Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ І НАУКИ В УКРАЇНІ

Загрузка...

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ І НАУКИ В УКРАЇНІ

Назва:
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ І НАУКИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК [340.001.73:378.1] (477)
Сущенко Володимир Миколайович, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України, завідувач кафедри конституційного та адміністративного права і процесу Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ І НАУКИ В УКРАЇНІ
Статтю присвячено сучасним проблемам реформування юридичної освіти і науки в контексті поєднання України до об'єднавчих процесів європейського науково-освітянського простору (Болонський процес).
Автор статті на основі аналізу розвитку вітчизняної юридичної освіти і науки за останні півстоліття спробував знайти відповді на виклики сьогодення та сформулювати пропозиції щодо загальних підходів до реформування вищої юридичної освіти. У статті також звернуто увагу на оптимізацію організації та проведення наукових досліджень, спрямованих на суспільно-правові явища та правову систему держави, на засадах їх комплексного і системного методологічного аналізу.
The article is devoted to the modern problems of education and science reforming in the context of the European processes of the scientific and educationce space union (Bologna process).
The author analyzed the development of the national juridical education and science for the last half a century and made an attempt to find the answers for todays' challenges. He also formulated propositions as for the common approaches to reform the higher juridical education. The article also pays attention how to optimize the organization and conduct scientific researches, directed at the fenomena in the sphere of our society and law, and
У загальній системі вищої освіти і науки в нашій країні взагалі та в процесах розбудови правової держави зокрема особливе місце мають посідати вища юридична освіта і наука. Обґрунтуванням такого висновку є, на мій погляд, така мотивація :
По-перше, п'ятнадцятирічний досвід державотворення беззаперечно свідчить, що проголошений в Україні конституційний принцип "верховенства права" не може бути втілений у життя без існування високоякісної системи юридичної освіти і науки.
По-друге, вади в існуючому законодавстві України, а також численні проблеми законотворення в нашій державі пов' язані, насамперед, з недостатністю високоякісних вітчизняних наукових досліджень як загальнотеоретичного, так і прикладного характеру. У першу чергу це стосується таких галузей знань, як: філософія права, теорія і практика сучасного державотворення, публічне право, політологія, державно-правовий менеджмент, правнича лінгвістика і законодавча техніка.
По-третє, існуюча система правничої освіти багато в чому успадкувала і деякою мірою законсервувала радянську систему підготовки юристів як теоретиків, так і практиків. Саме радянській системі правничої освіти були притаманні такі риси, як спотворена корпоративність професії юриста, орієнтація майбутніх фахівців на збереження та розвиток саме примусово-заборонних правових норм, існування, окрім "писаного", ще й "телефонного" права, відсутність реальної публічності в правових відносинах узагалі та в захисті прав людини і громадянина зокрема. Такий стан значною мірою можна вважати об'єктивним, інакше в політично одноманітному, тоталітарному суспільстві просто й не могло бути.
По-четверте, побудова правової держави передбачає, в першу чергу, створення наукового підґрунтя правової системи та відповідної законодавчої і нормативно-правової бази, включаючи її ефективне функціонування у всіх напрямках та складових.
По-п' яте, вкрай низький рівень правової культури і правової свідомості народу та передусім його політичної еліти, а також існуючі проблеми в розбудові традиційних напрямків юридичної науки і практики, особливо таких, як: функціонування судової гілки державної влади, реформування так званої
"правоохоронної і правозастосовчої" діяльності.
Тому саме тепер постає нагальна потреба в підготовці фахівців-правознавців, які б одночасно мали ґрунтовні знання як із суто правничих наук, так і з тих, що віддзеркалюють сучасний стан розвитку суспільства, а саме: інформаційні технології, економіка, екологія, політологія, державне управління, соціологія, військове будівництво, а також науки гуманітарної спрямованості, що охоплюють проблеми загальної медицини, війни та миру, охорони материнства і дитинства, міжнаціональних та міжетнічних стосунків, культури у всіх її вимірах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ І НАУКИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок