створюють парламент (складається з палати лордів і палати громад) і королева, а виконавча влада належить кабінету міністрів на чолі з прем’єром-міністром. Головним є консервативна, лейбористська і ліберальна партії.
ОК має територію 244 100 км2 і населення 57,2 млн. чол. (розподіл у чотирьох частинах: 80%, 5%, 9%, 6%). У 1990 р. у віковій групі 0-14 років налічувалося 19% всього населення. У різних регіонах використовуються помітно відмінні від стандартної літературної англійської (ВВС) мови діалекти, а також мови меншин (в Уельсі й Північній Ірландії).
1997 року під егідою Ради Європи та ЮНЕСКО було розроблено і прийнято Лісабонську конвенцію про визнання кваліфікацій, що належать до вищої освіти Європи. Цю конвенцію підписали 43 країни, більшість з яких і сформували згодом принципи Булонської декларації.
Вже через рік чотири країни – Франція, Італія, Велика Британія та Німеччина – підписали так звану Сорбонську декларацію, завдання якої спрямовані на створення відкритого Європейського простору вищої освіти, який має стати більш конкурентоспроможним на світовому ринку освітніх послуг.
Основна ідея цих документів – двоступенева структура вищої освіти, використання системи кредитів (ECTS), міжнародне визнання бакалавра як рівня вищої освіти, що надає собі кваліфікацію та право продовжувати навчання за програмами магістра відповідно до положень Лісабонської угоди [2; с. 4].
Розглянемо систему вищої освіти Великобританію більш детально.


1. МИНУЛЕ Й СУЧАСНЕ СИСТЕМИ ОСВІТИ
Великобританія (об'єднання з Англії, Уельсу й Шотландії) має дав-ню й розвинену систему освіти. Пер-ші школи існували на території Анг-лії ще в часи, коли майже вся вона входила до складу Римської імперії і Лондон із мікроскопічного поселен-ня перетворився на центр ремесла і торгівлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Система вищої освіти Великобританії та принципи і шляхи її інтеграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок