Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського

Загрузка...

Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського

Назва:
Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
540
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат
Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського


Зміст:
Вступ | 3
Розділ 1. Дидактична концепція К.Д. Ушинського як система розвиваючого навчання |
4
Розділ 2. Дидактичні принципи, проголошені К.Д. Ушинським | 6
Розділ3. Психологічні основи дидактичної системи К.Д. Ушинського | 9
Розділ 4. Умови, методи, прийоми і організаційні форми навчання в дидактичній системі К.Д. Ушинського |
14
Висновок | 18
Список використаних джерел | 19
Вступ
Костянтин Дмитрович Ушинський увійшов до історії української педагогіки як видатний педагог і психолог. Педагог-практик і теоретик, обдарований літератор, що відрізнявся самостійним мисленням і гуманістичними переконаннями, він назавжди залишається класиком нашої культури. КД. Ушинський вважається основоположником наукової педагогіки.
Діяльність К.Д. Ушинського протікала в період кризи кріпосного ладу, підйому суспільно-демократичного руху і формування в ньому революційно-демократичного напряму. Саме тому стрижнем його педагогічної системи сталі вимоги демократизації системи освіти і навчання. В суспільних поглядах К.Д. Ушинського, в цілому ідеалістичних, знайшли віддзеркалення прогресивно демократична ідея поступального розвитку суспільства, протест проти деспотизму, визнання діяльного істини людини, праці як найважливішого чинника життя.
Однак К.Д. Ушинський відомий ще і як талановитий дидакт, що з'явився одним з ідеологів і розробників теорії розвиваючого навчання, що поставив дидактику на психологічну основу. "Предметом виховання", рахував К.Д. Ушинський є людина, і "якщо педагогіка хоче виховувати людину в усіх відношеннях, то вона повинна раніше взнати його теж в усіх відношеннях". Знати людину "в усіх відношеннях у" К.Д. Ушинського означало вивчення його фізичних і психічних особливостей, впливів "ненавмисного виховання" - суспільного середовища, "духу часу", його культури і передових суспільних ідеалів. Матеріалістична позиція К.Д. Ушинського дозволила йому вирішувати на високому науковому рівні фундаментальні педагогічні і дидактичні проблеми.
Розгляду дидактичної концепції К.Д. Ушинського і присвячена дана курсова робота.
1. Дидактична концепція К.Д. Ушинського як система розвиваючого навчання
Ідея розвиваючого навчання зародилася в глибокій старовині, потім яскраво виявилася в працях мислителів середини XIX століття, творчі шукання яких в значній мірі були присвячені пошукам шляхів розумового і духовного розкріпачення і розвитку самостійно мислячої особи.
До середини XIX століття в економічному і політичному житті відбуваються крупні зміни. Розвиток капіталізму і висунення на політичну арену буржуазії і прогресивних діячів науки викликав необхідність подолання застарілих концепцій навчання і створення нових, здатних забезпечити підготовку молодого покоління до нових соціальних умов.
В середині XIX століття на чолі з К.Д. Ушинським активно всесторонньо вивчалася і розроблялася теорія розвиваючого навчання. Ідеї К.Д. Ушинського були розвинуті його послідовниками: Н. А. Корф, В. П. Вахтерів, Н.Ф. Бунаков, В.І. Водовозів, Д.Д. Семенов, Д.І. Тіхоміров, В.Я. Стоюнин і інші. Теорія розвиваючого навчання мала велике значення в розвитку педагогіки початкового навчання і закономірно зробила великий вплив на прогресивних педагогів другої половини XIX - почала XX століття, які не тільки сприйняли, але і значно просунули вперед передові ідеї розвиваючого навчання як в теорії, так і в практиці передові ідеї розвиваючого навчання К.Д. Ушинського.
Мету і задачі навчання К.Д. Ушинський розглядав в контексті розвитку особи.
Він виділяв наступні чинники виховання особи:
навмисні, тобто та мета і задачі, які наперед поставлені вихованням;
ненавмисні, тобто ті, які впливають на дитину безпосередньо в тому середовищі, в якому він знаходиться.
Критикуючи одночасно і теорію матеріальної освіти, і теорію формального, відзначаючи їх однобокість, К.Д. Ушинський затверджував, що метою навчання повинне бути збагачення розуму дитини необхідними знаннями при одночасному розвитку його розумових здібностей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Дидактичні погляди та принципи навчання К.Д.Ушинського

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок