Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Тема уроку. Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Франка «Зів'яле листя»

Тема уроку. Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Франка «Зів'яле листя»

Назва:
Тема уроку. Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Франка «Зів'яле листя»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,28 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з педагогіки
Тема уроку. Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Франка «Зів'яле листя»


Мета. Творчо осмислити і відтворити події, що відбулися в житті /.Франка; з'ясувати особливості пристрасних по-чуттів та майстерне їх втілення в збірці «Зів'яле листя»; на-вчити учнів самотужки опрацьовувати науково-публіцис-тичні матеріали та складати невеликі сценарії, у яких поєднувалися б музика, лірика і акторська гра.
Обладнання.
Горак Р.Д. Тричі мені являлася любов. Повість-есе. Роман-есе про Івана Франка. Післямова Леоніда Новиченка. — К.: Дніпро, 1987.
Денисюк І.; Корнійчук В. Невідомі матеріали до історії ліричної драми Івана Франка «Зів'яле' листя»/3аписки НТШ.—ТССХХІ, Праці філологічної секції. — Львів, .1990. — Стор.865.
Мороз М. Автобіографічний елемент у ліричній драмі Івана Франка «Зів'яле листя»/3аписки НТШ.— Т.ССХХІ, Праці філо-логічної секції. — Львів, 1990. — Crop. 108.
Тип уроку. Урок-інсценізація
Хід уроку
1. Організаційна частина.
2. Повідомленні теми.
3. Виклад матеріалу.
У 1896 році вийшла збірка поезій І.Франка, яка ще до цих пір викликає дискусії серед франкознавців. Причиною цих суперечок був сам автор, який до першого видання, тобто 1896 року, над-рукував у вигляді передмови щоденника пристрасного закохано-го, що пішов з життя через нерозділене кохання. А вже в другому виданні, яке побачило світ у 1911, сам автор говорить, що поезія його власна, а не того самогубця, і що цей щоденник взагалі є літературною підробкою.
І ось постало питання, чи був насправді цей щоденник? Вияв-ляється, що був. І відповідь на це питання ми знаходимо в нарисі Уляни Кравченко «Перший рік практики. Шкільний рік 1881/82» з циклу «Спогади вчительки».
У мемуарах письменниці не лише всебічно змальовується життя молодої дівчини на першій її шкільній практиці в повітовому містечку Бібрці на Львівщині, а й показано взаємини особистого характеру. Серед численних прихильників Юлії Шнайдер (справжнє прізвище та ім'я поетеси Уляни Кравченко] був і автор щоденника, що нас цікавить, — двадцятирічний вчитель Супрун. Після відмови Уляни одружитися, він прислав їй любовного лис-та-щоденника, а сам зник з містечка. В усних зізнаннях і в що-денникових юнак погрожував самогубством, але Уляна Кравчен-ко в цьому не впевнена.
І ось цей щоденник потрапляє до рук І.Франка, де він власно-ручно робить помітку польською мовою, яка в перекладі звучить: Серце страсті Рвуть на часті. Хто позаздрить Цій напасті?
Сліди перечитування Супрунового щоденника позначилися на «Зів'ялому листі» своєрідно. Між щоденниковими записами і «ліричною драмою» текстуальних збігів майже немає (перегуку-ються 34 і 61 поезії).
Але тепер нам потрібно дати відповідь на друге питання: чому збірку «Зів'яле листя» називають ліричною драмою? Сподіваюсь, що відповідь на це запитання дадуть сьогоднішні ваші інсценізації.
Тричі мені являлася любов
(поетично-музична інсценізація)
Дійові особи
1. Супрун
2. Франко
3. Троє ведучих
4. Чотири музи
5. Целіна Журовська
6. Тітка Целіни Всього: 11 чоловік.
Декорації
У кутку стіл, накритий вишитою скатертиною, на якому стоїть підсвічник. У глибині кімнати стоять три стільці (за кількістю жінок).
Сидить молодий двадцятилітній учитель Супрун і пише свого щоденника, окремі речення коментуючи вголос. На обличчі пе-чаль і страждання, в очах порожнеча.—
Те, що пишу, — то буде останній відблиск мого життя. Маючи не-похитне рішення залишити цей нужденний світ, присвячую цих кілька слів моїй обожнюваній; там буде, щоправда, багато гіркоти й тер-пкості, однак на істоту, серце якої сковано кригою, мов панциром, це не повинно зробити ніякого враження... (встає! починає ходити).
Читає за сценою третій ведучий.
Молодість, весна і кохання! Три спокуси людського життя— три принадні сестри, увінчані квітами, вінчають молоде чоло людини.
Де тільки появляються вони, разом, там відразу вже є четверте поезія, і коли б ми три перші уявили собі в матеріальних постать поезія була б полум'яним духом Пігмаліона, котрий оживляє їх.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Тема уроку. Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Франка «Зів'яле листя»

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок