Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

Загрузка...

ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

Назва:
ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,09 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УДК 15.212.2
ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
У статті розглядається питання громадянського виховання студентської молоді, визначається роль вищої технічної освіти у формуванні громадянських цінностей майбутніх фахівців.
На сучасному етапі розвитку українського суспільства визначено найважливіші напрямки громадянського виховання студентської молоді, що передбачають спрямування навчально-виховного процесу вищої школи на формування громадянськості в студентів, збагачення духовної, національної, мовної культури особистості, широке залучення молоді до громадянських цінностей та їх пізнання в процесі професійної освіти, розвиток у студентів свідомого та відповідального ставлення до питань розбудови українського суспільства, реалізації власного духовного і творчого потенціалу, зміцнення зв'язку між особистими та суспільними інтересами, Для успішного вирішення цих питань вища школа України покликана створювати необхідні умови, здійснювати заходи щодо соціального захисту студентської молоді, підвищувати якість освітніх послуг, упроваджувати інноваційні освітньо-виховні технології, спонукати студентів до розкриття творчих сил і можливостей, інтегруватися до світового та європейського освітнього та наукового простору.
У системі громадянського виховання особливого значення набувають вищі технічні навчальні заклади, оскільки, як зазначено в педагогічному словнику, "вища освіта являє собою сукупність систематизованих знань і практичних навичок, що дають змогу розв'язувати теоретичні та практичні завдання за профілем підготовки з урахуванням вимог виробництва, освіти, науки, культури та перспективи її розвитку. Водночас вищу освіту слід розглядати і як систему підготовки спеціалістів вищої кваліфікації та здобуття громадянами освітньо-кваліфікаційних рівнів відповідно до їхніх покликань, інтересів і здібностей" [1, c. 88].
У процесі вищої технічної та економічної підготовки майбутніх фахівців для різних галузей промисловості, сільського господарства, соціально-культурної сфери викладачі вищих технічних навчальних закладів покликані вирішувати питання громадянського виховання студентської молоді. Під час навчальних занять, позааудиторної виховної роботи, науково-дослідної діяльності, під час дозвілля та відпочинку вони прагнуть стимулювати інтерес до цінностей громадянського суспільства, передають студентам знання, уміння та навички організації повсякденного життя та професійної діяльності з урахуванням вимог суспільних (політичних, правових, моральних. естетичних) відносин.
Роботу виконано в контексті науково-дослідної програми кафедри державного управління, педагогіки та психології Херсонського національного технічного університету.
В останні роки питання громадянського виховання студентської молоді були предметом уваги ряду вчених. Зокрема, досліджувалися питання патріотичного виховання студентів (О. Абрамчук), виховання громадянськості студентів у зарубіжних школах (О.Алєксєєва), громадянського виховання в контексті полікультурного впливу на молодь (Р.Антонюк), становлення культури громадянськості та соціальної відповідальності молоді (Т. Бєлавіна, М. Боришевський), використання мистецтва в системі громадянського виховання молоді (В. Бутенко), інтерпретації творів як засобу громадянського виховання учнів (Л. Бутенко), виховання громадянськості студентів вищих навчальних закладів (С.Гнатенко), виховання громадянина на засадах українського народознавства (П.Ігнатенко), громадянського самовизначення (О. Киричук).
При цьому в науково-педагогічних дослідженнях наголошувалося на тому, що можливості вищої освіти в здійсненні громадянського виховання студентів є такими, що дозволяють вирішувати широкий спектр питань, пов'язаних з формуванням у студентської молоді громадянської свідомості (почуттів, знань, понять, уявлень, поглядів, переконань, ідеалів, позицій, світогляду), а також громадянської активності (інтересів, орієнтацій, потреб, діяльності, поведінки, організації повсякденного життя, спілкування, праці, навчання, творчості).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок