Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського


Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського

Назва:
Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
536
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат
Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського


Зміст:
Вступ | 3
Розділ 1. Дидактична концепція К.Д. Ушинського як система розвиваючого навчання |
4
Розділ 2. Дидактичні принципи, проголошені К.Д. Ушинським | 6
Розділ3. Психологічні основи дидактичної системи К.Д. Ушинського | 9
Розділ 4. Умови, методи, прийоми і організаційні форми навчання в дидактичній системі К.Д. Ушинського |
14
Висновок | 18
Список використаних джерел | 19
Вступ
Костянтин Дмитрович Ушинський увійшов до історії української педагогіки як видатний педагог і психолог. Педагог-практик і теоретик, обдарований літератор, що відрізнявся самостійним мисленням і гуманістичними переконаннями, він назавжди залишається класиком нашої культури. КД. Ушинський вважається основоположником наукової педагогіки.
Діяльність К.Д. Ушинського протікала в період кризи кріпосного ладу, підйому суспільно-демократичного руху і формування в ньому революційно-демократичного напряму. Саме тому стрижнем його педагогічної системи сталі вимоги демократизації системи освіти і навчання. В суспільних поглядах К.Д. Ушинського, в цілому ідеалістичних, знайшли віддзеркалення прогресивно демократична ідея поступального розвитку суспільства, протест проти деспотизму, визнання діяльного істини людини, праці як найважливішого чинника життя.
Однак К.Д. Ушинський відомий ще і як талановитий дидакт, що з'явився одним з ідеологів і розробників теорії розвиваючого навчання, що поставив дидактику на психологічну основу. "Предметом виховання", рахував К.Д. Ушинський є людина, і "якщо педагогіка хоче виховувати людину в усіх відношеннях, то вона повинна раніше взнати його теж в усіх відношеннях". Знати людину "в усіх відношеннях у" К.Д. Ушинського означало вивчення його фізичних і психічних особливостей, впливів "ненавмисного виховання" - суспільного середовища, "духу часу", його культури і передових суспільних ідеалів. Матеріалістична позиція К.Д. Ушинського дозволила йому вирішувати на високому науковому рівні фундаментальні педагогічні і дидактичні проблеми.
Розгляду дидактичної концепції К.Д. Ушинського і присвячена дана курсова робота.
1. Дидактична концепція К.Д. Ушинського як система розвиваючого навчання
Ідея розвиваючого навчання зародилася в глибокій старовині, потім яскраво виявилася в працях мислителів середини XIX століття, творчі шукання яких в значній мірі були присвячені пошукам шляхів розумового і духовного розкріпачення і розвитку самостійно мислячої особи.
До середини XIX століття в економічному і політичному житті відбуваються крупні зміни. Розвиток капіталізму і висунення на політичну арену буржуазії і прогресивних діячів науки викликав необхідність подолання застарілих концепцій навчання і створення нових, здатних забезпечити підготовку молодого покоління до нових соціальних умов.
В середині XIX століття на чолі з К.Д. Ушинським активно всесторонньо вивчалася і розроблялася теорія розвиваючого навчання. Ідеї К.Д. Ушинського були розвинуті його послідовниками: Н. А. Корф, В. П. Вахтерів, Н.Ф. Бунаков, В.І. Водовозів, Д.Д. Семенов, Д.І. Тіхоміров, В.Я. Стоюнин і інші. Теорія розвиваючого навчання мала велике значення в розвитку педагогіки початкового навчання і закономірно зробила великий вплив на прогресивних педагогів другої половини XIX - почала XX століття, які не тільки сприйняли, але і значно просунули вперед передові ідеї розвиваючого навчання як в теорії, так і в практиці передові ідеї розвиваючого навчання К.Д. Ушинського.
Мету і задачі навчання К.Д. Ушинський розглядав в контексті розвитку особи.
Він виділяв наступні чинники виховання особи:
навмисні, тобто та мета і задачі, які наперед поставлені вихованням;
ненавмисні, тобто ті, які впливають на дитину безпосередньо в тому середовищі, в якому він знаходиться.
Критикуючи одночасно і теорію матеріальної освіти, і теорію формального, відзначаючи їх однобокість, К.Д. Ушинський затверджував, що метою навчання повинне бути збагачення розуму дитини необхідними знаннями при одночасному розвитку його розумових здібностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок