Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> К.Д.Ушинський та М.О.Корф біля джерел земської діяльності з підвищення кваліфікації народних вчителів

К.Д.Ушинський та М.О.Корф біля джерел земської діяльності з підвищення кваліфікації народних вчителів

Назва:
К.Д.Ушинський та М.О.Корф біля джерел земської діяльності з підвищення кваліфікації народних вчителів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,75 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
К.Д.Ушинський та М.О.Корф біля джерел земської діяльності з підвищення кваліфікації народних вчителів


Важливою частиною земської освітньої діяльності була їх робота з підвищення кваліфікації народних вчителів. Саме від учителя, рівня його загальної освіти та фахової підготовки, за твердженням К. Д. Ушинського, залежить, у найближчій перспективі, якість навчання дітей, а у майбутньому - доля країни.
Після прийняття шкільної реформи 1864 року земства гаряче взялися за створення мережі народних шкіл, але вони не мали змоги забезпечити в них належний рівень викладання, оскільки були позбавлені права підготовки вчителів для народних училищ. Педагогічну освіту, з остраху перед надмірною демократизацією вчительського корпусу, держава монополізувала, але темпи становлення і розвитку державної системи педагогічної підготовки фахівців не задовольняли потреб початкової школи [2, с.39]. До викладання в сільських училищах допускалися випадкові люди, які самі були ледь грамотними, тож і рівень викладання був відповідно низьким.
В таких умовах єдиною можливістю для земств покращити викладання в народних училищах було підвищення кваліфікації вчителів [3,с.82]. Ця робота проводилася земствами у вигляді літніх короткотермінових вчительських курсів [1]. Біля джерел цієї роботи стоять видатні педагоги середини ХІХ ст. К. Д. Ушинський та М. О. Корф.
К. Д. Ушинський та М. О. Корф займають унікальне місце в історії російської педагогіки. Їх діяльність протікала майже одночасно, але в різних історичних умовах - до і після проголошення шкільної реформи 1864 року. Їх шляхи перетнулися, коли К. Д. Ушинський, знесилений хворобою та гоніннями, вже припинив громадську та педагогічну діяльність, а молодий, сповнений сил і планів М. О. Корф розпочинав її в умовах загального підйому та пошуків шляхів реалізації державної задачі створення початкової народної школи.
Знайомство цих видатних педагогів було заочним, останні роки життя К. Д. Ушинського вони листувалися [6, с.78-86]. Приводом для знайомства стали опубліковані М. О. Корфом звіти про роботу в галузі народної освіти Олександрівської земської управи, гласним якої він був у 1867-1872 рр. К. Д. Ушинський високо оцінив діяльність М. О. Корфа, він бачив у Миколі Олександровичі спадкоємця своїх педагогічних ідей та прагнень, котрий доведе до кінця розпочату ним справу розбудови народної школи. У листі від 15 січня 1869 року Ушинський писав, що з насолодою стежить за його діяльністю і знаходить заспокоєння в тому, що в справі народної освіти є такі діячі, в той час як він сам через хвороби не може приймати активної участі в роботі. [6, с.78]
Високу оцінку дав К. Д. Ушинський книзі М. О. Корфа «Русская начальная школа», в якій детально викладено розпорядки народної школи у педагогічному, адміністративному та фінансовому плані. Ця книга стала посібником для усіх земських та громадських діячів, котрі присвячували себе новій справі - створенню народної школи, аналогів якої в тогочасній Росії не існувало. У листі від 16 червня 1870 року К. Д. Ушинський писав, що «прочел [книгу] с большим интересом. Она несомненно принесет огромную пользу всем тем земствам, в которых есть порядочные люди, понимающие всю важность народной школы. Я сам нашел в ней много нового для себя, потому что Вы взглянули на дело глазами практика, не затуманенного никакими предвзятыми теориями, что большею частью случается с людьми, пишущими по тому же предмету» [6, с.83]. Книга ця стала настільною для усіх діячів з народної освіти як перша за часом появи і сама ділова праця з училищезнавства. Менш як за десять років з часу виходу в світ вона витримала шість видань і розійшлася у 32 тисячах екземплярів [7, с.445].
У своїх листах К. Д. Ушинський благословив М. О. Корфа на довгу і успішну боротьбу на тому поприщі, з якого сам вже змушений був зійти, і висловлював надію, що його молодий колега принесе багато користі народній школі [6, с.78]. Ця надія справдилася - М. О. Корф за своє коротке життя зробив для становлення народної школи стільки, що вистачило б для уславлення в історії педагогіки декількох імен.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: К.Д.Ушинський та М.О.Корф біля джерел земської діяльності з підвищення кваліфікації народних вчителів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок