Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Робота над поліфонією і розвиток поліфонічного мислення учнів – баяністів музичної школи

Робота над поліфонією і розвиток поліфонічного мислення учнів – баяністів музичної школи

Назва:
Робота над поліфонією і розвиток поліфонічного мислення учнів – баяністів музичної школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,09 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Робота над поліфонією і розвиток поліфонічного мислення учнів – баяністів музичної школи


Мислення - психічний процес, завдяки йому людина відтворює предмети і явища дійсності за їхніми реальними ознаками і розкриває різноманітні зв’язки, перебуваючи в них і поміж ними. Так на це питання дає відполіть психологія. Мислення дозволяє людині вивчати предмети, які збереглися в уявленні, або події, що повинні відбутися в майбутньому. Давно почута розмова, раніше побачена вистава, виконана п’єса, підлягають осмисленню і людина знаходить в них те, що ра-ніше не помічала і цей об’єкт зовсім по - новому розкривається перед нею.
Поняття "музичне мислення" давно увійшло в музичний науковий лексикон, але його зміст та сфера застосування за-лишаються досить розпливчастими. Звичайно, це специфічний вид мислення, так би мовити, "мислення музикою". Тому музичне мислення виступає перш за все, як особливий вид творчого мислення, яке потребує відповідних здібностей і музика може існувати тільки за умови, якщо в якійсь досить важливій ланці - закони музичної творчості і музичного сприй-няття збігаються. Тому я переконаний в тому, що викладачів музичної школи не треба переконувати в необхідності розвитку поліфонічного мислення в роботі над поліфонічним твором. Викладач ставить перед учнем-баяністом найважче завдання - одночасного проведення декількох голосів та їх сполучення в одне ціле. Якщо ж баяніст не володіє розвиненим поліфонічним слухом і поліфонічним мисленням та необхідними навичками у ви-конанні поліфонії, то його гра не буде художньо повноцінною. Одна з особливостей так званого учнівського виконання поліфо-нії і полягає в тому, що в ньому відсутня необхідна рельєф-ність відтворення окремих елементів музичної тканини. Перед тим, як приступити до розкриття питання роботи над поліфонією, треба дати чітку відповідь на питання: які види музики маємо розглянути.
Значення окремих голосів цілком різне в творах підголоскового контрастного і імітаційного видів поліфонії.
В основі підголоскового виду поліфонії, яка особливо характерна в першу чергу для багатоголосної української пісні, лежить розвиток головного голосу.
Останні голоси володіють більшістю або меншою самостійністю.
На відміну від підголоскової поліфонії, контрастна, в своїй основі має розвиток таких самостійних ліній, для яких спільність походження від одного методичного джерела, уже не е характерною і загальною ознакою. Як приклад, можна навести маленьку прелюдію Й.С.Баха.
В основі імітаційної поліфонії лежить послідовне прове-дення в різних голосах однієї і тієї ж методичної лінії (канон), або ж однієї мелодичної теми (фуга,). Не дивлячись на те, що в імітаційній поліфонії з цілому всі голоси рівнозначні, все ж таки в різних музичних побудовах окремі голоси грають і різноманітну роль.
У фузі, інвенції - головна роль належить звичайно голосу, який веде тему.
Отже, виконання поліфонії потребує розвитку внутрішнього слуху і поліфонічного мислення. Треба привчити баяніста добре слу-хати і партію кожного голосу, і декількох голосів, чути й тему, і її розвиток, а також різні до неї протискладнення. На розвиток поліфонічного мислення потрібно дивитися як на частину музичного виховання в цілому, виховання художнього смаку, поваги до музики і, в першу чергу, до рідної укра-їнської музики і пісні. Отже, своїх учнів ми повинні ви-ховувати на українській багатоголосній пісні, яку люблять і поважають у всьому світі. Українське багатоголосся найвищою мірою є самобутнє.
Для нього характерно, що всі голоси самостійні, всі беруть однакову участь в цілому. Всі ці принципи народного виконання української пісні мають пряме відношення до питання про розвиток поліфонічного мислення баяніста. Працюючи над полі-фонією, баяніст повинен проникнутися почуттям, яке виражене в цій пісні, старатися грати так, ніби пальці співають партію кожного співака, ведуть і основний голос, і підголоски, піклуючись про красу цілого.
Поліфонічне мислення розвивається не тільки при розучуван-ні поліфонічних творів, а також і гомофонних з елементами поліфонії, до їх числа можна віднести такі твори для ви-борного баяну, як „Камаринська” П.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Робота над поліфонією і розвиток поліфонічного мислення учнів – баяністів музичної школи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок